طراحی غرفه نمایشگاهی

نمایشگاه‌های بین المللی و بزرگ در بازه‌های زمانی مختلف فضاهای تفکیک شده‌ای را با عنوان غرفه در اختیار بیزینس‌ها می‌گذارند تا کسب و کار، خدمات یا محصولات خود را معرفی کنند. شرکت‌های بزرگ و سرشناسی هر ساله در این نمایشگاه‌ها شرکت می‌کنند.

این برندها در این نمایشگاه حضور یافته‌اند تا بهترین تصویر از کیفیت و مرغوبیت خدمات برند خود را به تصویر بکشند بنابراین چگونگی طراحی غرفه نمایشگاهی از اهمیت بالایی برخوردار می‌شود. نحوه طراحی غرفه های نمایشگاهی به اندازه این غرفه‌ها و کالاهایی که قرار است در آن ارائه شود بستگی دارد. اگر تاکنون به نمایشگاه‌های بین المللی سری زده باشید حتما می‌دانید که کوچک یا بزرگ بودن غرفه برای بازدیدکنندگان چندان حائز اهمیت نیست بلکه شیوه طراحی است که می‌تواند نظر دیگران را جلب کرده و آن‌ها را به سمت غرفه بکشاند.

طراحی‌های خاص و جذاب نظر بازدیدکنندگان از نمایشگاه را جلب کرده و توجه آن‌ها را به سمت غرفه شما معطوف می‌کند. هدف از حضور در این نمایشگاه‌ها نیز آگاهی از برند و معرفی خدمات و محصولات است از همین‌رو نمی‌توان تاثیر طراحی غرفه نمایشگاهی را نادیده گرفت.شرکت معماری داخلی آرکسان آماده است تا تمامی طراحی های داخلی شما را برعهده بگیرد.

طراحی غرفه نمایشگاهی​ کوچک

طراحی غرفه نمایشگاهی​ کوچک
طراحی غرفه نمایشگاهی​ کوچک

اگر بخواهید غرفه کوچکی در یک نمایشگاه بگیرید ممکن است تصور کنید نمی‌توانید طراحی خاصی برای آن داشته باشید در صورتی که با کمی هوشمندی و ایده گرفتن می‌توان غرفه‌های کوچک را نیز به بهترین شکل ممکن طراحی کرد. بطور کلی اندازه یک غرفه به تعداد کالاهایی که قرار است به نمایش بگذارید، شیوه‌ای که برای ارائه این کالاها در نظر گرفته‌اید، فضایی که برای مذاکره یا عقد قرارداد به آن نیاز دارید و… بستگی دارد. استفاده درست از رنگ‌ها در غرفه‌های کوچک اهمیت زیادی دارد. رنگ تمامی تجهیزات قرار گرفته در غرفه چون مبلمان و محصولات دکوراتیو باید با یکدیگر هارمونی داشته باشند. برخی از شرکت‌ها برای دیزاین خود از رنگ سازمانی برندشان استفاده می‌کنند و این اقدام در به خاطر سپردن این برند تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. از طریف دیگر بازی با رنگ‌های روشن موجب می‌شود فضای غرفه نمایشگاهی شما بزرگ‌تر از آن چیزی که هست به نظر برسد.

طراحی داخلی غرفه نمایشگاهی​ ورزشی

طراحی غرفه نمایشگاهی​ ورزشی
طراحی غرفه نمایشگاهی​ ورزشی
طراحی غرفه نمایشگاهی​ ورزشی

اگر قصد دارید یکی از مشارکت کنندگان نمایشگاه بین المللی ورزش و تجهیزات ورزشی باشید، می‌توانید طراحی غرفه نمایشگاهی خود را با خیالی آسوده به تیم طراحی دکوراسیون آرکسان بسپارید. چندین سال است که شرکت کنندگان در نمایشگاه‌های ورزشی از نظر طراحی غرفه با رقابت به یکدیگر پرداخته‌اند. بازدیدکنندگان نیز طبیعتا از غرفه‌هایی که به شکل خاص‌تری طراحی شده‌اند بیشتر استقبال می‌کنند. خوشبختانه ایده‌های بسیار زیادی برای طراحی یک غرفه ورزشی وجود دارد. از المان های ورزشی متنوعی می‌توان برای طراحی این غرفه‌ها کمک گرفت. ما هیچ محدودیت ذهنی برای طراحی غرفه‌های نمایشگاهی شما نداریم. کافیست طرح اولیه و پیشنهاد خود را به ما بگویید تا آن را اجرا کنیم. 

طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاهی​ ساده

طراحی غرفه نمایشگاهی​ ساده
طراحی غرفه نمایشگاهی​ ساده
طراحی غرفه نمایشگاهی​ ساده
طراحی غرفه نمایشگاهی​ ساده

برای طراحی یک غرفه نمایشگاهی همیشه هم نباید به سراغ طرح‌های عجیب و غریب رفت. گاهی در عین سادگی می‌توان زیبایی را در طراحی به تصویر کشید. البته که اصول طراحی غرفه‌های نمایشگاهی براساس ماهیت و هدف از برپایی آن غرفه است. برای مثال شرکت‌های رسمی‌تر معمولا طرفدار طراحی ساده برای غرفه نمایشگاهی خود هستند. در غرفه های ساده بیش از اینکه به فرم غرفه توجه شود، سعی می‌کنیم به جزئیات و متریالی که قرار است برای طراحی این غرفه استفاده کنیم توجه داشته باشیم. استفاده از مبلمان ساده و شیک، نورپردازی اصولی، به کار بردن رنگ‌های خنثی چون مشکی، سفید، خاکستری یا ترکیب آن‌ها با یکدیگر همگی از روش‌های طراحی یک غرفه نمایشگاهی  ساده هستند. 

طراحی غرفه نمایشگاهی​ کتاب

طراحی غرفه نمایشگاهی​ کتاب
طراحی غرفه نمایشگاهی​ کتاب
طراحی غرفه نمایشگاهی​ کتاب

نمایشگاه کتاب یکی از جذاب‌ترین نمایشگاه‌هایی است که با یک طراحی خاص، بازدید کردن از این نمایشگاه برای عموم افراد جذاب‌تر نیز خواهد شد. از آنجایی که بازدیدکنندگان از یک نمایشگاه کتاب در رنج سنی‌های مختلفی قرار دارند، طراحی غرفه از اهمیت بالایی برخوردار می‌شود. غرفه‌های نمایشگاهی کتاب باید به گونه‌ای طراحی شوند که سلیقه عموم افراد و در رنج سنی‌های مختلف را پوشش دهند. البته طراحی هر غرفه باید با توجه به نوع محصولاتی که آن غرفه قرار است ارائه کند صورت بگیرد. برای مثال اگر مخاطب عمده کتاب‌هایی که برای فروش به نمایشگاه آورده‌اید کودکان هستند، باید غرفه را طوری طراحی کنید که توجه کودکان را به خود جلب کند. 

  • پاسخ به پرسش پر تکرار در رابطه با غرفه نمایشگاهی

    برای کفپوش غرفه ها میتوان از جنس ها و مصالح گوناگون بهره برد. مثلا برخی از جعبه های مخصوص پلاستیکی استفاده میکنند و روی آن را موکت میکنند. برخی دیگر روی آن از پارکت لمینت استفاده میکنند.