جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

قرنیز پارکت

قرنیز پارکت

با انتخاب قرنیز مناسب به‌ راحتی می‌توانید به زیبایی ظاهری و کیفیت فضای داخلی ساختمان کمک کنید. در این مطلب می‌ خواهیم راهکارهایی را در اختیار شما قرار دهیم که بتوانید از قرنیز مناسب پارکت استفاده کنید. یکی از اجزایی کوچک ولی در عین‌ حال اصلی که روی فضای داخلی منزل تأثیر بسزایی دارد قرنیز بوده که در قسمت پایینی دیوار نصب می‌شود. یکی از مهم‌ترین کاربرد های قرنیز پارکت محافظت از نازک‌ کاری دیوار و عدم نفوذ رطوبت به آن است. بعد از خرید پارکت اولین چیزی که به ذهن شما می‌رسد قرنیز پارکت لمینت خواهد بود. پس اول باید این را بدانید که قرنیز چیست و چه کاربردهایی دارد و آیا قرنیز پارکت با دیگر قرنیز ها متفاوت است؟ که در ادامه این قرنیز را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

قرنیز چیست؟

قرنیز نوار باریکی است که در دورتادور قسمت پایینی دیوار نصب می‌شود. قسمت بالایی قرنیز به دیوار و قسمت پایینی آن به کف متصل خواهد شد. کاربرد این قرنیزها نیز برای محافظت از دیوار و جلوگیری از نفوذ رطوبت از کف به دیوار شده و از آسیب رساندن وسایل در حین برخورد با سطح دیوار جلوگیری می‌کند. از دیگر کارایی‌هایی که قرنیز پارکت دارد این است که جلوه زیبایی را به فضای داخلی منزل می‌بخشد.

قرنیز چیست؟ - معرفی یک مدل از قرنیز مناسب پارکت

قرنیزها به محیط نظم و انسجام خاصی می‌دهد و باعث جلوه زیبایی خواهد شد.

ویژگی های قرنیز پارکت لمینت

چهار کاربرد اصلی برای قرنیز میتوان نام برد.

  1. کابل‌ها و سیم‌ها را می‌توان از پشت قرنیز پارکت عبور داد. 
  2. از شلختگی و به‌هم‌ریختگی فضا جلوگیری کرد.
  3. می توان زیبایی خاصی به خانه داد.
  4. از قرنیز های ضد آب می توان در آشپزخانه استفاده کرد.

انتخاب نوع قرنیز پارکت

زمانی که پارکت لمینت و قرنیز را نصب می‌کنید باید با توجه‌ به محل قرارگیری آن را متصل نمایید. به‌ عنوان‌ مثال برای آشپزخانه که رطوبت دارد امکان اینکه قرنیز با آب برخورد کند بسیار زیادی است. پس برای این نوع مکان‌ ها باید از قرنیز پی‌وی‌سی یا MDF باید استفاده کرد. یک سری از قرنیز ها هم وجود دارند که یک جداره و دوجداره هستند. قرنیز پارکت دوجداره ساختار متفاوتی داشته و طوری طراحی شده که کابل و سیم‌ ها از قسمت پشتی آن عبور می‌کند.

cornice

امروزه قرنیز های دیگری وجود دارند که و ویژگی‌ هایی از قبیل ضدخش، ضدلک و قابل شستشو بودن دارد. برای انتخاب مناسب قرنیز برای پارکت باید به نکاتی مانند دکوراسیون داخلی ، سبک طراحی و طرح و رنگ کفپوش دقت کرد. یک قانون کلی که باید در هنگام انتخاب قرنیز پارکت به آن دقت کنید این است که رنگ قرنیز یک درجه تیره‌تر از رنگ کف‌ پوش باشد. 

قرنیز پارکت طرح‌دار

بعضی از افراد برای کف‌پوش پارکت خود نمی‌خواهند از قرنیز رنگی استفاده کنند بنابراین می‌توانند از برخی از قرنیزهای طرح‌دار که طرح پارکت دارند بهره ببرند. برای خرید قرنیز پارکت به طرح چوبی و طرح پارکت آن توجه کنید. مثلاً شاید شما بخواهید از قرنیز پارکت تیره‌تر برای کف‌پوش پارکت روشن‌تر استفاده نمایید که در این حالت جلوه خاص و زیبایی به دکوراسیون داخلی ساختمان خواهد داد. همچنین ضخامت این نوع قرنیز ها معمولاً 12، 14 و 16 میلیمتر است.

قرنیز مناسب برای پارکت چه ویژگی هایی دارد؟

قرنیز جز کوچکی از دکوراسیون داخلی منزل به حساب می آید. اما تاثیر به سزایی در زیبایی خانه دارد. انتخاب بهترین پارکت قرنیز کار دشواری نیست اگر کلیات رنگ بندی دکوراسیون را بدانید. این را به‌ خاطر داشته باشید که رنگ قرنیز و پارکت حتماً نباید در تطابق با یکدیگر باشند. به‌ عنوان‌ مثال اگر رنگ کف‌پوش پارکت شما روشن است از قرنیزی به رنگ طوسی، گردویی، خاکستری و قرنیز پارکت قهوه‌ای سوخته مناسب خواهد بود. نکته مهم در هنگام انتخاب رنگ قرنیز هم رنگ با کف پوش اگر قرنیز را هم رنگ با کفپوشی که دارید انتخاب می کنید باید کمی تیره تر انتخاب شود.

نظرات کاربران

14 پاسخ

    1. سلام بله بعد از خرید پارکت شما احتیاج به قرنیز دارید. قرنیز در زیباسازی فضای شما تاثیر خوبی دارد و باعث جلوگیری نم و رطوبت دیوار های شما می شود.

    1. سلام انواع قرنیز برای طراحی داخلی از جنس های مختلف تولید می‌شود. قرنیزهای چوبی با رنگ‌های متنوع و قرنیز پی وی سی، متداول‌ترین مدل‌های قرنیز موجود در بازار و دکوراسیون هستند.

دیدگاهتان را بنویسید