جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

نصب قرنیز

نصب قرنیز

چگونه باید قرنیز را نصب کرد؟ بهترین روش نصب قرنیز کدام است؟ قیمت نصب قرنیز بر چه اساسی محاسبه می‌شود؟ برای اینکه به پاسخ این سؤالات برسید ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

قرنیز نواری است که از پلاستیک، چوب و یا سنگ ساخته شده که در قسمت پایینی دیوار نصب می‌شود. نصب قرنیز را باید به‌صورت تخصصی انجام داد که بتوان بهترین نتیجه را گرفت. باتوجه‌به انواع قرنیز خدمات نصب آن نیز متفاوت خواهد بود. پس برای نصب قرنیز ساختمان خود سعی کنید از فردی که در این کار مهارت کافی را دارد بخواهید که قرنیز را برایتان نصب کند. به‌عنوان‌مثال نصب قرنیز پی‌وی‌سی روش برش و اجرای آن با قرنیز چوبی متفاوت است.

روش‌های نصب قرنیز

پیش از اینکه اقدام به نصب قرنیز نمایید باید کف و سطح دیوار را از وجود هرگونه آلودگی پاک و خشک کنید. این را فراموش نکنید که از بی‌نظمی پرهیز کرده و نصب را ازیک‌طرف شروع نمایید. در ادامه به نصب انواع قرنیزها و روش‌های آن اشاره خواهیم کرد.

نصب قرنیز چوبی:

یکی از کاربردهای قرنیز چوبی پرکردن فضای خالی پارکت و لمینت با دیوار است. در هنگام نصب پارکت لمینت به‌خاطر تغییرات دمایی فضای کمی را بین دیوار و کف خالی نگه می‌دارند که با استفاده از قرنیز چوبی آن را پر می‌کنند. برای پارکت نمی‌توان از سنگ برای پرکردن این فضا بهره برد بلکه از قرنیز چوبی و یا پی‌وی‌سی استفاده خواهند کرد.

 قرنیز چوبی

برای نصب قرنیز نیز بهتر خواهد بود که همیشه یک رنگ روشن‌تر و یا تیره از کفپوش را انتخاب نمایید که این تضاد رنگ جلوه زیباتری به فضای داخلی منزل می‌دهد. برای این پارکت‌ها هم بهتر است قرنیز پی‌وی‌سی را با چسب نصب کرد و آن را از قبل برش داد.

نصب قرنیز پلاستیکی:

برای اینکه قرنیز پلاستیکی را نصب کنید ابتدا باید اندازه آن را با خط‌ کش بگیرید سپس با کمک تراز و مداد اندازه آن را دورتادور دیوار بکشید. قسمت پایینی دیوار که خط‌کشی‌شده را با چسب یا سریش بپوشانید و بعد اقدام به نصب قرنیز پلاستیکی کنید. البته خود قرنیز را نیز از پشت به چسب آغشته نمایید تا استحکام لازم داشته باشد.

قرنیز پلاستیکی

نصب قرنیز سنگی:

روش نصب قرنیز سنگی با دیگر قرنیزها متفاوت بوده و از سیمان برای نصب آن استفاده می‌کنند. اما اگر اصرار دارید که نصب با استفاده از چسب باشد باید از چسبی که استحکام زیادی داشته باشد برای این کار بهره ببرید. روش اصولی نصب قرنیز سنگی بدین صورت است که ابتدا قرنیز را در قسمت پایینی دیوار و جلوی آن قرار دهید به‌طوری‌که زیاد جلو و عقب نباشد.

سپس پشت قرنیز را با ملاط سیمان و ماسه پرکنید و وقتی ملات خودش را گرفت شروع به کار کف نمایید. مزایایی که این کار دارد این است که کف چند سانت جای تنظیم شدن خواهد داشت. یعنی می‌تواند بالا برود.

نصب قرنیز آب‌بندی کابینت:

نصب قرنیز آب‌بندی کابینت برای آب‌بندی انتهای صفحه کابینت بین کاشی دیوار و کف ایجاد می‌شود. این قرنیز را ابتدا با استفاده از اره که اندازه آن متناسب با کابینت باشد برش می‌دهند. سپس با جداکردن شاسی زیر آن را در سرتاسر محل با چسب آکواریوم می‌چسبانند. در قسمتی که زاویه دارد هم از روش فارسی بر استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: قرنیز کابینت

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان با بهره گیری از جدید ترین مدل موجود در طراحی بخش هایی مختلفی از منزل ، سبک و مدلی زیبا و دلنشین برای شما ایجاد خواهد کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با