جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

قرنیز صفحه کابینت

نصب قرنیز صفحه کابینت

قرنیز صفحه کابینت کدام است و چه ویژگی و کاربردهایی دارد؟ مشخصات ظاهری و طریقه نصب آنها به شکلی است؟ برای اینکه بیشتر با قرنیز صفحه کابینت آشنا شوید ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

برای آب‌بندی دکوراسیون به‌کاررفته در آشپزخانه و زیباتر شدن آن از قرنیز کابینتی استفاده می‌شود. این محصول به قرنیز آب‌بندی و یا صفحه کابینت نیز شهرت دارد. به دلیل استقبال زیادی که از این نوع قرنیز پارکت شده تولیدکنندگان این نوع محصولات قرنیزهای پی‌وی‌سی سفید مدل کورین و قرنیز ام‌دی‌اف کورین از نوع قاشقی را که طراحی منحصربه‌فردی دارد را روانه بازار کرده‌اند.

نوع دیگر قرنیز صفحه کابینت نیز در بازار وجود دارد که قرنیز تخت بوده که کارایی آن شبیه به قرنیزهای نیم‌گرد است که در کنار ساختار متفاوتی که دارد برای هدف یکسانی ساخته شده است.

نصب قرنیز سفید صفحه کابینت

ویژگی و ابعاد قرنیز صفحه کابینت کورین

در قرنیز صفحه کابینت کورین بدنه آن از دو بخش تشکیل شده که بخش اول ابعاد آن است و باید در هنگام خرید به آن توجه کنید. این بخش همان پایه یا قسمت بیرونی قرنیز بوده که از دو ضلع عمود برهم تشکیل می‌شود. طول هرکدام از این اضلاع 2.8 سانتیمتر خواهد بود. یعنی قرنیز صفحه کابینت از نوع قاشقی با این ابعاد برای کابینت‌هایی مناسب است که فاصله دیوار تا سینک ظرف‌شویی کمتر از این مقدار نباشد.

بخش دوم نمای قرنیز است که همچون پایه کار، جنسی پلاستیکی دارد. این بخش با ساختاری نیمه دایره شکل به‌راحتی روی پایه قرار می‌گیرد. اندازه نما و پایه هم باهم برابر بوده و چیزی حدود 5 متر خواهد بود. قیمت قرنیز صفحه کابینت نیز مقرون‌به‌صرفه است. همچنین ازنظر کارایی قرنیزها باهم یکسان هستند اما قرنیز آب‌بندی نیم‌گرد جدیدتر از سایر محصولات بوده و ازنظر نفوذ رطوبت بهتر عمل می‌کند. به‌طورکلی می‌توان گفت هدف از نصب قرنیز ایجاد نمای زیباتر برای آشپزخانه و جلوگیری از تخریب آن خواهد بود.

قرنیز آب‌بندی نیم‌گرد صفحه کابینت

مشخصات و نحوه نصب قرنیز صفحه کابینت

همان‌طور که قبلاً گفتیم قرنیز صفحه کابینت از دو بخش ساخته شده که یکی از آنها به‌عنوان نمای ظاهری روی کار قرار می‌گیرد. این قسمت که زمینه‌ای سفیدرنگ دارد رگه‌هایی از رنگ کرم را نیز در خود جای‌داده که در نگاه اول شما فکر می‌کنید که سنگ مرمر است. این نوع رنگ‌آمیزی در قرنیز باعث شده که به‌راحتی با کابینت‌ها و در برخی موارد با پارکت لمینت های کار شده در خانه همخوانی داشته باشد و جلوه‌ای خاص و زیبا به آن ببخشد.

برای نصب کردن این نوع قرنیز کافی است که اندازه موردنیاز خود را ببرید و با چسب مخصوص آن را به محل موردنظرتان بچسبانید. همچنین برای محاسبه انواع قرنیز کابینت باید به‌اندازه طول، عرض، ابزار، مدل سینک و نوع قرنیز انتخابی توجه کرد. این روزها با تنوع زیادی که در این نوع قرنیز ایجاد شده به‌راحتی می‌توانید هر جنسی را که می‌خواهید در بازار خریداری کنید. استفاده از قرنیز صفحه کابینت هم برای محافظت از کابینت‌ها در برابر نفوذ رطوبت به کار گرفته می‌شود و هم اینکه جلوه زیبا و لوکس را به آشپزخانه می‌بخشد.

دلیل استفاده از قرنیز صفحه کابینت 

با توجه به اینکه بدنه این قرنیزها طوری طراحی شده که پس از نصب در محل موردنظر مانع نفوذ آب و یا رطوبت به دیگر اجزای کابینت می شود، می تواند در دراز مدت نیز از خوردگی و پوسیدگی کابینت ها جلوگیری کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با