جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

قرنیز سفید در کجاها کاربرد دارد؟

قرنیز سفید

قرنیز سفید را در چه شرایطی باید برای دکوراسیون منزل انتخاب کنیم؟ قرنیز سفید در کجاها کاربرد دارد؟ آیا قرنیز سفید طیف رنگی دارد؟ قبل از خرید قرنیز سفید به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای انتخاب قرنیز سفیدرنگ باید به تنظیم کردن تنهای رنگی چوبی، نوع کف‌پوش و خصوصیات معماری ساختمان توجه کرد. اگر به سبک مینیمالیستی علاقه دارید استفاده از قرنیز سفید بهترین گزینه خواهد بود. اما به‌شرط آنکه بدانید چطور از آن در فضای داخلی ساختمان بهره ببرید. انتخاب قرنیز مناسب برای افرادی که جزئی‌نگر هستند کار بسیار دشواری است.

چرا که این دست از افراد به‌خاطر توجه زیاد به جزئیات حتی تا لحظات آخر اتمام پروژه صبر می‌کنند تا بهترین نوع قرنیز را استفاده کنند. در ادامه برای آنهایی که می‌خواهند قرنیزهای حاشیه دیوار خود را سفید کنند راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

قرنیز سفید پی‌وی‌سی یا چوبی؟

اگر محیطی که در آن قرار دارید رطوبت و آبریزی زیادی ندارید بین قرنیز سفید چوبی و پی‌وی‌سی انتخاب شما کاملاً سلیقه‌ای خواهد بود. اما اگر نم و رطوبت بالا باشد از همان قرنیز پی‌وی‌سی یا پلی‌استایرن استفاده کنید. قرنیزهای MDF با مغز چوب و روکش پی‌وی‌سی ساخته شده پس برای محیط‌های مرطوبت مناسب نیست. برای تمیزکردن این نوع قرنیزها می‌توانید از دستمال نمدار استفاده کنید.

قرنیز سفید چوبی

دکوراسیون منزل با قرنیز سفید

در دکوراسیون داخلی با سبک‌های مدرن و مینیمال بیشتر از قرنیز سفید استفاده می‌شود که زیبایی منحصربه‌فردی به محیط می‌بخشد. از پرطرف‌دارترین قرنیزها می‌توان به قرنیز سفید مات و صدفی اشاره کرد. این نوع قرنیزها به دلیل رنگ خنثی که دارند با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ خواهد بود. اگر پوشش دیوار و کف‌پوش به رنگ سفید، طوسی، گردویی و کرم قهوه‌ای باشد با قرنیز سفید زیبایی آن دوچندان می‌شود.

اگر از رنگ‌های متضاد خوشتان می‌آید با رنگ‌آمیزی تیره دیوارها و استفاده از قرنیز سفید جزئیات پرزرق‌وبرق بیشتر نمایش خواهید داد. برای مینیمال کردن فضای داخلی ساختمان هم می‌توانید رنگ قرنیز را به همان رنگ دیوار درآورید و از یک روکش نیمه براق برای دوام بیشتر آن استفاده نمایید.

اگر هم عناصر چوبی زیبایی دارید آنها را در همان حالت طبیعی خود حفظ کنید ولی با قرنیز چوبی رنگ شده سفید هماهنگ کرده تا تمامی تزئینات باکیفیت چوبی بیشتر خود نشان دهد. اگر رنگ دیوارهای اتاق سرد است برای قرنیز به دنبال با رنگ سفید سرد باشید.

طیف‌های رنگی قرنیز سفید

همان‌طور که قبلاً هم گفتیم قرنیز سفید طیف رنگی زیادی دارد که شامل: شیری، یخچالی، صدفی، گچی و یاسی است. تمامی این طیف رنگ‌ها هم در قرنیز وجود دارد. باتوجه‌به دکوراسیون منزل خود می‌توانید یکی از این رنگ‌ها را انتخاب کنید. البته به این نکته هم توجه نمایید که برخی از قرنیزهای سفید راه‌راه هستند که احتمال اینکه با پارکت لمینت شما هماهنگ نباشد زیاد است.

اگر هم دنبال تضاد هستید بهتر خواهد بود از قرنیز سفید ساده استفاده کنید. قرنیزهای سفید هم مانند دیگر قرنیزها جنسی از نوع پی‌وی‌سی، پلی‌استایرن و MDF دارند. البته به‌تازگی قرنیزهای سفید از جنس پلی‌اورتان وارد بازار شده که تمامی این موارد هم روی قیمت قرنیز سفید تأثیرگذار خواهد بود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با