جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

رنگ مناسب برای خانه های کوچک

بهترین رنگ پارکت برای خانه‌های کوچک

هنگام خرید پارکت نکاتی را باید مد نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین رنگ پارکت برای خانه‌های کوچک را انتخاب کنید. در ادامه به نکاتی که در انتخاب پارکت برای خانه‌های کوچک باید بدانید، پرداخته شده است.

اگر شما هم به دنبال راهی برای بزرگ و دلباز نشان دادن خانه یا اتاق هستید؛ از تاثیر کفپوش‌ها غافل نشوید! کفپوش‌ها بخش مهمی از فضاهای کوچک را تشکیل می‌دهند که در طراحی و زیبایی محیط بسیار موثر هستند. به عنوان مثال تاثیر رنگ پارکت بر دکوراسیون داخلی بسیار مهم است چرا که نه تنها می‌تواند فضا را کوچک‌تر یا بزرگ‌تر نشان دهد؛ بلکه باعث می‌شود اتاق، سبکی همچون کلاسیک، مدرن یا قدیمی به خود بگیرد. البته رنگ تنها یکی از فاکتورهای موثر به شمار می‌رود.

بهترین رنگ پارکت برای منزل کوچک و بزرگ چه رنگی است؟

رنگ پارکت یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باعث می‌شود یک فضا بزرگ‌تر یا کوچک‌تر نشان داده شود. معمولا رنگ‌های گرم و تیره برای فضاهای بزرگ مناسب هستند چرا که نور کمتری را بازتاب می‌کنند. بهترین رنگ کفپوش برای خانه‌های کوچک نیز رنگ‌های روشن است که خانه رو دلبازتر نشان می‌دهد. البته برای بزرگ جلوه دادن منزل با پارکت، بایستی به چیدمان اتاق نیز توجه داشته باشید تا مانع از بی‌روح شدن فضا شوید.

برای اینکه بتوانید به راحتی در انتخاب پارکت مناسب فضاهای کوچک و بزرگ تصمیم بگیرید پیشنهاد می کنیم مقاله راهنمای انتخاب بهترین پارکت را مطالعه کنید.

چطور رنگ پارکت را مناسب فضای کوچک خانه انتخاب کنیم؟

رنگ پارکت مناسب برای فضاهای کوچک
انتخاب پارکت با رنگ مناسب برای خانه‌های کوچک

بسیاری از افراد فکر می‌کنند تنها اینکه رنگ پارکت روشن باشد؛ برای داشتن فضایی با نمای بازتر کافی است. در حالیکه طرح و فضای اتاق نیز بسیار اهمیت دارد و بایستی با چیدمان اتاق تناسب داشته باشد.

به طور مثال بهترین رنگ پارکت برای پذیرایی کوچک، پارکت‌هایی با تناژ سرد و روشن است. به شرطی که در رنگ مبلمان و دیگر وسایل، از رنگ‌های گرم نیز استفاده کنید تا تعادل و هارمونی رنگ‌ها حفظ شود. همچنین دقت داشته باشید برای اینکه بتوانید جلوه کفپوش‌های خانه خود را بیشتر کنید؛ بهتر است رنگ فرش را مخالف آن انتخاب کنید. این تضاد می‌تواند فضای شما را دلبازتر نشان دهد.

کدام پارکت مناسب اتاق‌های کوچک است؟

بهترین رنگ پارکت برای اتاق‌های کوچک، رنگ‌های روشن است چرا که باعث می‌شوند فضای شادتر و بزرگ‌تری داشته باشید. رنگ‌های تیره اصلا برای اتاق‌های کوچک مخصوصا اتاق‌خواب‌ها مناسب نیستند؛ چرا که فضا را دلگیر می‌کنند. البته می‌توانید از پارکت‌هایی با رنگ طبیعی برای بچه‌ها استفاده کنید تا فضای اتاق بانشاط وباطراوت دیده شود.

پارکت مات برای فضاهای کوچک مناسب است یا براق؟

پارکت‌ها در دو نوع مات و براق وجود دارند. برای اینکه فضای کوچک خود را بزرگ‌تر نشان دهید؛ بهتر است از نمونه مات آن استفاده کنید تا توجه به سمت آن کشیده نشود و سطح کوچک کف اتاق به چشم نیاید.

پارکت با چه اندازه‌ای برای خانه‌های کوچک مناسب است؟

اندازه بزرگ پارکت برای خانه های کوچک
انتخاب پارکت با سایز بزرگ برای بزرگ تر جلوه دادن خانه

چیدمان و طرح‌های شلوغ در خانه‌های کوچک باعث می‌شوند که فضای آن درهم و تنگ‌تر به نظر بیاید. برای همین باید از پارکت‌هایی با اندازه بزرگ استفاده کنید تا درز بین آنها، سطح کف خانه را شلوغ نکند و باعث کوچک‌تر به نظر آمدن آن نشود.

در فضاهای کوچک، پارکت را چگونه نصب کنیم تا آن را بزرگ‌تر نشان دهد؟

برای اینکه فضایی دلبازتر داشته باشید باید آنها را به درستی نصب کنید. اگر می‌خواهید فضا بزرگ‌تر جلوه کند؛ بهتر است که پارکت‌ها به صورت مورب نصب شوند و توهم فضایی به وجود بیاورند. همچنین می‌توانید پارکت‌ها را موازی با بعد بزرگ خانه نصب کنید؛ تا کف را بزرگ‌تر نشان دهید.

چه پارکتی برای فضاهای کوچک مناسب است؟

در هنگام خرید پارکت رنگی برای خانه‌های کوچک به رنگ، طرح و اندازه‌ی آنها توجه داشته باشید؛ رنگ‌های روشن و مات و طرح‌های ساده، باعث می‌شوند سطح خانه وسیع‌تر به نظر برسد و دلبازتر باشد. همچنین پارکت‌هایی با اندازه بزرگ باعث می‌شوند تا شلوغی در کف خانه کاهش پیدا کند و فضای اتاق بزرگ‌تر نشان داده شود. از این‌ رو با انتخاب بهترین رنگ پارکت برای خانه‌های کوچک و نصب درست آنها، از فضایی با نمای باز و دلبازتر لذت ببرید.

خلاصه مقاله بهترین رنگ پارکت برای خانه‌های کوچک

در این مقاله در مورد انتخاب بهترین رنگ پارکت برای خانه‌های کوچک و اینکه چه پارکتی برای فضاهای کوچک مناسب است صحبت کردیم. همچنین نکات مهمی ارائه شد تا در انتخاب و خرید پارکت لیمنت مناسب برای فضاهای کوچک با مشکل رو به رو نشوید.برای اطلاع از قیمت ها به صفحه قیمت پارکت مراجعه کنید

در صورت هر گونه سوال برای انتخاب رنگ پارکت مناسب برای اتاق و پذیرایی کوچک با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با