جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

پارکت چوب گیلاس (قیمت، مزایا و معایب و بررسی)

پارکت چوب گیلاس

پارکت چوب گیلاس یکی از گران ترین و زیبا ترین کفپوش های دنیا است که در مدل و رنگ های متنوع با ظاهری زیبا تولید و در دسترس می باشد.

دوام خوب و نگهداری راحت از نکات مثبت پارکت چوب گیلاس است و شما به راحتی می توانید با سمباده و جاروبرقی سطح کفپوش را صاف کنید و گرد و غبار را از سطوح پاک کنید.

این دلایل باعث شده است این کفپوش جزء بهترین پارکت ها در دنیا قرار بگیرد؛ در این مطلب از سایت آرکسان ما تصمیم داریم در مورد پارکت چوب گیلاس، مزایا و معایب پارکت چوب گیلاس، قیمت پارکت چوب گیلاس و…اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

پارکت چوب گیلاس

بررسی مدل های پارکت چوب گیلاس

پارکت چوب گیلاس در دنیا در مدل های مختلفی تولید می شوند که می توان به مدل های گیلاس آمریکایی و گیلاس برزیلی اشاره کرد. پارکت چوب گیلاس آمریکایی به گیلاس سیاه معروف شده است.

در ادامه ما دو پارکت چوب گیلاس آمریکایی و برزیلی را با هم مقایسه می کنیم و به شما می گوییم که کدام پارکت چوب گیلاس مقاومت بیشتری دارد.

مقایسه گیلاس آمریکایی با گیلاس برزیلی

مدل ساخت پارکت چوب گیلاس آمریکایی و برزیلی متفاوت است؛ گیلاس برزیلی از نوعی درخت جاتوبا تولید می شود و از درخت گیلاس تولید نمی شود. درخت جاتوبا در جنگل های بارانی یافت می شود و در برخی از نقاط آمریکا هم رشد می کند.

چوب درخت جاتوبا نسبتا سخت است و دارای سایه های عمیق قرمز و دانه های غنی و صاف است. پارکت های گیلاس آمریکایی نسبت به برزیلی نرم تر است و رنگ روش تری نسبت به پارکت لمینت برزیلی دارد. طیف رنگی پارکت گیلاس آمریکایی در رنگ های قرمز، قهوه ای، صورتی و سفید قرار دارد.

مزایای پارکت چوب گیلاس

پارکت چوبی گیلاس مزایا زیادی دارد که می توان به دوام خوب، نگهداری آسان و… اشاره کرد؛ در ادامه شما را با مزایای پارکت لمینت چوب گیلاس آشنا می کنیم.

مزایای پارکت چوب گیلاس

1- نگهداری آسان و دوام بالا

برای اینکه به پارکت ها آسیب وارد نکنید، باید با روش نگهداری آن آشنا باشید. روش نگهداری این پارکت نسبتا آسان است و این پارکت دوام بالایی دارد.

برای اینکه بتوانید سطح پارکت را نظافت کنید، می توانید هر چند روز یک بار با جاروبرقی سطح پارکت را تمیز کنید.

دوام کفپوش گیلاس نسبتا خوب است و در مقابل رطوبت یا آب مقاوم است و به راحتی می توانید مایعات و لکه ها را از روی سطح پارکت های چوب گیلاس تمیز کنید؛ ولی نکته مهمی که باید بدانید این است که این پارکت، جز پارکت ضد آب نیست.

ترمیم و تعمیر سطح پارکت چوب گیلاس بعد از خراشیده شدن، نسبتا راحت است و شما بعد از خراشیدگی سطح کفپوش، به راحتی می توانید با سمباده سطح کفپوش را صاف، اصلاح و خراشیدگی را پاک و اقدام به تعمیر پارکت کنید.

2- ضد آلرژی

اگر شما هر چند وقت یک بار با آلرژی دست و پنجه نرم می کنید و مشکلات تنفسی به دلیل وجود گرد و غبار زندگی شما را مختل کرده، باید بدانید که این پارکت از جمع شدن گرد و غبار جلوگیری می کند و برخلاف دیگر چوب ها، ضد آلرژی است و می تواند مشکلات تنفسی شما را کاهش دهد.

معایب استفاده از چوب درخت گیلاس در پارکت های چوب طبیعی

هزینه ی پارکت چوب درخت گیلاس بالا است و اگر حیوان خانگی دارید، این پارکت برای شما مناسب نیست؛ در ادامه ما شما را با تمام معایب پارکت گیلاس آشنا می کنیم.

1- هزینه ی بالا

کفپوش های درخت گیلاس نسبت به دیگر پارکت ها گران تر است و هزینه نصب پارکت و راه اندازی آن هم زیاد است و اگر به دنبال این کفپوش هستید، باید بدانید که شما برای خرید پارکت گیلاس، باید بودجه مناسبی داشته باشید.

2- نظافت و نگهداری آن سخت است

برای اینکه چوب گیلاس کیفیت خود را حفظ کند، باید مرتب تمیز شود و به نظافت پارکت لمینت گیلاس اهمیت دهید.

تمیز کردن پارکت گیلاس کار سختی نیست و شما به راحتی می توانید لکه ها را پاک کنید، ولی باید هر چند روز یک بار پارکت خود را تمیز کنید تا کیفیت خود را حفظ کند.

هر چند این کفپوش در برابر رطوبت مقاوم است، اما مدت زمان خشک شدن پارکت های گیلاس نسبتا طولانی است و شما باید مواظب باشید تا این کفپوش را در معرض آب قرار ندهید و اگر پارکت خیس شد، صبر کنید تا خشک شود.

3- مناسب نگهداری حیوانات خانگی نیست

چوب پارکت گیلاس در برابر اجسام تیز مقاومت کمی دارد و اگر شما حیوانات خانگی مانند گربه یا سگ دارید، باید از خرید این پارکت اجتناب کنید؛ زیرا کف کفپوش گیلاس صاف است و حیوانات خانگی از لیز خوردن و افتادن متنفر هستند و نمی توانند به خوبی بر روی سطح پارکت راه بروند.

4- عایق صوتی مناسبی نیست

در پارکت لمینت چوب گیلاس امواج صوتی به راحتی انتقال داده می شود و عایق خوبی ندارد؛ ممکن است در حین راه رفتن شما بر روی سطح پارکت، صدای آن به طبقات پایین برسد و باعث مزاحمت ساکنین خانه شود.

راه های مراقبت از پارکت گیلاس

چوب گیلاس در برابر ضربه و فشار مقاوم است، ولی شما باید با راه های مراقبت از پارکت گیلاس آشنا شوید تا کیفیت این کفپوش حفظ شود و آسیبی به آن وارد نشود. در ادامه راه های مراقبت از پارکت گیلاس را به شما معرفی می کنیم.

 • اگر قرار است در اتاقی که پارکت گیلاس قرار دارد مبل و صندلی قرار دهید، باید زیر این مبل و صندلی ها پدهای مخصوص قرار دهید تا مانع خراشیدگی و فرورفتگی سطح پارکت گیلاس شوید؛
 • شما به کمک یک دستمال نم دار هم می توانید سطح کفپوش گیلاس را تمیز کنید.
 • این کفپوش در برابر برخی از ماده های شوینده مقاوم نیست و توصیه می شود از شستشو این پارکت با ماده های شوینده اجتناب کنید؛ زیرا آسیب جدی و جبران ناپذیری به پارکت وارد می شود.
 • بعد از ریخته شدن یک لکه بر روی سطح پارکت، توصیه می شود سریع آن را تمیز کنید تا لکه سریعتر پاک شود.
 • توصیه می شود برای جا به جایی وسایلی مانند مبل، میز و… آن را بلند و جا به جا کنید تا آسیبی به سطح پارکت وارد نشود. کشیدن اجسام بر روی پارکت گیلاس، به این کفپوش آسیب وارد می کند.
 • اگر یک پوست سخت و یا دیگر چیزها بر روی سطح پارکت چسبیده باشد، برای تمیز کردن باید از یک کارد کمک بگیرید و این کارد را به آرامی روی سطح پارکت بکشید تا این چیز سخت جدا شود و پس از جدا شدن، به کمک یک دستمال نم دار، محدوده مورد نظر را تمیز کنید.

آیا پارکت چوب گیلاس برای خانه من مناسب است؟

اگر شما فرزند خردسال یا حیوانات خانگی دارید و یا اینکه تعداد افراد در خانه زیاد هستند، توصیه می شود از خرید پارکت چوب گیلاس اجتناب کنید؛ زیرا این موارد ذکر شده در دراز مدت آسیب زیادی به این پارکت وارد می کند.

گیلاس آمریکایی نسبت به گیلاس برزیلی مقاومت کمی دارد و در برابر آسیب های ذکر شده مقاومت خوبی ندارد ولی گیلاس برزیلی دوام بیشتری در برابر آسیب ها دارد.

نکات مهم قبل از خرید کفپوش گیلاسی

شما به عنوان صاحب خانه، قبل از خرید پارکت گیلاس، باید به موارد زیر دقت کنید.

خرید کفپوش گیلاسی

 • گیلاس آمریکایی و برزیلی نسبت به نور حساسیت دارند و در صورتی که در معرض نور قرار بگیرند، تغییر رنگ می دهند و تیره تر می شوند. شما به کمک لاک مسدود کننده UV می توانید مقاومت این پارکت ها را در برابر نور را بالا ببرید، ولی در حالت عادی، این پارکت ها در برابر نور مقاومت کمی دارند.
 • شما ممکن است چوب گیلاس فیک را خریداری کنید؛ توصیه می شود از جای قابل اطمینان پارکت گیلاس را خرید کنید.
 • توصیه ما این است که قبل از خرید پارکت، یک کارشناس مجرب را به منزل خود دعوت کنید تا محیط را بررسی کند و یکی از بهترین پارکت های لمینت را برای شما معرفی کند؛ زیرا ممکن پارکت گیلاس برای منزل شما نامناسب باشد.

قیمت پارکت چوب گیلاس

قیمت پارکت گیلاسی نسبت به دیگر کفپوش ها گران تر است و در اروپا این پارکت ها در هر فوت مربع بین 3 تا 8 دلار به فروش می رسد و هزینه نصب این پارکت ها در در فوت مربع بین 2 تا 4 دلار است.

قیمت کفپوش چوب گیلاس و هزینه نصب و راه اندازی آن در ایران نسبت به دیگر کشورها گران تر است و عدم ثبات قیمت ارز در ایران، باعث می شود قیمت آن هر روز تغییر کند.

اگر شما به دنبال قیمت دقیق پارکت چوب گیلاس و دیگر پارکت ها هستید، بهتر است با پشتیبانی سایت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند و قیمت روز پارکت لمینت را در اختیار شما قرار دهند.

همانطور که در این مطلب از سایت آرکسان خواندید، پارکت چوب گیلاس مزایا و معایب خاصی دارد و با وجود اینکه دوام بالایی دارد، در مقابل اشیا تیز مقاومت کمی دارد.

هر نکات مهمی که قبل از خرید پارکت چوب گیلاس باید با آن آشنا می شدید ما در این مطلب در اختیار شما قرار دادیم؛ در صورتی که سوالی دارید می توانید با پشتیبانی آرکسان تماس بگیرید.

آیا پارکت چوب گیلاس گران است؟

پارکت چوب گیلاس گیلاس برزیلی یکی از گران ترین انواع کفپوش های چوبی برای خرید و نصب است.

پارکت چوب گیلاس از کجا بخریم؟

شما می توانید وظیفه خرید و نصب پارکت چوب گیلاس را به تیم آرکسان بسپارید.

چرا باید پارکت چوب گیلاس بخریم؟

دوام این پارکت بالا است و نگهداری از آن آسان است.

پارکت چوب گیلاس آمریکایی در ایران پیدا می شود؟

این پارکت ها در ایران پیدا نمی شود ولی پارکت هایی که توسط شرکت آرکسان در منازل نصب می شوند، کیفیت بسیار بالایی دارد.

نظرات کاربران

14 پاسخ

  1. سلام برای نصب پارکت اقداماتی لازم است که نصاب پارکت انجام می دهد. شما می توانید نصب پارکت خود را به نصابان باتجربه و حرفه ای آرکسان بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با