جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

انتخاب رنگ پارکت

انتخاب رنگ برای پارکت

پارکت ها معمولا نوعی کفپوش چوبی هستند که با استفاده از چوب گردو و بلوط ساخته می شوند و از آن ها برای پوشاندن کف به جای سرامیک استفاده می شود و این کفپوش ها جلوه بسیار خاص و زیبایی را به محیط خانه می بخشند، اما ممکن است که انتخاب رنگ پارکت لمینت برای شما مقداری دشوار باشد و به همین دلیل در این بخش از مطلب به بررسی نکاتی برای انتخاب رنگ درست پارکت خواهیم پرداخت. انتخاب رنگ پارکت لمینت در صورتی که به درستی انجام شود، نقش بسیار مهم و اساسی را در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما خواهد داشت، بنابراین در هنگام انتخاب رنگ پارکت دقت کافی را به خرج دهید. امروزه پارکت ها تنوع رنگ بسیار بالایی دارند و به صورت تیره و روشن تولید می شوند و انتخاب طیف رنگی آن ها کاملا بستگی به سلیقه شخصی افراد دارد.

معیار های اصلی برای انتخاب رنگ کفپوش یا پارکت

معیار های انتخاب رنگ برای پارکت
معیارهای انتخاب رنگ مناسب پارکت، سبک دکوراسیون و متراژ محل اجرای پارکت است.

اگر قصد خرید پارکت لمینت دارید و نمیدانید چه رنگی مناسب مکان مورد نظر شماست در این بخش از مطلب با ما همراه باشید، زیرا در این بخش قصد داریم تا شما را با معیارهای اصلی برای انتخاب رنگ مناسب پارکت برای اتاق پذیرایی و نشیمن آشنا کنیم. اولین موردی که در هنگام انتخاب رنگ پارکت باید به آن توجه کنید، سبک دکوراسیونی است که قصد دارید در منزلتان اجرا کنید و معمولا افرادی که دکوراسیون سنتی می پسندند، بهتر است که از رنگ های تیره مانند قهوه ای، عسلی، خاکستری و…برای پارکت استفاده کنند و افرادی که به دکوراسیون های مدرن علاقمند هستند بهتر است که رنگ های نود و روشن مانند سفید، کرمی، صورتی روشن و… را برای پارکت های خود انتخاب کنند. دومین موردی که در هنگام انتخاب رنگ پارکت باید به آن توجه شود، در نظر گرفتن متراژ و فضای خانه می باشد، زیرا رنگ های تیره فضای خانه را کوچک تر نشان می دهند و رنگ های روشن سبب دلبازتر نشان دادن فضای خانه می شوند.

انتخاب رنگ پارکت لمینت در طراحی رسمی و خودمانی

توجه کردن به فضای محیط اطراف از نظر رسمی و خودمانی بودن نیز تاثیر به سزایی در انتخاب رنگ پارکت دارد و به همین دلیل به شما توصیه می شود که حتما در هنگام انتخاب رنگ در پارکت به این مورد توجه نمایید. فضاهایی که حالت رسمی دارند مانند دفترها و ادارات و یا خانه هایی که دکوراسیون سنتی و رسمی دارند، بهتر است که پارکت های رنگ تیره داشته باشند، زیرا این پارکت ها محیط را رسمی تر جلوه می دهند، اما فضاهایی که دکوراسیون خودمانی دارند مانند خانه و یا اتاق خواب و… بهتر است که پارکت های رنگ روشن داشته باشند، زیرا این پارکت ها علاوه بر دلباز نشان دادن این محیط ها، در خودمانی نشان دادن محیط نیز تاثیر مهمی دارند.

رنگ های محبوب پارکت لمینت در سال 2022

انتخاب رنگ های محبوب برای پارکت در سال ۲۰۲۲
رنگ های روشن مجبوب ترین رنگ های پارکت در سال ۲۰۲۲ است.

انتخاب رنگ پارکت به عوامل مختلفی از جمله سلیقه شخصی افراد، متراژ محیط موردنظر، دکوراسیون و… بستگی دارد و در این بخش از مطلب راهنمای انتخاب رنگ پارکت از نظر طراحان را در اختیار شما قرار می دهیم و شما را با رنگ های محبوب پارکت لمینت در سال 2022 نیز آشنا خواهیم کرد. امروزه معمولا دکوراسیون هایی که ساده تر هستند، بیشتر مورد پذیرش قرار می گیرند و مردم از سبک مدرن و مینیمال بسیار بیشتر از سبک سنتی استقبال می کنند و به همین دلیل پارکت هایی که رنگ روشن تر دارند، بسیار بیشتر از پارکت هایی که رنگ تیره دارند مورد استقبال قرار می گیرند. رنگ های محبوب پارکت لمینت در سال 2022 بیشتر شامل رنگ های روشن و نود از جمله کرمی، طوسی، سفید، صورتی و… می شوند و این رنگ ها علاوه بر این که جلوه بسیار خاص و زیبایی دارند، سبب خودمانی نشان دادن محیط اطراف نیز می شوند و استفاده از این پارکت ها در فضاهای کوچک مانند آپارتمان های نقلی و یا اتاق خواب ها بسیار مناسب می باشد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با