جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

اجزای پارکت لمینت

لایه های تشکیل دهنده پارکت لمینت

لمینت‌ها مدل‌های جدیدی از پارکت هستند که به دلیل زیبایی در کفپوش‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. لایه‌های تشکیل‌دهنده پارکت لمینت با روش‌های به‌روز بادوام ساخته می‌شوند. هر یک از مواد تشکیل‌دهنده لایه‌های مختلف پارکت‌، مرغوب بوده و مقاومت آن را بالا می‌برد.

بررسی سطوح مختلف پارکت

پارکت لمینت‌ها در چندین سطح قرار گرفته‌اند تا در برابر فشار، ضربه و حرارت مقاوم باشند. به طور کلی پارکت لمینت‌ها از 4 لایه ساخته شده‌اند که مواد تشکیل‌دهنده‌ آنها، جنس و کیفیت لایه‌ها را مشخص می‌کنند. لایه‌های تشکیل‌دهنده پارکت لمینت به شرح زیر هستند.

لایه های مختلف تشکیل دهنده پارکت لمینت
لایه های پارکت لمینت هر کدام به طور مجزا در کیفیت پارکت لمینت تاثیر دارند.
  • سطح اول Backing Layer

این سطح، لایه زیرین پارکت لمینت به شمار می‌رود که از جنس سرامیک کاغذی ساخته است. معمولا این لایه ویژگی ضدآب دارد و در رنگ‌های متفاوتی دیده می‌شود.

  • سطح دوم HDF Core

HDF Core به لایه مغزی پارکت لمینت معرف است و مهم‌ترین نقش را در کیفیت و قیمت محصول ایفا می‌کند. این لایه در دو نوع MDF و HDF وجود دارد که بسته به جنس هر یک از آنها، کیفیت، مقاومت و ویژگی‌های بیشتری از خود نشان می‌دهد.

  • سطح سوم Design Layer

لایه دیزاین یا لایه کاغذ دکوراتیو، ظاهر اصلی لمینت پارکت را تشکیل می‌دهد. این لایه از ترکیبات کاغذهای ملامینه به صورت فشرده شده و مواد دیگر ساخته می‌شود و بدنه اصلی آن را به وجود می‌آورد. در ادامه رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی بر این لایه زده می‌شوند.

  • سطح چهارم Protective Layer

مواد تشکیل‌دهنده پارکت لمینت در لایه بیرونی آن، شامل ملامین و اکسید آلومینیوم می‌شوند که مقاومت این لایه را در برابر هرگونه آسیبی بالا می‌برند. این لایه که در بالای کفپوش قرار می‌گیرد در برابر فشارهای مختلف مقاوم است و هیچ‌گونه خراش یا تغییررنگی در آن اتفاق نمی‌افتد.

لایه‌های پارکت لمینت چگونه هستند؟

در آنالیز لایه‌های پارکت لمینت، مقاومت آنها در برابر فشارهای مختلفی از جمله حرارت و رطوبت دیده می‌شود. اجزای پارکت با توجه به مواد تشکیل‌دهنده خود در سطح‌های مختلف قرار می‌گیرند و باعث ساخته شدن پارکتی مقاوم و مستحکم می‌شوند. لایه درونی دوام پارکت را افزایش می‌دهد و لایه بیرونی برای محافظت از کفپوش و لایه‌های دیگر طراحی شده است.

لایه مرکزی (مغزی) پارک لمینت از چیست؟

مهم‌ترین لایه در پارکت لمینت، بخش مرکزی یا HDF Core است که جنس آن، کیفیت پارکت لمینت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. نوع MDF آن از از مقواهای خرد شده و نوع HDF آن از خرده‌های چوب تشکیل شده است. با توجه به مواد تشکیل‌دهنده این دو نوع، HDF مقاومت و کیفیت بیشتری نسبت به MDF از خود نشان می‌دهد.

زیرسازی پارکت لمینت

زیر سازی درست هنگام نصب پارکت لمینت
اصول و مراحل زیر سازی صحیح در هنگام نصب پارکت لمینت در دوام و ماندگاری پارکت لمینت تاثیر دارد.

برای اینکه پارکت بتواند دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد؛ بایستی زیرسازی مناسبی برای نصب آن انجام گیرد. به طور مثال اگر پستی و بلندی در زیر کفپوش وجود داشته باشد؛ ممکن است باعث نفوذ حشرات و رطوبت به لایه‌های آن شود. از این‌ رو بهتر است قبل از نصب پارکت، زیرسازی آن را با استفاده از سرامیک یا سیمان انجام دهید.

اجزای تشکیل‌دهنده پارکت لمینت

پارکت لمینت در 4 لایه مختلف تشکیل می‌شود که هر یک از لایه‌ها ماندگاری آن را افزایش می‌دهند. همچنین هرچه مواد تشکیل‌دهنده پارکت لمینت مرغوب‌تر باشد؛ می‌تواند کیفیت آن را بالا ببرد. شما می‌توانید نسبت به خرید پارکت لمینت از کارخانه یا تهیه پارکت لمینت قسطی از فروشگاه‌های مختلف اقدام کنید. پیشنهاد ما به شما شرکت دکوراسیون داخلی آرکسان است.برای اطلاع از قیمتها به صفحه قیمت پارکت مراجعه کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با