جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

روغن پارکت لمینت

روغن پارکت لمینت

روغن پارکت چیست؟ روغن‌کاری پارکت لمینت چگونه است؟ روغن‌کاری پارکت لمینت چه مزایایی دارد؟ چگونه پارکت لمینت را برق بیندازیم؟ طرز استفاده از روغن پارکت چگونه است؟

برای دکوراسیون منزل بسیاری از افراد از پارکت‌های چوبی استفاده می‌کنند که جلوه زیبایی هم دارد. پارکت لمینت از نظر شکل ظاهری شبیه به کف‌پوش‌های چوبی است. افرادی که به پارکت طرح چوب علاقه دارند اولین انتخابشان می‌تواند همین پارکت لمینت باشد. زیبایی آن نیز به براق بودنش است که بعد از مدتی نیاز به روغن‌کاری دارد.

روغن پارکت چیست؟

برای محافظت از پارکت باید از روغن پارکت استفاده کنید. این روغن در دو نوع گیاهی و صنعتی تولید می‌شود. روغن گیاهی برای آسیب نرساندن به‌سلامتی بهتر است. برای اینکه پارکت زیبایی خود را حفظ کند نیاز به روغن‌کاری دارد و با این کار سطح پارکت براق و درخشان خواهد شد.

روغن پارکت لمینت بوی نامطبوعی نداشته و برای جلوگیری از کهنه شدن چوب باید هرچند وقت یکبار از آن استفاده کرد. این روغن در اندازه‌ها و برندهای مختلفی قابل‌دسترس خواهد بود. قیمت روغن پارکت نیز در بازار باتوجه‌به این موارد متفاوت است.

روغن‌کاری پارکت لمینت چگونه است؟

اصول و قوانین روغن کاری پارکت لمینت
هرچه پارکت، روغن بیشتری جذب کند دوام پارکت بیشتر می شود.

روغن‌کاری پارکت لمینت اصول و قوانینی دارد که با رعایت آن نه‌تنها به زیبایی آن کمک می‌کنید؛ بلکه از آسیب رساندن به پارکت هم جلوگیری خواهید کرد. قبل از اینکه شروع به روغن‌کاری کنید باید آسیب‌های سطح پارکت را از بین ببرید. مثلاً اگر سطح پارکت برآمده باشد با سمباده آن را صاف‌کرده و یا اگر دچار فرورفتگی شده بتونه‌کاری کنید. سپس وسایلی که قابل جابه‌جایی هستند را از روی پارکت بردارید و روی آن را با دستمال تمیز کنید.

در ابتدا باید یک‌لایه سیلر بزنید چرا که برای بالابردن قدرت جذب روغن ضروری است. هرچقدر روغن‌کاری پارکت لمینت بیشتر باشد و روغن بیشتری را جذب کند دوام پارکت بالاتر می‌رود. با این کار پارکت لمینت را برق می‌اندازید.

روغن پارکت و لاک پارکت کدام یک بهتر است؟

لاک پارکت یک‌ لایه محافظ را روی پارکت لمینت ایجاد می‌کند و مانند یک مانع در برابر گردوخاک عمل کرده و برای جاهایی که رفت‌وآمد در آن زیاد باشد به کار می‌رود. از لاک پارکت به‌عنوان لایه نهایی و محافظ استفاده می‌شود. مقاومت و دوام بالای آن باعث محبوبیت این محصول شده است.

اما روغن مخصوص پارکت از نظر عملکرد باعث روشن‌تر شدن رنگ چوب و برجسته شدن بافت آن خواهد شد. بعد از روغن‌کاری پارکت لمینت طبیعی‌تر به نظر می‌رسد. قیمت پارکت لمینت با انجام‌دادن هم‌زمان روغن‌کاری بالاتر خواهد رفت.

زمان مناسب روغن‌کاری پارکت لمینت

اگر روغن‌کاری پارکت را برای منزل می‌خواهید انجام دهید زمان مناسب برای انجام‌ دادن این کار هر دو سال یکبار بوده و بسته به میزان استفاده از کف‌پوش باید این کار را انجام دهید. پس از خریداری پارکت به شما توصیه می‌کنیم که حتماً یکبار آن را روغن‌کاری کنید. چراکه امکان اینکه پارکت چند ماهی از نگهداری آن گذشته باشد وجود دارد.

با روغن‌کاری مجدد رطوبت کمی را به آن برمی‌گردانید و رنگ بیشتری به پارکت لمینت خواهید بخشید. همچنین این کار باعث دوام بیشتر آن نیز خواهد شد. قیمت پارکت لمینت باتوجه‌به دوام و مقاومت آن متغیر است.

کاربرد روغن پارکت لمینت

فواید روغن کاری پارکت لمینت
روغن کاری پارکت لمینت و فواید استفاده از روغن پارکت
  • برق انداختن و زیبایی پارکت لمینت
  • کم‌رنگ کردن خراش‌های روی کف‌پوش
  • جلوگیری از نابودی چوب
  • قابلیت حفظ رنگ پارکت
  • بالابردن دوام و مقاومت آن در برابر گردوخاک

خلاصه مقاله روغن پارکت لمینت

برای جلوگیری از کهنه شدن چوب باید از روغن پارکت لمینت هر چند وقت یکبار استفاده شود. این کار باعث براق و گران تر شدن و همچنین مقاوم تر شدن پارکت لمینت می شود. برای خرید روغن پارک لمینت و اطلاع از قیمت روغن پارکت لمینت به سایت دکوراسیون داخلی آرکسان مراجعه کرده و با شماره های سایت تماس حاصل فرمایید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با