جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

آیا پارکت لمینت موریانه می زند؟

آسیب زدن موریانه به پارکت

آیا پارکت لمینت موریانه می زند؟ آیا پارکت سوسک میزند؟ چطور از نفوذ حشرات به داخل پارکت ها جلوگیری کنیم؟ پارکت لمینت یک پوشش چند لایه است که برای کف سازی استفاده می شود این نوع کفپوش ها دارای روکشی از جنس لمینت است. جنس لمینت ها بسیار مقاوم هستند و از نظر طرح و تنوع بسیار زیاد و نصب بسیار آسانی دارد این محصول در رنگ بندی های مختلف وارد بازار شده و از نظر هزینه نسبت به کاشی و سرامیک بسیار به صرفه می باشد. به مصرف‌کنندگان توصیه می‌کنیم که برای کف سازی از پارکت لمینت استفاده کنند ولی بسیاری از افراد از خرید این محصول دوری می‌کنند چون آسیب موریانه به پارکت لمینت امروزه بسیار زیاد شده است. بسیاری از افراد می‌گویند اگر از این محصول برای کفپوش سازی استفاده کنیم قطعاً بعد از یک سال باید آن را تعویض کنیم چون موریانه ها هیچ جای سالمی نمیگذارند.

موریانه چیست و در چه جاهایی زندگی می کند؟

موریانه چیست و در چه جاهایی زندگی می کند از سوال های پرتکراری است که بیشتر افرادی که دوست دارند پارکت خریداری کنند  می پرسند. باید بگوییم موریانه نوعی حشره ای است که دارای بدن نرمی است که شکل ظاهریش شبیه مورچه است ولی رنگ بدنه آن زرد کمرنگ و یا قهوه ای می باشد. موریانه ها در جاهایی از جمله زیر خاک زندگی می کنند و یا در جاهایی که چوب خشک و یا چوب های مرطوب وجود دارد ساکن هستند. از آنجایی که موریانه ها غذایشان را از چوب تامین می کنند پس بیشتر در ویلاها و خانه های چوبی زندگی می کنند و یا سقف خانه هایی که چوبی است آن را سوراخ و یا یک آسیب جدی را ایجاد می کنند.

آسیب موریانه به پارکت لمینت

نمونه ای از پارکت های موریانه زده

انواع آسیب موریانه به پارکت لمینت وجود دارد که ما در اینجا به چند نوع از آسیب ها می پردازیم. اولین عاملی که شما می توانید متوجه شوید موریانه به پارکت لمینت شما آسیب وارد کند این است که شما هنگامی که به کف چوبی ضربه وارد می کنید یک صدای توخالی می شنوید که عامل اصلی آن اینکه موریانه ها از زیر خاک این پارکت های چوبی را می خورند و یک حفره های خالی را ایجاد می کنند.

آسیب جدی دیگری که شما با چشم می توانید مشاهده کنید این است که چوب ها ظاهری خود را از دست می دهند که عامل اصلی آن این است که موریانه ها کیفیت اولیه یعنی مقاومت این محصول را گرفته و آن را به یک محصول بی کیفیت و فرسوده تبدیل میکنند. موریانه ها می توانند در پارکت لمینت یک آسیب کف ایجاد کنند و کم‌کم پارکت با کنده شدن و آویزان شدن مواجه می شود و یک سوراخ کوچکی را شما در کفپوش میتوانید مشاهده کنید.

آیا پارکت سوسک میزند؟

با توجه به نکات بالا به این نتیجه رسیدیم که پارکت های ضد آب ویژگی هایی دارند که موجب میشود، موریانه به داخل پارکت نفوذ نکند ولی آیا این مورد باعث نفوذ ناپذیری سوسک هم به داخل پارکت میشود؟ – جوابی قاطع برای این پاسخ وجود دارد این هم این مورد که سوسک فاضلابی صد در صد علاقه ای به پارکت و چوب ندارد. اما سوسک های ریز به دلیل اینکه در محیط های کثیف ظاهر میشوند، امکان دارد در میان پارکت ها تخم ریزی کنند.

 

چگونه از ایجاد موریانه در پارکت جلوگیری کنیم؟

پارکت های موریانه زده و راهای جلوگیری از آن

وقتی موریانه ها به پارکت لمینت شما آسیب وارد کنند شما باید مبلغ زیادی را در نظر بگیرید تا بتوانید تمام این خسارت‌ ها را جبران کنید ولی عاملی که شما می توانید از عوامل های جبران ناپذیر جلوگیری کنید این است که از مواردی برای جلوگیری این مشکل بهره ببرید. روش های جلوگیری از موریانه زدن پارکت لمینت و پارکت دسته دوم به شرح زیر است:

  • اولین کاری که شما می توانید انجام دهید و یک زندگی سالمی را برای خود و خانواده ایجاد کنید این است که سالانه به صورت منظم و مداوم مکان هایی که ممکن است موریانه در آنجا تجمع کنند را بررسی کنید.
  • شما باید تمام درز ها و شکاف هایی که در اطراف لوله های آب و گاز ورودی به داخل منزل وجود دارد را ببندید تا از ورود موریانه ها و کمک آنها برای از بین بردن پارکت جلوگیری کنید.
  • پارک ها جنسشان از چوب است پس این پارکت لمینت نباید دچار رطوبت شود چون رطوبت باعث تجمع موریانه میشود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با