دکور تی وی روم

طراحی تی وی روم در اغلب خانه‌های جدید و امروزی به یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. اتاق نشیمن خود را به TV room تبدیل کنید تا یک فضای ایده آل و صمیمی برای استراحت در کنار خانواده خود داشته باشید. تیم آرکسان همراه شماست تا با ایده‌هایی کاربردی و خلاقانه در طراحی دکوراسیون پذیرایی، طراحی این قسمت از منزل به بهترین شکل ممکن انجام شود.

ایده‌های زیادی برای طراحی تی وی روم وجود دارد. شما می‌توانید با مشاهده چند نمونه عکس از تی روم های مدرن ایده گرفته و تی روم ایده آل خود را پیاده سازی کنید. دکوراسیون TV Room به ابعاد اتاق و میزان فضای موجود بستگی دارد. اگر فضای تی وی روم بزرگ است می‌توانید این فضا را به دو بخش تقسیم کنید. یک بخش را به صورت اختصاصی برای خودتان و دورهمی‌ها طراحی کنید. طراحی دکوراسیون بخش دیگر می‌تواند کمی رسمی‌تر باشد تا بتوانید از میهمان‌هایتان در این فضا پذیرایی کنید.

اصول طراحی دکوراسیون tv-room

طراحی تی وی روم تحت تاثیر فاکتورهای متعددی قرار دارد و مهم‌ترین فاکتور سبک مورد علاقه خودتان است. به سبک مدرن در دکوراسیون داخلی علاقه‌مند هستید؟ ما دکور تی وی روم شما را به سبک تی وی روم مدرن طراحی می‌کنیم. آیا سبک کلاسیک را بیشتر می‌پسندید؟ پس سعی می‌کنیم دکور تی وی روم منزل شما را مطابق با سبک کلاسیک دیزاین کنیم.

 حتی ممکن است به سبک‌های فانتزی علاقه‌مند باشید؛ باز هم محدودیتی نخواهیم داشت و می‌توانیم تی وی روم را درست مطابق با سبک مورد علاقه‌تان دیزاین کنیم. در ادامه قصد داریم مهم‌ترین اصول طراحی یک تی وی روم را مورد بررسی قرار دهیم. 

اهمیت بازی با رنگ در طراحی تی وی روم

تی وی روم باید فضایی راحت و صمیمی داشته باشد. قرار است از این قسمت خانه برای استراحت استفاده کنید از همین‌رو استفاده از رنگ‌های جیغ در تی وی روم توصیه نمی‌شود. همچنین بهتر است از اکسسوری‌های زیاد و شلوغ نیز در تی وی روم استفاده نشود. 

به عنوان مثال استفاده از پارکت مناسب ، رنگ بندی مناسب پارکت لمینت ها یا دیوار اطراف بسیار به راحتی فضای اطراف  کمک میکند.

رنگ‌‌های جیغ یا اکسسوری‌های مهیج ممکن است موجب ایجاد تنش شود. بنابراین اگر فضایی دلنشین می‌خواهید تا با خیالی آسوده به تماشای فیلم و استراحت بپردازید باید توجه بیشتری به اصول دکور تی وی روم داشته باشید.

انتخاب صحیح مبلمان و کاناپه

از رنگ دیوارها ، کناف تی وی روم، پرده و کاغذ دیواری‌ها که بگذریم، انتخاب کاناپه مناسب یا مبلمان از مهم‌ترین بخش‌های دیگر طراحی دکور تی وی روم است. سبک مبلمان و حتی نحوه چیدمان آن‌ها تاثیر بسزایی در چگونه به نظر رسیدن دکور تی وی روم دارد. 

قطعا برای تی وی روم که محلی برای استراحت و اوقات فراغت است کاناپه‌های راحتی بهترین گزینه هستند. در تی وی روم خود فضای کافی در اختیار دارید؟ مبل‌ها را به گونه‌ای بچینید که امکان قرار دادن میزهای پذیرایی کوچک در میان آن‌ها وجود داشته باشد. 

طرفدار سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی هستید؟ از تابلوهای کلاسیک و اکسسوری‌های مناسب به عنوان دکور تی وی روم استفاده کنید. اگر طرفدار سبک فانتزی هستید هم که دیگر نیازی نیست خودتان را به قانون و قواعد محدود کنید. رنگ، سبک و نحوه چیدمان مبل ها و کاناپه ها را طوری انتخاب کنید که پیش از هر چیزی خودتان احساس راحتی و آرامش داشته باشید.

انتخاب صحیح مبلمان و کاناپه

تلویزیون را در فاصله استانداردی از مبل‌ها قرار دهید

در طراحی دکور تی وی روم یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه شود، قرار دادن مبل ها و تلویزیون در فاصله‌ای مناسب از یکدیگر است. بهترین فاصله تلویزیون از مبل‌ها در همه تی وی روم ها یکسان نیست چراکه تعیین این فاصله مناسب به ابعاد اتاق و ابعاد تلویزیون بستگی دارد.

برای مثال اگر از تلویزیون 50 اینچی استفاده می‌کنید، کاناپه باید 2 تا 3 متر از تلویزیون فاصله داشته باشد.

جدیدترین طرح های تی وی روم در سال2022

Family Room TV
Contemporary Tv Room
tvroom-decoration
Living Room TV
Living Room TV Ideas
Interior Home
TV room idea
TV Room Design Ideas
TV Room Design