طراحی تالار

تالار‌ها یک فضای اختصاصی برای برگزاری مراسم‌های مهم مثل جشن عروسی، تولد، مراسم نامزدی و .. هستند. یکی از علاقه‌مندی مهمانان و صاحب مهمانی در این مجالس  ثبت لحظاتی است در تالا می‌گذرانند. به همین دلیل است که فضای تالار و نورپردازی و خدمات ارائه شده در تالار بسیار مهم تلقی می‌شوند. همین امر موجب گشته‌است تا طراحی تالار به یک مسئله حائر اهمیت تبدیل شده‌ و یکی از پایه‌های اساسی موفقیت صاحب تالار است. 

یکی از مطالبی که برای طراحی مناسب تالار‌ها به آن نیاز داریم دانستن اصول طراحی داخلی تالار‌ است. آشنایی با اصول طراحی دکوراسیون داخلی به ما کمک می‌کند تا قسمت‌های مختلف تالار را به‌گونه‌ای طراحی کنیم که تمامی نیازهای مهمانان را پاسخ دهد.قسمت‌هایی که در طراحی تالار نقش  دارند، ورودی تالار، سالن اصلی، سن و استیج، دیزاین میز و صندلی‌ها  و هستند.

اگر صاحب تالار هستید یا می‌خواهید وارد این کسب و کار شوید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتها این مطلب همراه ما باشید. لذا مطالعه مقاله طراحی تالار به شما این  این امکان را می‌دهد که از فضای خود به شکل کارا و قابل دسترس استفاده کنید. زیبایی و جلوه آن را بالا ببرید تا بتوانیئ به بهترین نحوه میزبان مشتریان خوب خود باشید.

طراحی بخش‌های مختلف تالار چگونه است؟

Wedding Hall (1)
بخش های مختلف تالار

خاصیت فضا‌های بزرگی مثل تالار‌ها این است که از بخش‌های متعددی تشکیل می‌شوند. تصور کنید که وارد یک تالار می‌شوید. اولین چیزی که نظرتان را جلب می‌کند تا مورد انتخاب شما برای برگزاری مراسم‌تان قرار بگیرد چیست؟ نمای ساختمان و فضای خارجی آن اولین چیزی است که به چشم می‌آید. دلپذیر و جذاب بدون فضای خارجی توجه هر شخصی را به خود جلب می‌کند.

همین مسئله باعث می‌شود که صاحبان کار به صورت جداگانه روی طراحی بخش‌های مختلف کار سرمایه‌گذاری کنند تا هیچ دلیلی برای رد شدن تالارشان توسط مشتریان باقی نماند.

ورودی

ورودی تالار عروسی
ورودی سالن تالار
ورودی تالار

ورودی تالار اولین چیزی است که چشم مهمانان رویت می‌کند و همچنین محل رفت و آمد افراد زیادی است. پس چه خوب است که یک فضای متناسب باشد تا مهمانان وسائل نقلیه خود را بی دغدغه در آن پارک نمایند. همچنین این محل طوری طراحی شود که در کنار فضای راحتی که برای تردد در اختیار افراد می‌گذارد، اجازه اشراف به داخل سالن را ندهد.

سالن اصلی

سالن تالار
سالن اصلی
سالن اصلی تالار

مسئله‌ای که در طراحی سالن اصلی تالار مطرح است ارتفاع سقف‌ها است. اگر از چیدمان و نورپردازی به نوعی استفاده شود که ارتفاع سالن مورد توجه قرار گیرد زیبایی آن دو چندان می‌شود. همچنین در انتخاب میز و صندلی‌ها و تزئینات سالن بسیار مهم است که به جزئیات توجه شود و بدانید که بسته به نوع کاربرد مد نظرتان از چه رنگ‌بندی در چه ترکیب و اندازه‌ای استفاده کنید.

سن و استیج

جایگاه
Age and stage (1)
سن و استیج

 در تالار‌ها در نظر گرفتن فضای جداگانه و مشخص برای قرارگیری برگزار‌کننده جلسه یا عروس و داماد یک المان خوب برای طراحی داخلی تالار است که آن را می‌توانید با مواردی مانند پله و یا خلق دکور متفاوت به کمک طراحان ایجاد کنید.  

به دکوراسیون استیج  در طراحی تالار عروسی توجه خاصی می‌شود و به دلیل به کارگیری تزئینات در این بخش تنوع زیادی از چیدمان را به خود اختصاص می‌دهد. این قسمت از تالار به شما فرصت می‌دهد که با استفاده از خلاقیت و طرح ایده‌ای نو صاحب یک فضای متفاوت و مورد پسند مشتریان شوید.

اتاق‌ها

Hall Room3
Hall Room2
اتاق عروس و داماد

در طراحی دکوراسیون تالار‌ اتاق‌ها برای کاربرد‌های متفاوتی طراحی می‌شوند. مثلا وقتی تالاری به دو بخش زنانه و مردانه تفکیک می‌شود یا زمانی که تالار مختص مراسم عروسی است و اتاق‌های مختلفی مثل رختکن، اتاق کارکنان، اتاق استراحت عروس و داماد و را نیاز دارد؛ طراحی آن سبک متفاوتی به خود می‌گیرد که طبق سلیقه و کارایی مد نظر شما انجام می‌شود.

چرا باید طراحی تالار را جدی بگیریم؟

حتی اگر بخواهیم از بخش طراحی و جلوه بصری طراحی داخلی تالار برای حاضران صرف نظر کنیم باز هم نکته‌ای که افراد را ملزم به بهره‌گیری از یک طراحی منسجم و شاخص برای تالار‌هایشان می‌کند. فیلم‌برداری‌ و عکس‌برداری‌های مسئله‌ای است که باید مورد توجه قرار گبرد زیرا نیازمند نور و زمینه‌ و فضای مناسب است. 

از طرفی هم با توجه به بالا رفتن سطح نیاز جامعه استفاده از مصالح و طراحی اصولی در کار نتیجه نهایی را متفاوت می‌کند. به همین دلایل است که باید طراحی تالار را جدی بگیریم چرا که در نظر و انتخاب مشتریان مان و همچنین رضایت نهایی آنان بسیار تاثیر‌گزار است.

پس اگر شما هم مشتاق هستید که با طراحی فضای خود به رونق کسب و کارتان کمک کنید شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان با داشتن کاردی مجرب در زمینه‌‌ی طراحی داخلی برای ارائه هرچه بهتر خدمات به شما عزیزان در خدمت‌گزاری حاضر است. در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.