طراحی فضای سبز

آیا به دنبال طراحی خاص و باکیفیت برای فضای سبز ویلا، مجتمع مسکونی یا تجاری و خود هستید؟ با آرکسان تماس حاصل نمایید. متاسفانه با روند رو به رشد شهرنشینی، گسل میان انسان و طبیعت روز به روز عمیق تر میگردد. یکی از راه‌های مواجهه با این بحران، ایجاد فضای سبز به شکل خصوصی، نیمه خصوصی و البته عمومی است. از مزایای فضای سبز ساختمان میتوان به موارد زیر اشاره کرد: 1- ایجاد حصار 2- رفع عیوب ساختمان 3- هدایت و کنترل دید مناسب 4- ورودی پارکینگ ها 5- جاده های اختصاصی و… ، کنترل منابع انرژی نظیر نور، باد و… ،کنترل دما، افزایش رطوبت، زیباسازی، کاهش آلودگی هوا و صوتی

برای طراحی فضای سبز ساختمان ها ایده‌های زیادی وجود دارد تنها کافی‌ست راجع‌به این ایده‌ها با تیم طراحی مجموعه آرکسان مشورت کنید. آرکسان طراحی فضای سبز ساختمان‌ها را محدود به قوانین و قواعد مشخصی نمی‌کند چراکه در نهایت این شما هستید که قرار است از این فضای سبز نهایت استفاده و لذت را داشته باشید. بنابراین بسیار مهم است که فضای سبز ساختمانی طبق سلیقه و تمایلات ساکنین آن ساختمان طراحی شود. همین‌که صحبت از طراحی فضای سبز می‌شود ممکن است عده‌ای تنها به استفاده از پوشش‌های گیاهی یا گل‌کاری فضای سبز فکر کنند. 

عناصر و منابعی که می‌توان برای طراحی فضای سبز از آن‌ها استفاده کرد تنها به پوشش‌های گیاهی محدود نمی‌شود بلکه لازم است کمی با ایده‌های خلاقانه‌تر به سراغ برنامه ریزی برای طراحی فضای سبز ساختمان بروید. آرکسان همراه شماست تا در یافتن این ایده‌ها و ساخت رویایی‌تان شما را همراهی کند. ایده‌هایی چون استفاده از آلاچیق در فضای سبز، طراحی مسیر برای رفت و آمد (پیاده رو)، قرار دادن یک پل چوبی، استفاده از آبنما و فواره‌های آب، طراحی نهرهای مصنوعی و … همگی از عناصری هستند که در طراحی فضای سبز ساختمان ها به کارتان خواهند آمد. شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان آماده است تا تمام طراحی های محوطه داخلی شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

نما و طراحی فضای سبز - معماری محوطه

در طراحی فضای سبز شهری در انتخاب سبک طراحی متناسب با ویژگی‌های فضا دستمان آزادتر خواهد بود اما در طراحی فضای سبز یک ساختمان یا طراحی مدرسه با کمی محدودیت مواجه هستیم. یکی از مهم‌ترین اصولی که در طراحی فضای سبز ساختمان‌ها باید رعایت شود، هماهنگی سبک معماری ساختمان با چگونگی طراحی فضای سبز است. فضای سبزی که برای یک ساختمان مسکونی یا تجاری طراحی می‌شود نباید مانند یک تافته جدا بافته از ساختمان به نظر برسد بلکه باید کاملا متناسب با سبک معماری ساختمان باشد. شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان در رعایت این اصل، ادغام بنا و فضای سبز، تمام تجربه و تخصص خود را به کار می‌بندد. 

رعایت تعادل در طراحی محوطه فضای سبز

Landscape Designer

موضوع بسیار مهمی که هیچگاه در بحث طراحی فضای سبز ساختمان ها نباید فراموش شود، رعایت تعادل در استفاده از عناصر طراحی است. در یک طراحی منحصربه‌فرد برای فضای سبز ساختمان‌ها زیاده روی در به کار بردن عناصر طراحی صورت نمی‌گیرد. با توجه به سبکی که برای طراحی فضای سبز در نظر گرفته‌اید می‌توانید از تعادل متقارن یا تعادل غیر متقارن پیروی کنید.در تعادل متقارن عناصر طراحی در دو طرف فضای سبز تکرار می‌شوند درحالی‌که در طراحی طبق اصل تعادل نامتقارن شاهد چنین چیزی نخواهیم بود و هر بخش از فضای سبز طراحی جداگانه و منحصربه‌فرد خود را دارند. بنابراین تفاوتی نمی‌کند که طرفدار سبک متقارن در طراحی فضای سبز ساختمان هستید یا نامتقارن؛ چیزی که اهمیت دارد رعایت تعادل در هر دو سبک طراحی است.

طراحی فضای سبز برای باغ، ویلا و حیاط

Green_space_landscape

تعرفه‌های منصفانه این مجموعه برای هر شرایط پرداختی تعریف شده است. تنها کافیست با کارشناسان بخش طراحی فضای سبز این مجموعه ارتباط بگیرید. ایده‌های زیادی برای طراحی فضای سبز ساختمان‌ها وجود دارد؛ اما برای اجرای این ایده‌ها پیش از هر چیزی به یک تیم حرفه‌ای و با تجربه در زمینه طراحی فضای سبز ساختمان نیاز دارید. چرا داشتن فضای سبز در محوطه یک ساختمان مسکونی یا تجاری تا این اندازه حائز اهمیت است؟ با طراحی فضای سبز در محیط یک ساختمان مسکونی می‌توان محیط ایده‌آل‌تری را برای سکونت در آن محل ایجاد کرد.

اصول طراحی انواع محوطه های فضای سبز در ساختمان‌

همان‌طور که کمی پیش خواندید معماری فضای سبز خود به چند دسته عمومی، خصوصی و نیمه خصوصی تقسیم بندی می‌شود. قاعدتا اصول طراحی فضای سبز در یک محیط عمومی چون خیابان‌های شهر با اصول و قواعد طراحی فضای سبز در داخل محوطه یک ساختمان مسکونی باید تفاوت‌هایی با یکدیگر داشته باشند. در طراحی فضای سبز ساختمان‌ها یک نقطه اشتراک وجود دارد و آن نقطه، هماهنگی طراحی فضا با ویژگی‌های آن فضا است. گیاهان از اصلی‌ترین عناصر درگیر در طراحی فضای سبز ساختمان‌ها هستند. پس یک طراح فضای سبز باید رابطه خوبی با دنیای گل و گیاهان و شناخت خوبی از آن‌ها داشته باشد.

در طراحی فضای سبز ساختمان‌ها و انتخاب پوشش گیاهی مناسب باید به موارد متعددی چون آب و هوا، کیفیت خاک، میزان رطوبت محیط، منابع آبی، میزان بارش سالانه و… توجه داشت. بررسی تمامی این موارد بر عهده تیم طراحی فضای سبز ساختمان است. یک طراح و تیم طراحی فضای سبز مراحل زیر را تا رسیدن به نتیجه نهایی کار طی می‌کند:

 1. ابتدا باید منابع در دسترس و موجود برای طراحی این فضای سبز شناسایی شوند. 
 2. تیم طراحی فضای سبز باید اطمینان یابد که استفاده از این منابع با قوانین موجود مطابقت دارد یا خیر؟!
 3. سپس باید طرح ریزی اولیه انجام اقدامات امکان پذیر با توجه به منابع موجود و ویژگی‌های فضا صورت بگیرد.
 4. در نهایت طراحی نهایی قابل اجرا شده و تیم طراحی، طرح اولیه را نهایی می‌کنند.

مهم‌ترین نکته‌ای که حین طراحی فضای سبز ساختمان باید به آن توجه داشت چیست؟

در محوطه هر ساختمانی ممکن است پس از مدتی از نظر مکانی تغییراتی ایجاد شود. به همین خاطر طراح فضای سبز حین طراحی فضای سبز ساختمان باید این موضوع را در نظر داشته باشد و طرحی ارائه دهد که پس از لحاظ تغییرات نیز یکپارچگی خود را حفظ کند.

قیمت طراحی فضای سبز برای یک ساختمان چقدر برآورد می‌شود؟

عوامل متعددی در محاسبه قیمت طراحی فضای سبز تاثیرگذار هستند. ایده و طرح اولیه، متراژ فضایی که طراحی قرار است در آنجا صورت بگیرد، نوع پوشش گیاهی که برای محیط انتخاب می‌شود و دیگر المان‌ها مانند آبنما و… از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه طراحی فضای سبز ساختمان‌ها هستند.

شرکت طراحی داخلی آرکسان چه خدماتی را در حوزه طراحی فضای سبز ارائه می‌دهد؟

شرکت طراحی معماری داخلی آرکسان در تهران در زمینه طراحی پلان و اجرای ایده فضاهای سبز خدمات متنوعی ارائه می دهد.

 1. طراحی روف گاردن
 2. نورپردازی فضای سبز
 3. گلکاری
 4. چمن کاری
 5. طراحی و نصب آلاچیق و سایه بان
 6. طراحی باغ شیشه‌ای
 7. پیاده رو
 8. باغچه در پشت بام
 9. گل و گیاه در حیاط

 

چرا باید برای طراحی فضای سبز از متخصص این کار کمک بگیریم؟

در طراحی فضای سبز ساختمان‌ها تخصص و مهارت تیم طراحی حرف اول را می‌زند. توجه داشته باشید که این اقدام به مهارت و دانش بسیار بالایی نیاز دارد به همین خاطر بهتر است از مجریان باسابقه طراحی فضای سبز کمک بگیرید.

عکس طراحی های فضای سبز را از کجا بگیریم؟

برای دریافت همه عکس های اجرای محوطه و فضاهای سبز آرکسان با شماره های شرکت تماس بگیرید.

برای چه محوطه های فضای سبز مناسب است؟

فضای سبز برای همه جا مناسب است ولی بیشتر کاربرد فضای سبز در:

 1. طراحی فضای سبز تالارها در تهران
 2. طراحی فضای سبز باغچه
 3. طراحی فضای سبز پنت هاوس
 4. طراحی فضای سبز در بالکن
 5. طراحی فضای سبز جلوی ساختمان ها (۱-چمن کاری ۲-کاشت شمشاد ۳-باغچه کاری ۴-گل کاری)
 6. طراحی فضای سبز ویلا
 7. طراحی فضای سبز پشت بام

هزینه طراحی فضای سبز چقدر است؟

هزینه اجرای فضای سبز بسته به نوع گل و گیاع و همچنین متراژ فضا مشخص می شود.