پارتیشن اداری

یکی از اقدامات بسیار تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون اداری، پارتیشن بندی دفتر کار اداره است. با این اقدام نه تنها می‌توان از حداکثر فضای موجود استفاده بهینه‌ای داشت؛ بلکه موجب زیباتر شدن طراحی داخلی فضای اداری نیز می‌شود. پیش از ظهور پارتیشن‌های شیشه‌ای، دیوارهای گچی تنها جداکننده‌هایی بودند که می‌توانستیم با کمک آن‌ها دو فضا را از یکدیگر تفکیک کنیم اما امروز می‌توان به جای این دیوارهای گچی از پارتیشن‌های شیشه‌ای یا چوبی برای اداره استفاده کرد. آیا می‌دانستید امکان اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ای به صورت جمع شونده نیز وجود دارد؟! این محصول یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا برای جداسازی فضاهای اداری است.

تیم آرکسان در کنار شماست تا با کمک بهترین پارتیشن‌ها فضای اداری خود را بهتر طراحی کنید. زمانی که وارد یک اداره یا سازمان می‌شوید فضای داخلی اولین چیزی است که توجه شما را معطوف خود می‌کند. اگر این فضا به درستی چیدمان نشده باشد ممکن است احساس خوبی از حضور در این فضای اداری نداشته باشید. اگر می‌خواهید دپارتمان‌های سازمان خود را از یک دیگر جدا کنید و نظم خاصی به جایگاه هر یک از کارکنانتان بدهید، می‌توانید از تیم آرکسان برای این اقدام کمک بگیرید. ما با تخصص و تجربه بالایی که در زمینه طراحی داخلی ساختمان های اداری و تجاری داریم می‌توانیم تا انتهای این مسیر شما را همراهی کنیم.

پارتیشن اداری چیست؟

مهم‌ترین اقدامی که باید پیش از پارتیشن بندی فضاهای اداری صورت بگیرد این است که نیاز فضای اداری خود را مشخص کنید. پارتیشن بندی برای نظم دادن به فضا صورت می‌گیرد؛ قرار نیست که با این اقدام فضا شلوغ‌تر شده یا دسترسی به قسمت‌های مختلف را دشوار کند.

بنابراین ابتدا با توجه به متراژ این فضا، نوع میزها و مبلمان اداری و تعداد کارمندانی که قرار است در هر بخش حضور داشته باشند، مناسب ترین نوع پارتیشن را انتخاب کنید.

پارتیشن بندی اداری پیش از هر چیزی باید فضا را برای کارمندان اداره شما راحت‌تر و کاربردی‌تر کند بنابراین اولویت قرار دادن راحتی کارمندان یکی از اصلی‌ترین نکاتی‌ست که پیش از پارتیشن بندی باید آن را در نظر داشته باشید.

 برای پارتیشن بندی فضای اداری، آرکسان ابتدا فضای اداری شما را بررسی کرده و سپس با توجه به نیاز این فضا نقشه پارتیشن بندی را طراحی و اجرا می‌کند.

انواع پارتیشن اداری

برای جداسازی قسمت های مختلف در یک فضای اداری می‌توان از پارتیشن‌های شیشه‌ای بلند استفاده کرد. این پارتیشن ها درست مانند دیوار یک بخش را از بخشی دیگر جدا می‌کنند با این تفاوت که این دیوار شیشه‌ای است. اما پارتیشن‌های کوتاه نیز در دفاتر کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این پارتیشن‌ها عموما دور تا دور میز کار افراد را در بر می‌گیرند. همچنین اگر یک میز کار گروهی در دفتر کار خود دارید و می‌خواهید نظم بیشتری به آن بدهید می‌توانید در اطراف آن از یک پارتیشن کوتاه استفاده کنید. 

پارتیشن بندی های کوتاه برای جداسازی فضاهای استراحت کارکنان نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین اگر در اداره خود محل مشخصی برای صرف غذا یا چای ندارید، می‌توانید چند میز غذاخوری در یک گوشه قرار داده و با پارتیشن ها این فضا را از دیگر فضاها جدا کنید. بطور کلی پارتیشن های بلند برای جداسازی یک دپارتمان از دپارتمان دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند در حالی که پارتیشن های کوتاه میزهای اداری کارکنان را از یکدیگر جدا کرده و نظم مشخصی به آن‌ها می‌دهد.

پارتیشن اداری شیشه ای

این نوع پارتیشن برای ادارات بسیار مناسب است و این اواخر هم بیش از گذشته مورد استقبال واقع شده‌اند. پارتیشن های شیشه ای تک جداره و دو جداره هستند. طبیعی است که قیمت پارتیشن بندی دوجداره بیشتر است. بنابراین اگر صرفا برای جداسازی و زیبایی طراحی داخلی می‌خواهید پارتیشن بندی کنید می‌توانید از پارتیشن های شیشه ای تک جداره استفاده کنید. پارتیشن های شیشه ای دوجداره معمولا به صورت ترکیبی از شیشه و ام دی اف ساخته می‌شوند که همین جلوه بسیار زیبایی به آن‌ها می‌دهد. این پارتیشن ها از ظاهر مدرن و زیبایی برخوردار هستند.

پارتیشن
پارتیشن بندی مدرن اداری
قیمت پارتیشن شیشه ای اداری
پارتیشن شیشه ای
انواع پارتیشن و فضای کار
یراق آلات پارتیشن شیشه ای
بهترین پارتیشن اداری شیشه ای
پارتیشن تجاری

پارتیشن اداری ام دی اف

متریال دیگری که برای ساخت پارتیشن های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرد mdf است. اگر رفت و آمد در اداره شما زیاد است بهتر است به جای پارتیشن های شیشه ای، از این جداکننده های چوبی استفاده کنید. این پارتیشن های ام دی اف نیز به صورت دوجداره ساخته می‌شوند که می‌توانند تا 80 درصد عایق صدا باشند. انتخاب بین چوب یا شیشه به سلیقه و ترجیح شما بستگی دارد.

پیشنهاد آرکسان این است که اگر برای کف اداره از پارکت لمینت استفاده می کنید پارتیشن ام دی اف مناسب ست کردن است.

انواع پارتیشن و فضای کار
یراق آلات پارتیشن شیشه ای
بهترین پارتیشن اداری شیشه ای
پارتیشن تجاری

مزیت استفاده از پارتیشن ادرای برای کارکنان

با پارتیشن بندی فضای کار خصوصی ایجاد کنید

برخی کارکنان در ادارات و محیط‌های اداری برای انجام امور کاری خود به یک فضای خصوصی نیاز دارند تا بتوانند بر روی انجام وظایف خود تمرکز بیشتری داشته باشند.

 طبیعتا امکان در نظر گرفتن یک اتاق خصوصی برای هر یک از کارکنان وجود ندارد اما می‌توان با پارتیشن بندی، فضای کاری هر یک از کارکنان را از دیگر کارمندان جدا کرد و یک فضای خصوصی برای آن‌ها ایجاد کرد. 

با پارتیشن بندی دفتر کار کارمندانی که برای انجام کارهای خود نیاز به فضای ساکت‌تری دارند می‌توانند بدون مزاحمت در بخش خود به انجام وظایفشان بپردازند. 

همچنین پارتیشن بندی برای دسته‌ای از کارکنان که دائما با یکدیگر در تعامل هستند و اغلب کارها را به صورت گروهی و با همفکری یکدیگر انجام می‌دهند ضروری است چراکه گفتگو بین این کارکنان می‌تواند موجب ایجاد سر و صدا و حواس پرتی دیگر کارمندان شود. در حالی که می‌توان با ایجاد فضای خصوصی از بروز این چالش‌ها جلوگیری کرد.

جابه‌جایی پارتیشن های دفتر کار

فکر می‌کنید بزرگ‌ترین مزیت پارتیشن ها نسبت به دیوار کشی چیست؟ اگر تصمیم بگیرید برای جداسازی بخش‌های مختلف از یکدیگر از دیوارهای گچی استفاده کنید، باید هزینه و زمان زیادی برای این کار بپردازید. 

علاوه بر آن، اگر روزی قصد تغییر دکوراسیون داخلی دفتر کارتان را داشته باشید باید تغییرات اساسی‌تری صورت بگیرد و این اقدام هزینه بر است. همچنین در صورت جابه‌جایی دفتر کار و نقل مکان نمی‌توانید این دیوارهای گچی که برای آن‌ها هزینه کرده‌اید را به همراه خود ببرید! 

خب پارتیشن های شیشه ای تمامی این ویژگی‌های دلخواه را دارند. یعنی اقتصادی هستند، فرایند ساخت و نصب آن‌ها در مدت زمان کمتری صورت می‌گیرد و قابلیت جابه‌جایی و حمل و نقل نیز دارند. با این تفاسیر می‌توان گفت جداسازی دفتر کار با کمک پارتیشن‌های شیشه ای از هر نظر مقرون به صرفه‌تر است.

پارتیشن اداری ارزان چیست؟

برای جداسازی و تفکیک فضاها از یک دیگر از جداکننده‌ها با جنس‌های مختلفی از جمله چوب و شیشه استفاده می‌شود. پارتیشن‌های اداری ارزان نوعی از جداکننده‌ها هستند که به صورت ریلی یا کشویی برای میحط‌های اداری مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مقایسه با دیگر جداکننده‌ها از قیمت مناسب‌تری برخوردار هستند.

برای یک محیط اداری پارتیشن چوبی بهتر است یا شیشه‌‌ای؟

جنس پارتیشن بهتر است متناسب با کاربری فضا تعیین شود. برای مثال پارتیشن بندی اتاق جلسات بهتر است چوبی یا شیشه مات باشد که تا حد ممکن به فضای درون اتاق جلسات از بخش‌های دیگر دید نداشته باشد. برای تفکیک محل کار کارمندان از یکدیگر پارتیشن‌های شیشه‌ای گزینه بسیار مطلوبی هستند.

آیا پارتیشن‌های شیشه‌ای حریم خصوصی کارمندان را نقض می‌کنند؟

اگر محیط کاری اداره شما به گونه‌ای‌ست که نیاز است حریم شخصی کارمندان حفظ شود می‌توان از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای مات، رنگی و طرح‌دار استفاده کرد. برای زیباتر کردن فضای محیط اداری می‌توان از ترکیب شیشه‌های مات و شفاف استفاده کرد.

مناسب‌‌ترین نوع پارتیشن برای یک اتاق کار کم نور و تاریک کدام است؟

پارتیشن بندی فضاهای تاریک بهتر است با ترکیبی از آلومینیوم و شیشه صورت بگیرد. پارتیشن‌های تمام چوب ایده مناسبی برای فضاهای کوچک و کم نور نیستند.