کاغذ دیواری دفتر کار اداری

محیط کاریتان خسته کننده شده است؟ خب چرا رنگ دیوارها را عوض نمی‌کنید؟ یا اصلا چرا سعی نمی‌کنید بجای رنگ، پوشش‌های دیگری چون کاغذ دیواری را امتحان کنید؟! استفاده از کاغذ دیواری برای دفتر کار  اداره یکی از ایده آل‌ترین راه‌هایی است که به کمک آن می‌توانید تنوعی در طرح و نقش دیوارهای محیط کاریتان ایجاد کنید.

آرکسان مثل همیشه در کنار شماست تا با ایجاد تغییراتی خوشایند در محیط‌ کاری و دکوراسیون اداری، حس صمیمیت و راحتی را دوباره به فضا بازگردانید. تغییر دکوراسیون همیشه پردردسر و هزینه‌بر به نظر می‌رسد. به همین خاطر هر زمان که از تغییر دکوراسیون صحبت می‌شود، ممکن است فکر کنید قرار است یک بازسازی اساسی و پرخرج صورت بگیرد! خیر؛ تغییر دکوراسیون همیشه به معنای هزینه تراشی نیست. گاهی می‌توان تنها با تغییر برخی از المان‌های کوچک، تغییرات زیاد و چشمگیری در فضا ایجاد کرد.

 خرید کاغذ دیواری باتوجه به تنوع بالای طرح و رنگ‌ این کاغذها کمی سخت به نظر می‌رسد. از آن گذشته کاغذ دیواری‌های محیط اداری شما باید متناسب با ماهیت این محیط انتخاب شده باشند. نگران نباشید چراکه کارشناسان مجموعه آرکسان در انتخاب طرح کاغذ دیواری برای شرکت شما را راهنمایی خواهند کرد. برای انتخاب طرح مناسب کاغذ دیواری مناسب دفتر کار تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کاغذ دیواری اداری

یکی از بیشترین سوالاتی که از مشاوران فروش کاغذ دیواری مجموعه آرکسان می‌شود این است که بهترین کاغذ دیواری که متناسب با فضای اداری شرکت من باشد کدام است؟ در خرید کاغذ دیواری اداری باید همواره یک اصل مهم را به خاطر داشته باشید؛ کاغذ دیواری محیط کار نباید موجب برهم خوردن رسمیت محیط شود. قطعا کاغذ دیواری که برای سالن پذیرایی منزل خود خریداری می‌کنید مناسب یک محیط کاری و اداری نخواهد بود.

کاغذ دیواری اداری ساده و شیک است، رنگ‌های به کار رفته در آن متناسب با رنگ دیگر اجزای موجود در اتاق کار است و دارای طرح و نقش‌های ساده، هندسی یا راه راه است. اگر از یک کاغذ دیواری با نقش و نگارهای شلوغ برای پوشاندن دیوارها استفاده کنید، ناخودآگاه حس شلوغی و بی نظمی از نظر بصری به دیگران منتقل خواهید کرد.

 همچنین این طرح از کاغذ دیواری می‌تواند موجب حواس پرتی پرسنل آن محیط اداری نیز شود. فراموش نکنید که طراحی دکوراسیون اداری و دفتر کار اعم از انتخاب کاغذ دیواری‌ها باید در مجموع به گونه‌ای باشد که تمرکز کارکنان آن محیط را به انجام وظایف خود معطوف کند نه آنکه موجب حواس پرتی یا ایجاد تنش و اضطراب در آن‌ها شود.

خرید کاغذ دیواری مناسب اتاق یا دفتر کار

پیشنهاد تیم معماری آرکسان برای خرید کاغذ دیواری اداری به شما این است که به سراغ کاغذهایی بدون طرح یا با طرح‌های ساده بروید.

 این کاغذها از نظر رنگ خود به دو دسته کاغذ دیواری‌های پررنگ و کمرنگ تقسیم بندی می‌شوند. انتخاب رنگ کاغذ دیواری مسئله مهم دیگری است که باید با در نظر گرفتن دیگر بخش‌های دکوراسیون فضای اداری شما صورت بگیرد.

 اگر محیط کاریتان بی روح و کسل کننده به نظر می‌رسد می‌توانید با انتخاب کاغذهایی پررنگ‌تر به فضا جون تازه‌ای بدهید. اما اگر فضا پر و شلوغ به نظر می‌رسد بهتر است به سراغ کاغذ دیواری‌های بدون طرح و بی‌رنگ بروید. کاغذ دیواری دفتر کار خود را می‌توانید به آرکسان سفارش دهید. ما متناسب‎ترین طرح کاغذ اداری را به شما پیشنهاد خواهیم کرد.

طرح کاغذ دیواری‌های راه راه؛ انتخابی ایده آل برای محیط‌های اداری

 

یکی از طرح‌های رایج و محبوب برای کاغذ دیواری اداری، کاغذهایی با طرح‌های راه راه هستند. از مزیت این کاغذها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • رسمیت محیط اداری را حفظ می‌کنند.
  • موجب حواس پرتی کارکنان نمی‌شوند.
  • فضایی مدرن را برای محیط کاری شما ایجاد خواهند کرد.
  •  

با مشاهده انواع این کاغذ دیواری‌ها می‌توانید مناسب‌ترین آن را برای محیط اداری خود تهیه کنید.

کاغذ دیواری دفتر مدیریت

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری مناسب دفتر کار اداری

در بهترین حالت ممکن شما 5 الی 9 ساعت از زمان خود را روزانه در دفتر کارتان سپری می‌کنید بنابراین انتخاب تک تک المان‌های حاضر در دکوراسیون این محیط از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بنابراین لازم است حین خرید کاغذ دیواری اداری نکات زیر را در نظر داشته باشید.

کیفیت و جنس کاغذ دیواری

شاید برای خرید کاغذ دیواری اداری ارزان تصمیم بگیرید که از کاغذهایی با کیفیت کمتر استفاده کنید اما قطعا می‌دانید که این کاغذها دوام و ماندگاری بالایی ندارند. اگر کیفیت و جنس کاغذ دیواری که خریداری می‌کنید مناسب نباشد، پس از مدتی باید مجددا اقدام به تعویض کاغذ دیواری کنید. با احتساب هزینه‌های مربوط به نصب و گران‌تر شدن قیمت کاغذ دیواری نسبت به گذشته، در نهایت هزینه بیشتری در مقایسه با خرید یک کاغذ دیواری باکیفیت خواهید پرداخت. 

تاثیر نور بر کاغذ دیواری

حین انتخاب رنگ کاغذ دیواری اداری باید نور محیط را در نظر داشته باشید. استفاده از برخی کاغذ دیواری‌های تیره می‌تواند موجب تاریک‌تر شدن فضا شود. بنابراین اگر محیط ادرای شما به میزان کافی پنجره و نور طبیعی ندارد، به هیچ عنوان سمت کاغذ دیواری با رنگ‌های تیره نروید.

قیمت کاغذ دیواری

طبیعتا یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تصمیم گیری برای خرید یک کاغذ دیواری اداری، قیمت آن است. قیمت کاغذ دیواری با توجه به جنس و کیفیت آن متغیر است. اگر می‌خواهید فضای زیادی را با کمک کاغذ دیواری بپوشانید باید یک کاغذ با قیمت مناسب انتخاب کنید تا توجیه اقتصادی داشته باشد. 

جلب توجه با ایجاد نقطه کانکونی 

می‌توانید یک دیوار در اتاق مدیریت را (اتاقی که پشت سر میز مدیریت است) با کاغذی باکیفیت و طرح و جنس خاص بپوشانید و برای دیوارهای دیگر از کاغذهایی با قیمت مناسب‌تر استفاده کنید؛ البته هماهنگی در طرح و رنگ این کاغذها با یکدیگر را فراموش نکنید. با این اقدام یک نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق اداری خود ایجاد کرده‌اید که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دکوراسیون محیط خواهد گذاشت.

کفپوش و نقش آن روی کاغذ دیواری


یکی دیگر از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشت نوع کفپوش دفتر کار شماست. جنس کفپوش می تواند تاثیر به سزایی در انتخاب کاغذ دیواری داشته باشد. مثلا کاغذ دیواری مناسب با سرامیک یا پارکت لمینت با یکدیگر تفاوت دارند.

1. مناسب‌‌ترین رنگ برای کاغذ دیواری اتاق کار چه رنگی است؟

طراحی و رنگ آمیزی دفتر کار بهتر است که متناسب با ماهیت آن محیط صورت بگیرد. اگر می‌خواهید محیط کاری شاد، صمیمی و پرانرژی داشته باشید، رنگ‌های شاد باید رنگ‌های غالب کاغذ دیواری دفتر کارتان باشند. چنانچه محیط رسمی‌تری می‌خواهید، ترکیبی از رنگ‌های سفید و خاکستری، قهوه‌ای با مشکی، مشکی و طوسی، سفید، کرم یا بژ بهترین گزینه‌های برای رنگ آمیزی دیوارها به شمار می‌روند.

2. کاغذ دیواری با خطوط اففی برای چه اتاق کاری مناسب‌تر است؟

اگر سقف اتاق کارتان کوتاه است و این موضوع باعث شده است که فضا کمی کوچک‌تر و دلگیرتر به نظر برسد، می‌توانید با انتخاب کاغذ دیواری‌هایی با خطوط راه راه برای این اتاق، ارتفاع سقف را بلندتر از آن چیزی که هست نشان دهید.

3. برای محیط اداری رنگ آمیزی دیوارها به صرفه‌تر است یا خرید کاغذ دیواری؟

کاغذ دیواری‌ها از نظر قیمت طیف بسیار گسترده‌ای دارند. همان‌طور که رنگ‌های ساختمانی باکیفیت و شیک قیمت بالاتری دارند. قیمت تمام شده رنگ آمیزی دیوارهای یک فضا، به متراژ فضا بستگی دارد. می‌توانید از کارشناسان آرکسان مشورت بگیرد تا پیش از خرید بتوانید برآورد قیمت و مقایسه تفاوت قیمت رنگ و کاغذ دیواری را محاسبه کنید.

4. آیا ضروری است که کاغذ دیواری‌های اداری و کفپوش‌ها با یکدیگر هماهنگی داشته باشند؟

قانونی وجود ندارد که کاغذ دیواری یک فضا حتما باید هماهنگ با طرح و رنگ کفپوش‌ها باشد. اما برای ایجاد برقراری تعادل در فضا، اگر کفپوش‌ها طرح دار هستند می‌توان از کاغذ دیواری‌ ساده استفاده کرد. در این صورت از شلوغ به نظر رسیدن محیط نیز جلوگیری می‌شود.