کابینت آشپزخانه

مهم‌ترین بخش هر خانه‌ای آشپزخانه و مهم‌ترین قسمت طراحی دکوراسیون داخلی آن و کابینت آشپزخانه است. کابینت‌ها از قدیم همراه آشپزخانه های مدرن و کلاسیک بوده‌اند. آشپزخانه‌ای را تصور کنید که کابینت ندارد؛ چگونه به ظرف و ظروف، مواد غذایی و… نظم می‌دهید؟ به محض ورود به هر آشپزخانه ای اولین چیزی که توجه ما را معطوف به خود می‌کند، کابینت ها هستند.

بنابراین کابینت علاوه بر سامان دادن به ابزارها و وسیله‌های موجود در آشپزخانه در زیبایی دکوراسیون آشپزخانه نیز نقش دارد. کابینت‌های چوبی، هایگلاس، ممبران، فلزی و… انواع مختلفی از کابینت‌ها هستند که متناسب با سبک دکوراسیون آشپزخانه انتخاب می‌شوند. برای انتخاب بهترین مدل کابینت آشپزخانه باید به دو فاکتور مهم توجه داشته باشید: میزان بودجه و سبک طراحی دکوراسیون آشپزخانه. رنگ کابینت از دیگر عوامل مهمی است که شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان در انتخاب آن به شما کمک خواهد کرد.

مناسب ترین رنگ برای کابینت های آشپزخانه باید با توجه به فاکتورهایی چون متراژ، میزان نور و رنگ دیوارپوش ها و کفپوش ها انتخاب شود. ما در مجموعه معماری آرکسان همراه شما هستیم تا طراحی دکوراسیون قلب خانه‌تان را به بهترین شکل ممکن و مدیریت بودجه‌ای که در اختیار دارید انجام دهیم. برای انتخاب بهترین نوع کابینت از مشاوران ما راهنمایی بگیرید.

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه

جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه
کابینت آشپزخانه جدید
جدیدترین مدل های آشپرخانه 2022
انواع مدل کابینت آشپزخانه

جدیدترین مدل کابینت‌ها این روزها، کابینت‌هایی همراه با جزیره یا میز کانتر و از جنس چوب هستند. در کمتر آشپزخانه جدید و مدرنی دیگر کابینت‌های فلزی قدیمی را مشاهده خواهید کرد. کابینت‌های چوبی با روکش‌های متفاوتی چون تمام چوب، ام دی اف، ممبران و هایگلاس ساخته می‌شوند.

 جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه از جنس چوب‌های گردو، بلوط، راش، افرا، چوب مصنوعی، صنوبر، چوب مصنوعی و چوب درخت گلابی ساخته می‌شوند. مدل های جدید کابینت را در تصاویر فوق مشاهده می‌کنید. برای صفحه روی کابینت می‌توان از سنگ کورین استفاده کرد. این سنگ جلوه فوق العاده زیبایی به کابینت‌ها می‌دهد. 

کابینت آشپزخانه مدرن

کابینت آشپزخانه مدرن
انواع کابینت آشپزخانه مدرن

اگر در چیدمان و دیزاین دیگر قسمت های خانه چون اتاق نشیمن از اصول سبک مدرن ایده گرفته‌اید، بهتر است کابینت های آشپزخانه نیز سبک و سیاقی مدرن داشته باشند. بارزترین ویژگی یک کابینت مدرن، کابینت‌هایی ساده و به دور از هر گونه زرق و برق و زینت کارهای زیاد است. برای ساخت کابینت های مدرن از ستون های معرق کاری شده یا تاج های پر نقش و نگار استفاده نمی‌شود.

 این کابینت ها در عین سادگی و زیبایی حسی از مدرنیته بودن را به مخاطب خود منتقل می‌کنند. سفید یکی از نمادهای دکوراسیون مدرن است. اما این بدین معنی نیست که برای داشتن کابینت‌هایی مدرن نمی‌توانید رنگ‌های دیگری را انتخاب کنید. تصاویر فوق را به عنوان چند نمونه کابینت آشپزخانه مدرن مشاهده کنید؛ علاوه بر رنگ‌ها که احساس خوبی منتقل می‌کنند در هیچ یک از این کابینت ها آثاری از شلوغی و تزئینات زیاد مشاهده نمی‌کنید. 

کابینت آشپزخانه هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس
انواع کابینت آشپزخانه هایگلاس
کابینت آشپزخانه مدل هایگلاس
مزایا کابینت آشپزخانه هایگلاس

یکی از پرطرفدارترین کابینت های چوبی کابینت هایی با روکش هایگلاس هستند. کابینت‌های هایگلاس در واقع همان کابینت‌های ام دی اف هستند که سطح رویی آن‌ها با یک لایه از جنس پلی گلاس پوشیده شده است. در میان انواع رنگ های کابینت های هایگلاس، هایگلاس سفید طرفدار بیشتری دارد.

کابینت هایگلاس سطحی براق دارد که موجب شیک تر به نظر رسیدن آشپزخانه می‌شود. علاوه بر ویژگی های مثبت ظاهری، این دسته از کابینت ها از دوام و کیفیت بالایی برخوردا هستند. اگر روزانه کار سنگینی زیادی در آشپزخانه انجام می‌دهید و فکر می‌کنید کابینت هایتان در معرض آسیب و ضرب دیدگی قرار دارند، بهتر است جدیدترین مدل های کابینت خایگلاس را انتخاب کنید. 

کابینت آشپزخانه ساده

کابینت های ساده همیشه طرفدار های خاص خود را دارند و هیچوقت اصطلاحا از مد نمی‌افتند. برای افرادی که طرفداری سبک‌های مینیمال در طراحی دکوراسیون داخلی هستند، کابینت های ساده بهترین انتخاب ممکن به شمار می‌روند. بزرگ ترین مزیتی که این کابینت ها دارند این است که با هر سبکی از دکوراسیون همخوانی دارند.

 بنابراین تفاوتی نمی کند که سبک کلی دکوراسیون خانه یک سبک کلاسیک، اروپایی یا مدرن است؛ چراکه در هر صورت کابینت‌هایی ساده و شیک در آشپزخانه این خانه خودنمایی خواهند کرد. همان‌طور که در تصاویر فوق مشاهده می‌کنید برای این کابینت‌ها می‌توان یک کانتر یا جزیره طراحی کرد و با قرار دادن چند صندلی از آن به عنوان میز غذاخوری نیز استفاده کرد. 

کابینت آشپزخانه کوچک

کابینت آشپزخانه کوچک
قیمت کابینت آشپزخانه کوچک

شاید فکر کنید انتخاب کابینت برای یک آشپزخانه کوچک بسیار دشوار است اما شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان با تجربه و تخصصی که دارد به سادگی هرچه تمام می‌تواند در انتخاب کابینت‌ هایی مناسب برای آشپزخانه های نقلی به شما کمک کند. طبیعتا کابینت های کلاسیک و با تزئینات زیاد برای آشپزخانه هایی با متراژ کم مناسب نیستند.

 کابینت های یک آشپزخانه کوچک هرچه ساده تر باشند، جلوه و نمای زیباتری به آشپزخانه خواهند داد. در تصویر بالا سمت چپ یک کابینت کمدی مشاهده می‌کنید. این کابینت ها بهترین ایده ممکن برای آشپزخانه های کوچک هستند. 

کابینت آشپزخانه ام دی اف

کابینت های ام دی اف جزو اولین کابینت هایی هستند که وارد بازار شدند. اگرچه با گذشت زمان پوشش های جدیدتری چون ممبران و هایگلاس باعث شدند نام کابینت های ام دی اف کمتر گرفته شود اما بدنه اصلی تمامی این کابینت ها از همان ام دی اف است با این تفاوت که این روزها از شیوه های جدیدتری برای پوشش کابینت های ام دی اف استفاده می‌شود.

 کابینت ام دی اف خود می‌تواند کلاسیک یا مدرن باشد. در تصاویر بالا انواعی از کابینت های ام دی اف مدرن را مشاهده می‌کنید. اما اگر دور کابینت ها ابزار کار شده باشد، یک کابینت ام دی اف کلاسیک خواهیم داشت. در انتخاب کابینت، همه چیز تا حدود زیادی به سلیقه و ترجیح شخصی خود شما بستگی دارد. 

کابینت آشپزخانه مدل جدید ممبران

کابینت آشپزخانه مدل جدید ممبران
کابینت ممبران جدید
طرح کابینت ممبران کلاسیک
طرح کابینت ممبران برای آشپزخانه کوچک

کابینت ممبران هم همان کابینت ام دی اف است با این تفاوت که روی آن با ممبران یا وکیوم پوشش داده شده است. ممبران روکشی از جنس پی وی سی است که علاوه بر زیبایی مقاومت کابینت را نیز افزایش می‌دهد.

 یکی از تصورات غلطی که راجع‌به کابینت های ممبران وجود دارد، دسته بندی آن‌ها به کابینت های کلاسیک است. در صورتی که پوشش ممبران می‌تواند بر روی کابینت های مدرن نیز وکیوم شود. بزرگ ترین مزیت کابینت ممبران قابلیت طرح پذیری و تنوع بالای آن است. همچنین این دسته از کابینت ها نسبت به نفوذ آب به درون چوب کابینت مقاوم‌تر هستند.

1. قیمت انواع کابینت آشپزخانه چقدر است؟

قیمت کابینت های آشپزخانه بر اساس جنس کابینت و متراژ کابینت های دیواری و زمینی بر حسب متر مربع محاسبه می‌شود. 

2. چه نوع کابینتی برای آشپزخانه من مناسب تر است؟

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان پس از بازدید از محل پروژه، با توجه به سبک دکوراسیون خانه و آشپزخانه مناسب ترین مدل کابینت آشپزخانه را به شما پیشنهاد خواهد کرد. 

3. آیا می‌توان تنها یک کابینت جزیره سفارش داد؟

اگر قصد داشته باشید کابینت های قدیمی خود را بازسازی کنید و ظاهر مدرن تری به آن‌ها بدهید، می‌توانید تنها یک کابینت جزیره یا کانتر از جنس و رنگ کابینت های خود سفارش داده و آن را در مرکز آشپزخانه خود قرار دهید. با همین اقدام کوچک کابینت‌ها ظاهری جدید و مدرن به خود می‌گیرند. 

4. مناسب ترین رنگ کابینت چه رنگی است؟

رنگ کابینت باید متناسب با دیگر اجزای دکوراسیون داخلی آشپزخانه انتخاب شود. اگر آشپزخانه کوچکی دارید از انتخاب رنگ های تیره اجتناب کنید.