لوستر آشپزخانه

نور یکی از فاکتورهایی است که زیبایی دکوراسیون داخلی را چندین برابر می‌کند. نور طبیعی و نورهای مصنوعی هر یک جایگاه ویژه خود را در طراحی دکوراسیون داخلی دارند. اگرچه جریان نور طبیعی انرژی بیشتری به آشپزخانه می‌دهد اما حضور لوسترهای شیک و مدرن نیز جلوه زیبایی برای دکوراسیون آشپزخانه رقم می‌زند.

در انتخاب لوستر آشپزخانه باید دقت زیادی داشته باشید چراکه لوستر آشپزخانه با انواع لوسترهایی که در اتاق نشیمن و پذیرایی مورد استفاده قرار می‌گیرند تفاوت‌هایی دارد. لوستر یک وسیله دکوراتیو است بنابراین انتخاب آن می‌تواند کاملا طبق سلیقه شخصی شما صورت بگیرد.

موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید ابعاد، میزان نور و رنگ لوستر است. اگر آشپزخانه کوچکی دارید بهتر است از خرید لوسترهای بزرگ با شاخه‌های زیاد صرف نظر کنید. مکان نصب لوستر نیز بسیار حائز اهمیت است. این وسیله دکوراتیو باید در نقطه کانونی و مرکز تقارن آشپزخانه نصب شود. 

لوستر آشپزخانه جدید

انواع چراغ تزئینی آشپزخانه
لوستر آشپزخانه جدید2022
خرید انواع لوستر آشپزخانه جدید
لوستر آشپزخانه جدید و مدرن

لوسترهای آشپزخانه جدید به گونه‌ای طراحی می‌شوند که با دیگر اجزای آشپزخانه مانند کابینت‌ها هماهنگی داشته باشند. لوسترهای جدید برای آشپزخانه در دو نوع کریستالی و برنزی طراحی می‌شوند. لوسترهای کریستالی منبع نور چند تایی دارند. به عبارتی دیگر این لوسترها به نحوی طراحی می‌شوند که چند لامپ به یک بدنه متصل شده است. این نوع لوستر برای آشپزخانه های بزرگ مناسب است چراکه نور و روشنایی زیادی دارد. لوسترهای برنزی شبیه به لاله‌های کریستال طراحی می‌شوند. این لوسترها از نظر میزان نوردهی تفاوتی با لوسترهای کریستالی ندارند. تفاوت آن‌ها در شکل ظاهری و نحوه طراحی است. 

لوستر آشپزخانه چوبی

لوستر آشپزخانه چوبی 2022
خرید لوستر آشپزخانه چوبی
لوستر آشپزخانه چوبی

لوسترهای چوبی میان افرادی که طرفدار عناصر چوبی هستند یک انتخاب عالی است. اگر جنس کابینت‌ آشپزخانه چوبی است، نصب یک لوستر چوبی هم رنگ با کابینت‌ها نمای فوق العاده زیبایی به آشپزخانه می‌دهد. لوسترهای چوبی در طرح‌ها و مدل‌های مختلفی طراحی می‌شوند. اگر می‌خواهید لوستر را بالای میر، اپن یا کانتر آشپزخانه نصب کنید بهتر است حین انتخاب مدل لوستر، به مدل میز یا کانتر نیز توجه داشته باشید. 

لوستر آشپزخانه سه تایی

لوستر آشپزخانه سه تایی
لوستر آشپزخانه سه تایی مدرن
لوستر آشپزخانه سه تایی زیبا و مدرن
لوستر آشپزخانه سه تایی

لوسترهای سه تایی آشپزخانه بسیار رایج و پرطرفدار شده‌اند. اگر یک کابینت جزیره یا میز کانتر در مرکز آشپزخانه دارید، می‌توانید با نصب یک لوستر سه تایی بالای این کانتر جلوه فوق العاده زیبایی به دکوراسیون آشپزخانه بدهید. در یکی از تصویرهای فوق مشاهده می‌کنید که رنگ لوسترها هم رنگ با رنگ صندلی ها انتخاب شده است. این هماهنگی رنگی که میان این دو ایحاد شده است فضای آشپزخانه را بسیار دلنشین و جذاب کرده است. 

لوستر آشپزخانه سفید

لوستر آشپزخانه سفید
انواع لوستر آشپزخانه سفید
لوستر آشپزخانه سفید 2022

لوستر آشپزخانه سفید توانایی هماهنگی با هر سبک از دکوراسیون را دارد جنس و رنگ کابینت‌ها هر چه که باشد نصب یک لوستر به رنگ سفید هماهنگی خوبی با دیگر اجزای آشپزخانه ایجاد خواهد کرد. همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید برای بیشتر به چشم آمدن این لوسترهای سفید رنگ، میز و صندلی‌ها به رنگ مشکی انتخاب شده‌اند. استفاده دو رنگ متضاد در کنار یکدیگر در دکوراسیون داخلی همیشه رواج داشته است. 

لوستر آشپزخانه مدرن

لوستر آشپزخانه مدرن
لوستر آشپزخانه مدرن و زیبا
خرید انواع لوستر آشپزخانه مدرن
لوستر آشپزخانه مدرن و خاص 2022

اگر لوستری با فرم  ساده اما شیک دیدید، می‌توانید از آن در دکوراسیون آشپزخانه مدرن استفاده کنید و مطمئن باشید که این لوستر بهترین انتخاب برای نصب در این آشپزخانه است! لوسترهای مدرن معمولا با اشکال دایره، مربع یا مستطیل طراحی می‌شوند. در دکوراسیون مدرن بطور کلی از شلوغی زیاد پرهیز می‌شود به همین خاطر در لوسترهای مدرن نیز طراحی‌ها ساده و دلنشین است. 

لوستر آشپزخانه فانتزی

لوستر آشپزخانه فانتزی
لوستر آشپزخانه فانتزی جدید
انواع لوستر آشپزخانه فانتزی

لوسترهای فانتزی زیبایی منحصربه‌فردی به محیط خانه شما می‌دهند. از این لوسترها می‌توانید برای آشپزخانه، سالن نشیمن یا فضای تی وی روم استفاده کنید. در طراحی لوسترهای فانتزی از سبک مینیمال کمک گرفته می‌شود. استفاده از این سبک موجب جذاب تر شدن لوستر خواهد شد. تنوع لوسترهای فانتزی در بازار بسیار زیاد است. می‌توانید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی خانه و دیگر المان های موجود در محیط، بهترین انتخاب را داشته باشید. 

لوستر آشپزخانه برنز

لوستر آشپزخانه برنز
خرید لوستر آشپزخانه برنز

برای خرید لوستر که به بازار مراجعه کنید، تنوع زیادی از انواع لوسترهای برنزی خواهید دید که می‌توانید از آن ها در پذیرایی و آشپزخانه استفاده کنید. حین انتخاب یک لوستر برنزی به سبک و مدل آن، رنگ کریستال‌ها و جهت و تعداد شاخعه ها توجه داشته باشید. در آشپزخانه هایی که به سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک دیزاین شده اند لوسترهای برنزی با رنگ و ظاهر خاصی که دارند می‌درخشند. همان طور که در تصویر بالا سمت راست مشاهده می‌کنید لوستر با رنگ طلایی کابینت ها هماهنگی زیبا و شیکی پیدا کرده‌ است. 

لوستر آشپزخانه کوچک

لوستر آشپزخانه کوچک
لوستر آشپزخانه کوچک
لوستر آشپزخانه کوچک 2022

همان‌طور که می‌دانید یکی از عوامل تعیین کننده در خرید لوستر، متراژ محیط و ارتفاع سقف است. اگر آشپزخانه ای کوچک با سقف کوتاه دارید در خرید لوستر توجه بیشتری داشته باشید. لوستر با شاخه های زیاد و پر نور برای این محیط‌ها چندان مناسب نخواهد بود. لوسترهایی با سبک مینیمال بهترین انتخاب برای آشپزخانه های کوچک هستند. همان‌طور که در تصاویر می‌بینید در آشپزخانه های کوچک به انتخاب یک لوستر با سبک ساده برای نصب در بالای کانتر یا کابینت جزیره بسنده شده است. 

1. مناسب‌ترین لوستر برای آشپزخانه را چگونه انتخاب کنیم؟

سایز لوستر و تعداد لامپ‌های آن از مهم‌ترین نکاتی هستند که پیش از خرید لوستر باید به آن توجه داشته باشید. بنابراین بهتر است هنگام خرید لوستر آشپزخانه به مواردی چون میزان نور و متراژ آشپزخانه توجه داشته باشید. بی‌شک یک لوستر بزرگ و چند شاخه مناسب یک آشپزخانه کوچک نیست.

2. آیا ارتفاع لوستر آشپزخانه قابل تنظیم است؟

لوستر آشپزخانه باید نه آنقدر بلند باشد که افراد حین تردد در آشپزخانه با آن برخورد کنند و نه آنقدر کوتاه که هیچ نمایی نداشته باشد. ارتفاع لوستر را باید با در نظر گرفتن ارتفاع سقف آشپزخانه انتخاب کنید. در بازار لوسترهایی نیز وجود دارند که ارتفاع آن‌ها قابل تنظیم است و حین نصب خودتان می‌توانید ارتفاع آن را تعیین کنید.

3. لوسترهای معلق برای آشپزخانه مناسب تر هستند یا لوسترهای سقفی؟

برای آشپزخانه‌های کوچک با سقف کوتاه لوسترهای سقفی گزینه بهتری هستند. اگر از کابینت جزیره استفاده می‌کنید می‌توانید با نصب یک لوستر معلق جلوه زیباتری به دکوراسیون آشپزخانه بدهید.

4. چه رنگی برای لوستر آشپزخانه و لامپ آن مناسب‌تر است؟

لوسترهای آشپزخانه را می‌توانید با نور آبی، نور قرمز، نور نارنجی، زرد و خاکستری خریداری کنید. با توجه به اینکه این لوستر قرار است در آشپزخانه نصب شود، اگر محل صرف غذا در خانه شما در محیط آشپزخانه است بهتر است رنگی را انتخاب کنید که موجب بیشتر شدن میل و اشتهای اعضای خانواده برای صرف غذا شود. برای مثال نور قرمز اشتها را تحریک می‌کند در حالی‌که نورهای آبی یا خاکستری اشتها را سرکوب کرده و اصلا برای لوستر آشپزخانه مناسب نیستند.