پرده آشپزخانه

اگر می‌خواهید یک آشپزخانه شیک، مرتب و زیبا داشته باشید یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید، انتخاب پرده آشپزخانه است. تنوع پارچه برای پرده آشپزخانه در بازار بسیار زیاد است به همین خاطر اگر بدون در نظر گرفتن سبک دکوراسیون آشپزخانه برای خرید پرده به بازار مراجعه کنید، قطعا این تنوع حسابی انتخاب را برایتان سخت‌تر می‌کند.

بنابراین بهتر است ابتدا چند نمونه تصویر از مدل پرده‌های آشپزخانه ببینید و از آن‌ها ایده بگیرید. با کمک این ایده‌ها تجسم کنید که چه سبک پرده‌ای متناسب با فضا و متراژ آشپزخانه شماست. آیا یک پرده کوتاه می‌خواهید یا پرده بلند؟ ترجیح می‌دهید پرده آشپزخانه فانتزی باشد یا سبک رسمی‌تری داشته باشد؟ جنس پرده آشپزخانه نیز بسیار مهم است. بهتر است برای پرده آشپزخانه از پارچه‌های ضخیمی استفاده نکنید که مانع از ورود نور طبیعی به درون آشپزخانه شود.

همچنین پرده‌ای که برای آشپزخانه انتخاب می‌شود باید قابلیت شستشو داشته باشد چراکه آشپزخانه دائما با موا غذایی روغن و چربی سروکار دارد. با همه این تفاسیر اگر احساس می‌کنید انتخاب یک پرده مناسب برای آشپزخانه برایتان دشوارتر شده است، اصلا نگران نباشید چراکه تیم طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان در کنار شماست تا انتخابی شایسته‌تر و منحصربه‌فردتر داشته باشید. 

مدل پردهای جدید آشپزخانه 2021

در زیر جدیدترین مدل پرده های 2021 را مشاهده می‌کنید. استفاده از والان‌های چین خورده در چند سال اخیر برای آشپزخانه‌های بزرگ مورد استقبال قرار گرفته است. همان‌طور که در تصاویر مشاهده می‌کنید، انتخاب پرده های کوتاه برای آشپزخانه‌های کوچک و نقلی انتخاب بهتری است. انتخاب رنگ پرده آشپزخانه باید متناسب با رنگ دیگر قسمت‌های آشپزخانه مانند کابینت‌ها صورت بگیرد.

 بطور کلی استفاده از رنگ‌های تیره برای پرده آشپزخانه توصیه نمی‌شود چراکه رنگ‌های تیره موجب تاریک‌تر شدن فضای آشپزخانه می‌شوند. نور یکی از مهم‌ترین عوامل موثر در زیبا به نظر رسیدن دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌ است.

مدل پردهای جدید آشپزخانه و پذیرایی2021
قیمت انواع پرده آشپزخانه
مدل پردهای فانتزی آشپزخانه 2021
پرده های سه بعدی آشپزخانه

پرده های فانتزی اپن آشپزخانه

شما هم مدل پرده های فانتزی را برای آشپزخانه را دوست دارید؟ این پرده‌ها حسابی فضای آشپزخانه و خانه را صمیمی جلوه می‌دهند. پرده‌های فانتزی عموما پرده‌هایی کوتاه هستند که از دو طرف بسته می‌شوند. برای فانتزی تر شدن آشپزخانه می‌توان جنس این پرده‌ها را ست رومیزی آشپزخانه انتخاب کرد. پارچه‌های گل گلی و با رنگ‌های روشن و دلباز یکی از بارزترین ویژگی‌های پرده های فانتزی آشپزخانه هستند.

 با توجه به تنوع بالای مدل پارچه‌هایی که برای دوخت یک پرده فانتزی وجود دارند، اگر انتخاب برایتان سخت است می‌توانید مدل و طرح انتخابی خود را به ما بسپارید تا متناسب‌ترین طرح و جنس پارچه را با توجه به آن مدل به شما پیشنهاد دهیم. 

خرید پرده های فانتزی اپن آشپزخانه
انواع پرده های فانتزی اپن آشپزخانه
پرده های فانتزی و شیک اپن آشپزخانه

مدل پرده های ساده حریرآشپزخانه

پرده‌هایی از جنس حریر برای آشپزخانه طرفداران بیشتری دارند. مهم‌ترین دلیل این محبوبیت، جنس نازک این پرده‌ها است. پرده‌های حریر نور طبیعی که می‌تواند از پنجره به درون آشپزخانه جریان داشته باشد را فیلتر نمی‌کنند. اگر شما هم یک خانم خانه دار هستید و ساعات زیادی از روز را در آشپزخانه سپری می‌کنید، حتما می‌دانید  جریان نور طبیعی در حال و هوای آشپزخانه تا چه اندازه تاثیر دارد.

 از دیگر دلایل محبوبیت این پرده‌ها، ساده بودن طرح آن‌هاست. بهتر است طراحی آشپزخانه‌هایی که مطابق با سبک‌های مدرن یا مینیمال دیزاین شده‌اند را با پرده‌هایی شلوغ و گل گلی خراب نکنیم. برای آشپزخانه‌های خلوت، پرده‌های ساده حریر بهترین انتخاب هستند.

مدل پرده های ساده حریرآشپزخانه 2022
انواع مدل های پرده های ساده حریرآشپزخانه

پرده های سه بعدی آشپزخانه

مدتی است که پرده‌های سه بعدی روانه بازار شده‌ و دوست داران خود را نیز پیدا کرده‌اند. این پرده‌های سه بعدی عموما با طرح‌هایی از گل درشت در بازار وجود دارند. اگر این سبک از پرده را برای آشپزخانه می‌پسندید باید در انتخاب طرح و رنگ آن توجه زیادی به خرج دهید.

 استفاده از این سبک پرده در آشپزخانه‌های شلوغ و کوچک توصیه نمی‌شود. اما اگر آشپزخانه ساده و خلوتی دارید، می‌توانید با انتخاب این مدل پرده، قسمتی از فضای آشپزخانه را برجسته‌تر از دیگر قسمت‌ها کنید. 

پرده های سه بعدی آشپزخانه شیک
انواع پرده های سه بعدی آشپزخانه
انواع مدل های پرده های آشپزخانه سه بعدی

1. بهترین سبک و مدل برای پرده آشپزخانه چه سبکی است؟

انتخاب سبک و مدل پرده آشپزخانه باید متناسب با سبک دکوراسیون آشپزخانه باشد. برای مثال در آشپزخانه‌های ساده و مدرن ترجیح می‌دهیم از والان پرده استفاده نکنیم در صورتی که در سبک کلاسیک طرفداران بیشتری دارند. 

2. حین انتخاب پرده آشپزخانه به چه نکاتی توجه کنیم؟

پرده آشپزخانه بیشتر در معرض آلودگی و چربی است به همین خاطر بهتر است حین انتخاب رنگ پرده آشپزخانه، رنگ‌های چرک تاب را انتخاب کنید. همچنین پرده آشپزخانه بهتر است سبک باشد تا شستشوی آن راحت‌تر شود. 

3. پارچه‌ های مجلل برای چه سبک از پرده ها مناسب تر هستند؟

هرچه سبک دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک‌تر باشد، انتخاب پرده‌هایی با پارچه‌های مجلل و ضخیم طرفدار بیشتری پیدا می‌کند. البته که فراموش نکنید پرده‌های کلاسیک مناسب آشپزخانه های بزرگ و دلباز هستند. 

4. بهترین جنس پارچه برای پرده آشپزخانه کدام است؟

پارچه‌هایی از جنس حریر ساده، کتان، ترکیب حریر با تور، ساتن و مخمل پارچه‌هایی هستند که برای دوخت پرده‌های آشپزخانه ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.