جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

خلاقیت محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ

ایده های گوناگونی وجود دارد که به زیبایی هر چه بیشتر محوطه­ باغ شما کمک می­کند، و باعث آن میشود که استفاده و تماشای آن، در طول همه فصول حس رضایت را در شما به وجود می­آورد.

ایده ها و خلاقیت ها صرفا محدود به کار های پر هزینه نیست، بلکه میتواند با ذوق و سلیقه، نتایج چشمگیری به دنبال داشته باشد.

با هم چند ایده خلاقانه محوطه سازی باغ را بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

۱ گیاهان در محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

یکی از مهم‌ترین عناصری که هویت باغ و حیاط شما را می‌سازد گیاهان هستند. گیاهان مورد استفاده در محوطه‌سازی بخشی از منظره محوطه هستند که با چند ترفند باعث زیبایی هر چه بیشتر خواهند بود.

  • گیاهان رونده برای پوشاندن دیوار
  • درخت میوه

اگر در محوطه‌ خود دیوار خالی دارید، می‌توانید با کاشت یک گیاه رونده‌ی دائمی و یا فصلی، سطح آن را سبز نگه دارید. گیاهان رونده انواع مختلفی دارند که ممکن است تند رشد و یا کند رشد باشند.

اگر برایتان مهم است که سطح دیوار سریع پوشانده شود باید گیاه رونده تند رشد انتخاب کنید و در چند قسمت از امتداد دیوار آن را بکارید. همچنین گیاهان رونده انتخاب مناسبی برای پوشاندن سطح نرده و فنس‌های محوطه شما هستند.

وجود درختان میوه در محوطه، باعث استفاده بهینه از فضای محوطه و همچنین افزایش جذابیت آن می‌شود. وجود یک درخت میوه نسبت به هزینه‌ای که برای خرید یک درختچه زینتی صرف می‌کنید در طولانی مدت اقتصادی‌تر است و با فرارسیدن فصل برداشت، میوه های رسیده، محوطه شما را غرق رنگ و زیبایی خود میکنند.

خلاقیت محوطه سازی باغ

۲ استفاده از وسایل چند کاره برای محوطه سازی

در انتخاب وسایلی که در محوطه‌سازی باغ استفاده می‌کنید، ایده‌ی استفاده از وسایل چند کاره می‌تواند باعث جذابیت و سرگرمی خوبی شود. مثلا یک میز که برای گذاشتن در جلوی محل نشستن استفاده می‌کنید، می‌تواند یک کمد کوچک برای گذاشتن وسایل داشته باشد.

خرید میز و صندلی که تاشو هستند و به فرم‌های مختلفی درمی‌آیند و یا در مرکز میزی که شومینه قرار دارد، خلاقیت خوبی محسوب می­شود.

۳ استفاده از فلاورباکس‌های ارزان در محوطه سازی باغ

استفاده از فلاورباکس در محوطه سازی ایده جسورانه و خوبی است.

به طور مثال یک جعبه‌ی چوبی را که لازم ندارید رنگ‌آمیزی کنید و در آن زهکش‌هایی ایجاد کنید، می‌توانید داخل این جعبه گل‌های فصلی و یا گیاهان خوراکی و سبزیجات بکارید.

بیشتر بخوانید: محوطه سازی ویلا ، محوطه سازی مدرن

۴ مبلمان باغی در محوطه سازی

وجود فضایی برای نشستن و یا دورهمی دوستانه در یک محوطه ضروری به نظر می‌رسد. در نتیجه باید به فکر مبلمان مناسبی باشید.

انواع مختلفی از مبلمان برای استفاده در فضای باز وجود دارد، با توجه به میزان هزینه‌ای که مد نظر دارید می‌توانید یکی از انواع مبلمان فضای باز را خریداری کنید.

ما چند راهکار به شما پیشنهاد می‌دهیم:

  • استفاده از پالت چوبی: اگر دلتان می‌خواهد در محوطه خود مبلمان چوبی داشته باشید ولی به دلیل گران بودن منصرف شدید، استفاده از پالت‌های چوبی می‌تواند راهکار خوبی برای کاهش هزینه در عین ایجاد یک فضای صمیمی و گرم باشد.
  • خودتان بسازید: زمانی که در حال ساخت محوطه هستید، می‌توانید با مصالحی که برای ساخت‌وساز محوطه به کار می‌برید، مثل بلوک‌های بتنی، جایی برای نشستن بسازید و با رنگ دلخواه خود آن را رنگ­آمیزی کنید.

مثلا یک سکویی که ارتفاع و عرض استانداردی برای نشستن دارد، با استفاده از تشک و چند کوسن می‌تواند محل نشستن، گرم و صمیمی را ایجاد کند.

۵ نورپردازی در محوطه سازی باغ

نورپردازی در محوطه، اصلی ترین ایده خلاقانه­ای میتواند باشد که نباید آن را دست کم گرفت.

انواع مختلفی از لامپ، چراغ و روشنایی‌ها را می‌توانید استفاده کنید که جذابیت چشمگیری به محوطه شما می­بخشد.

استفاده از لامپ‌هایی که ارزان‌تر هستند و اجرای نورپردازی ریسه‌ای هزینه‌ی کمتری برای شما دنبال خواهد داشت.

 نورپردازی در محوطه سازی باغ

۶- پرگولا در محوطه سازی باغ

سازه‌های مختلفی از جمله؛ آلاچیق، گزبو، سایه‌بان و.. در محوطه‌سازی به کار می‌روند، که یک فضای مناسب برای نشستن و غذاخوردن ایجاد می‌کنند. البته این اسامی، تفاوت‌های جزئی با همدیگر دارند و خیلی از مواقع به اشتباه جای هم به کار می‌روند.

پرگولا سازه‌ای است که به عنوان سایبان در فضای باز در محوطه‌سازی باغ ، ویلا و.. مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد پرگولا و آلاچیق را یکسان می‌دانند ولی در حقیقت این دو تفاوت‌هایی دارند.

پرگولا سازه‌ای است که اغلب از جنس چوب ساخته می‌شود و از مهم‌ترین ویژگی‌های آن داشتن سقفی مشبک است که نیم ‌سایه ایجاد می‌کند ولی آلاچیق دارای سقف پوشیده‌ای است که استفاده از آن در فصل‌های مختلف را امکان‌پذیر می‌کند.

پرگولا اغلب به صورت چهارضلعی و با استفاده از چهار ستون در گوشه‌های آن ساخته می‌شود، که این ستون‌ها گاهی از جنس سنگ هستند، و ترکیب جذابی در کنار چوب و ساختار کف و سقف آن ایجاد می‌کنند.

۷- اجاق آجری به جای باربیکیو

مطمئنا در نظر شما باربیکیو جزو ضروریات یک محوطه جذاب محسوب میشود. ناهار، شام و یا حتی یک عصرانه لذیذ سرخ شده بر روی آن، چیزی نیست که هر کسی تاب نادیده گرفتن از آن را داشته باشد.

حال، شما می­توانید با ساخت یک اجاق آجری، ظاهری صمیمی تر و گرم تری به محوطه خود ببخشید. شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان با تجربه چندین ساله میتواند به شما در محوطه سازی انواع باغ و ویلا با توجه به بودجه موجود کمک کند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با