جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

محوطه سازی باغ با کمترین هزینه

محوطه سازی باغ

محوطه سازی باغ با طراحی و اجرای خوب، علاوه بر افزایش لذت در فضای باز، جذابیت ملک را افزایش می دهد و ارزش ملک را بالا می برد.

اما هزینه محوطه سازی به چه پارامترهایی وابسته است؟ در اینجا به آن پاسخ خواهیم داد.

هزینه ها بسته به عوامل متعددی از جمله:

  • نوع و محدوده پروژه
  • اندازه محوطه
  • کیفیت مصالح

متفاوت است.

نوع تجهیزات مورد نیاز برای تکمیل پروژه و موقعیت منطقه­ای که قرار است محوطه سازی در آن انجام شود نیز، بر هزینه های کلی تأثیر گذار است.

به طور کلی، پروژه‌های محوطه‌سازی حیاط خلوت گران‌تر هستند، زیرا احتمال بیشتری دارد که دارای اقلامی با قیمت زیاد مانند استخر یا آشپزخانه در فضای باز باشند.

محوطه سازی باغ و ویلا می تواند ساده یا پیچیده با اقلامی مانند آلاچیق و آب نما باشد.

پروژه های محوطه سازی قسمت جلو ملک، معمولاً پیچیدگی کمتری دارند. ممکن است شامل اجزایی مانند نصب یک سیستم آبپاش یا ساخت یک راه سنگ فرش باشند.

نوع پروژه محوطه سازی نیز یک عامل اساسی در بحث قیمت است. پروژه های محوطه سازی که مستلزم ساخت و ساز هستند، مانند نصب دیوار حائل برای جلوگیری از فرسایش، ممکن است باعث بالارفتن قیمت شود.

یکی از مهم ترین عوامل در مقدار هزینه ها، به اندازه و وسعت پروژه محوطه سازی مربوط می شود. خدمات اولیه محوطه سازی، مانند کاشت گل مقدار کم و خدمات عمیق تر، مانند تغییر شیب حیاط یا نصب حصار، مقدار زیادتری در هزینه کل را شامل می­شوند.

در کنار نوع و وسعت یک پروژه محوطه سازی، متراژ ملک نیز عامل مهمی در قیمت گذاری است.

محوطه سازی باغ با هزینه کم

اگر دسترسی به بخش هایی از ملک دشوار باشد، هزینه های محوطه سازی احتمالاً افزایش می یابد. مواردی مانند شیب های تند یا دسترسی باریک بین خانه همسایه می تواند مقداری به بودجه کل پروژه تحمیل کند.

اگر یک کامیون میکسر بتن نتواند برای ریختن بتن در قالب ها، به طور مستقیم نزدیک محل شود، ممکن است به یک کامیون پمپ برای انتقال بتن نیاز باشد که به هزینه این مرحله اضافه می کند. زمانی که تجهیزات تخصصی لازم باشد، قیمت ها بالا می روند.

به همین ترتیب، نوع خاک نیز برای حفاری زمین برای استخر یا دیوار حائل، اهمیت بالایی دارد.

آب و هوای گرم و خشک برای اکثر پروژه های محوطه سازی مناسب است و بسیاری از صاحبان املاک، در بهار و تابستان، برای تکمیل پروژه های خود تلاش مضاعفی می کنند تا با فصل سرما و بارندگی مواجه نشوند.

به طور معمول هزینه های محوطه سازی در طول سال نسبتاً ثابت است، با این حال، چنانچه پروژه شما تا فصل سرما و بارندگی به طول انجامد و به اتمام نرسیده باشد، باعث افزایش هزینه ها خواهد شد.

زیرا از سرگیری پروژه مستلزم نیروی انسانی و تجهیزات آماده به کار است، که بایستی در طول تعطیلی پروژه به حال آماده به کار قرار داشته باشند.

نوع و کیفیت مواد بر هزینه پروژه تأثیر گذار است؛ برخی برند های مواد و مصالح بسیار پرهزینه تر از سایر برند ها هستند. بتن معمولاً یکی از مقرون به صرفه ترین مصالح ساختمانی است. هزینه ساخت یک سکو با الوار، بسیار گرانتر از بتن است.

محوطه سازی محدوده وسیعی از پروژه را در بر می گیرد. برخی از کار هایی که باید انجام شوند ممکن است برای اطمینان یافتن از ایمنی ملک ضروری باشند، مانند ایجاد یک حیاط که زهکشی آب را کنترل می کند یا نصب دیوارهای حائل که از فرسایش خاک جلوگیری می کند.

بیشتر بدانید: بازسازی

طراحی محوطه سازی باغ

منظره ای که به خوبی طراحی شده باشد، ارزش ملک خانه را افزایش می دهد.

همچنین می تواند خریداران را برای دیدن خانه افزایش دهد، اما غیر از آن می تواند لذت شما را در فضای باز افزایش دهد.

نورپردازی حرفه ای نصب شده، سرگرمی های عصر و شب را افزایش می­دهد و عامل مهم راحتی، برای افرادی که در تاریکی به آنجا وارد می­شوند می­باشد.

یک آشپزخانه در فضای باز به ارزش و کیفیت سرگرمی شما اضافه می‌کند، اما این یک آیتم پر هزینه است.

همچنین، اضافه کردن یک استخر شنا، در صدر لیست آرزوهای بسیاری از صاحبان خانه قرار دارد که طبیعتا هزینه بالایی به دنبال دارد، اما شاید ارزشش را داشته باشد هر زمان که اراده کردید تنی به آب بزنید!

محوطه سازی برای هر باغ یا ویلا یا حتی حیاط منزل شما در هر منطقه جغرافیایی یک فرمول یکسان ندارد. در مناطق و اقلیم های مختلف، برخی از انواع سبک محوطه سازی، مناسب تر از سایر سبک ها باشد. شما میتوانید انواع محوطه سازی را به تیم آرکسان بسپارید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با