پرده پذیرایی

یکی از مهم­ترین و زیبا­ترین اجزای یک خانه پرده پذیرایی آن می باشد و نمای بسیار زیبایی به منزل می­دهد به همین علت شما باید در انتخاب پرده برای پذیرایی خود نهایت دقت و تلاش را انجام دهید و به نکات مهم خرید پرده توجه کنید تا در کلیت دکوراسیون پذیرایی ، زیبایی خاصی بوجود بیاید.

اگر رنگ پرده شما با دکوراسیون داخلی منزل شما تناسب داشته باشد می تواند زیبایی منزل شما را دوچندان کند. در هنگام نصب پرده شما باید ارتفاع پرده و حاشیه نصب آن توجه داشته باشید زیرا توجه به همین موارد ریز می تواند باعث شکیل­تر شدن پرده پذیرایی شما شود.

پرده های ساده و شیک برای سالن پذیرایی می توانند خانه شما را متفاوت جلوه دهند. البته منظور ما فقط تغییر رنگ نیست. اگرچه این همیشه یک گزینه است، با تغییر سبک و پارچه پرده ها، خانه می­تواند کاملا جدید به نظر برسد.

انتخاب پرده پذیرایی

پرده ­ها قسمت زیادی از دیوارها را در منزل می گیرند به همین دلیل یکی از المان هایی است که انتخاب آن تاثیر بسیاری در منزل دارد. هنگام خرید پرده هر چقدر خرید شما اصولی­تر باشد زیبایی منزل شما دوچندان می شود.

در انتخاب پرده پذیرایی علاوه بر معیار زیبایی آن باید به جنس و ابعاد آن و طرح و رنگ و موارد مختلفی دیگر هم باید در آن رعایت شود، پس از اینکه طرح خود را مشخص کردید اکنون باید سراغ خرید پرده بروید و باز هم باید متراژ منزل را در نطر داشته باشید.

انتخاب پرده پذیرایی
پرده پذیرایی

نکاتی درباره خرید پرده پذیرایی

مهمترین نکاتی که باید در هنگام خرید پرده
قبل از خرید پرده به چه نکاتی توجه کنیم؟
نکاتی درباره خرید پرده
 • اگر خانه شما کوچک است می توانید از پرده های رنگ روشن استفاده کنید تا بزرگتر نشان داده شود.
 • قسمتی بالای پرده زیر سقف کاذب می رود شما می توانید پرده را بدون والان بدوزید.
 • پارچه ها در نوره­­­­ای مختلف نماهای مختلفی دارد پس پرده را در مغازه از فروشنده بخواهید تا با نور­های مختلف امتحان کند.
 • شما میتوانید اگر بین پنجره هایی که پرده نصب می شود دیوار بود، بر روی دیوار تابلو بزنید تا زیبا تر شود.
 • برای زیر پرده های پذیرایی حتما از آستری استفاده کنید.
 • اگر از پرده های رنگی می خواهید استفاده کنید حتما در نظر داشته باشید که آن رنگ در ترکیب دکوراسیونتان به کار رفته باشد.
 • شما می توانید پرده‌ای با همان سبک دکوراسیونی که در منزل دارید، نصب کنید.

بهترین پرده پذیرایی

 • هنگام انتخاب پارچه در پارچه فروشی، حس کلی دکوراسیون خانه خود را در نظر بگیرید:

  اگر دکوراسیون شما رسمی است، پارچه های سنگین مانند ابریشم و مخمل شکوه و عظمت دارند.

  اگر دکوراسیون شما غیررسمی است، پارچه های متوسط مانند پنبه یا کتان احساس آرامش و دلپذیری ایجاد می کنند.

  اگر دکوراسیون شما روستیک است، کتانی ها بهترین انتخاب هستند. بافت طبیعی و تقریباً بافته شده آنها جذابیت دکوراسیون روستایی را به تصویر می کشد.

در پایان

برای انتخاب پرده پذیرایی باید نکات بسیاری را در نظر داشته باشید تا بتوانید پرده ای را که مد نظر شما است را خریداری و در منزل نصب کنید، به همین علت بهتر است که تمام معیارها و انتظارات خود را از پرده خانه را یادداشت کنید تا در هنگام خرید با مشکل بر نخورید.