کمد دیواری پذیرایی

بنابراین باید به درستی طراحی شود و جایگیری مناسبی برای وسایل داشته باشد. کمد دیواری پذیرایی کمکی زیادی به زیبایی دکوراسیون داخلی منزل می کند.

به کمک کمد دیواری پذیرایی میتوانید به چیدمان وسایل نظم ببخشید و از هزینه درست اطمینان خاطر داشته باشید. حتما متوجه هستید که طراحی کمد دیواری در پذیرایی با کمد دیواری اتاق خواب متفاوت است و اط نظر زیبایی بسیار مهمتر از آن است؛ زیرا در دید مستقیم قرار داشته و جزء دکوراسیون داخلی به شمار میرود.

کمد دیواری پذیرایی همانند کمد دیواری اتاق خواب اهمیت بالایی دارد، مخصوصا برای منازلی که انباری ندارند.

یکی از مهمترین مزیت هایی که این نوع کمد دیواری ها دارند، ایجاد فضای زیاد برای نگهداری وسایل است زیرا آپارتمان های امروزی به دلیل متراژ کمی که دارند، از فضا نهایت استفاده را میبرند. برای اطلاع بیشتر از مزیت های کمد دیواری در پذیرایی و هزینه های آن در ادامه همراه ما باشید.

انواع کمد دیواری پذیرایی و کاربرد آن ها

همه ما می دانیم کمد دیواری در منزل کاربرد های فروانی دارند و همچنین می توانند زیبایی منزل را دوچندان کنند. هر کمد دیواری پذیرایی برای منزلی مناسب می باشد پس شما باید برای منزل خود کمد دیواری مناسب را انتخاب کنید در اینجا انواع کمد دیواری ها را معرفی میکنیم.

کمد دیواری لولایی 

این کمد دیواری مانند درب هاب منزل دارای لولا می باشد و باز بسته میشود.

کمد دیواری ریلی

در این کمدها ریل در بین دربهای آن تعبیه شده است و به وسیله آن ریل ها باز و بسته می شود.

کمد دیواری بدون درب

این طرح یکی از جدیدترین و بروز ترین کمد دیواریها می باشد که به شکل قفسه های کتاب یا شلف هستند وسایل داخل آن قابل نمایش هستند.

کمد دیواری چند منظوره 

شما می توانید با نصب این کمد دیواریها چند کار مختلف را انجام میدهند، مثلا هنگام خواب، تخت خواب شود، هنگام مطالعه، میر تحریر شود، و هم فضایی برای نگهداری لباس ها داشته باشد.

کمد دیواری
کمد دیواری بدون درب

ویژگی های مهم کمد دیواری پذیرایی

ویژگی های مهم کمد دیواری پذیرایی
ویژگی کمد دیواری پذیرایی
کمد دیواری پذیرایی

اگر قصد نصب کمد دیواری پذیرایی را دارید، در هنگام انتخاب از چهارچوب های فلزی غافل نشوید زیرا از استحکام بیشتری برخوردار هستند. این نوع از کمد دیواری ها حتی از ام دی اف های دوبله هم مقاومت بیشتری دارند.

زمانی که قرار باشد وسایل زیادی را در کمد دیواری جای دهید، متوجه تفاوت و برتری چارچوب های فلزی خواهید شد. به دلیل وجود زوار در چارچوب های فلزی و فرو رفتن در طبقه میتوانند هر وسیله با هر وزرنی را تحمل کنند. همچنین مانند چوب ورم نمی کنند و هرز نمی شوند.

یراق آلات در کمد دیواری های ریلی اهمیت بالایی دارند. به دلیل تنوع محصولات و تفاوت کیفیت هر کدام بهتر از به محصولات باکیفیت و قیمت بالاتر توجه بیشتری داشته باشید.

هزینه کمد دیواری پذیرایی

هزینه کمد دیواری پذیرایی
هزینه کمد دیواری پذیرایی

هر خانه با توجه به ابعاد و متراژی که دارد و مدل کمد دیواری ، جنس و طرح دلخواه  که در نظر گرفته است می تواند در قیمت آن تاثیر به سزایی داشته باشد. شما در ابتدا باید در نطر داشته باشید که برای کمد دیواری پذیرایی چه مبلغی را می خواهید هزینه کنید و بعد از آن کمد دیواری خود را انتخاب کنید.