جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

کاغذ دیواری پذیرایی

اگر قصد ایجاد تحولات و تغییراتی را در منزل خود دارید، بهترین گزینه انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی مناسب است. تنوع زیادی از جنس کاغذ و رنگ و طرح های مختلفی در بازار موجود است. هر فردی با هر سلیقه ای میتواند به راحتی یکی از بهترین ها را برگزیند.

کاغذ دیواری پذیرایی میتواند به عنوان مهمترین کاغذ دیواری در خانه شمرده شود. مهمانان در ابتدای ورود حالت کلی ظاهر خانه را می بینند پس باید هر چه زیباتر به چشم آید. پذیرایی بخش اصلی خانه است که اکثر افراد در آن رفت و آمد دارند. بنابراین ظاهر زیبای دکوراسیون پذیرایی بسیار مهم است.

از آنجایی که کاغذ دیواری از رنگ آمیزی ساختمان ارزان تر است و انواع طرح ها و رنگ های مختلف را دارد، اکثر طراحان داخلی به سمت کاغذ دیواری رفته اند. برای اطلاع بیشتر از نکات مختلف مهم در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی در ادامه همراه ما باشید.

آشنایی با کاغذ دیواری پذیرایی کلاسیک

اگر خانه ای با طراحی کلاسیک دارید، بهترین انتخاب برای کاغذ دیواری پذیرایی استفاده از رنگ های نقره ای و طلایی است. کاغذ دیواری های لاکچری و سلطنتی شکوه و جلال به خانه می بخشند.

کاغذ دیواری پذیرایی کلاسیک
آشنایی با کاغذ دیواری پذیرایی کلاسیک

معرفی کاغذ دیواری پذیرایی مدرن

در سال های اخیر طراحی های مدرن بسیار محبوبیت پیدا کرده است. کاغذ دیواری های ساده با طراحی های فانتزی رشد چشمگیری داشته و تنوع طرح و رنگ زیادی را شامل می شوند. کاغذ دیواری مدرن قیمت ارزان تری نسبت به کاغذ دیواری کلاسیک دارد.

کاغذ دیواری پذیرایی مدرن
کاغذ دیواری مدرن
Home wallpaper4

انتخاب رنگ انواع مدل کاغذ دیواری پذیرایی

یکی از مهمترین عوامل انتخاب در کاغذ دیواری پذیرایی، رنگ است. استفاده از چندین ترکیب رنگی میتواند یکنواختی را از فضا بگیرد. یک نقطه عطف در طراحی ترکیب وسایل مکمل با طرح و رنگ است. با کنار هم قرار دادن رنگ ها میتوان یک فضای پرانرژی، گرم، غیر تکراری و بسیار مناسب را شکل داد.

اما ملاک مناسب برای انتخاب رنگ چیست؟ با توجه به آنکه متراز خانه ها روز به روز در حال کم شدن هستند، اکثر طراحان رنگ هایی را استفاده می کنند که فضا را بزرگتر نشان دهد. رنگ های سرد مانند آبی، بنفش، سبز و … نه تنها فضا را بزرگتر نشان می دهند بلکه میتوانند سبب آرامش بخشی محیط شوند.

انواع مدل کاغذ دیواری پذیرایی
انتخاب رنگ انواع مدل کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری پذیرایی باید چه طرحی داشته باشد؟

طرح کاغذ دیواری همانند رنگ در نشان  دادن فضا تاثیر بسزایی دارد. برای مثال اگر به دنبال فضایی کوچکتر و صمیمی تر هستید، از الگوهایی بزرگ و با فاصله استفاده کنید. یا برای نشان دادن فضای بزرگتر میتوانید به سراغ نقوش ریز و با فاصله کم بروید.

برای بزرگ تر نشان دادن سقف از الگوهای عمودی کمک بگیرید و برای پهن نشان دادن دیوارها از خط افقی استفاده نمایید. بهتر است بدانید خطوط افقی و عمودی از طرح های کاغذ دیواری کلاسیک هستند.

کاغذ دیواری طرح دار پذیرایی
کاغذ دیواری پذیرایی باید چه طرحی داشته باشد؟
کاغذدیواری طرح دار

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

هماهنگی بین اجزا را در نظر بگیرید.

در صورتی که طراحی خانه کلاسیک است از کاغذ دیواری کلاسیک استفاده کنید.

برای ایجاد خلاقیت از کاغذ دیواری هایی که متفاوت اند اما باعث ایجاد ترکیب زیبایی می شوند، به کار ببرید.

به کمک خطوط افقی، عمودی و شکسته در بین اتاق ها و پذیرایی دکوراسیون های مختلفی ایجاد کنید.

کاغذ دیواری را هماهنگ با کفپوش ها انتخاب نمایید.

سوالی دارید؟ ما در واتساپ آنلاین هستیم