جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

تعمیر پارکت

تعمیر پارکت لمینت

پارکت لمینت ها یکی از کفپوش‌هایی است که نقش بسزایی در زیباسازی و دکوراسیون داخلی دارد. هر عاملی مانند خراشیدگی، ضربه، ترک و … میتواند از این زیبایی بکاهد. پس باید سعی کنید تا در نگهداری آنها کوشا باشید. تعمیر پارکت لمینت یکی از نکاتی است که باید همیشه رعایت شود تا کیفیت و دوام آن کاسته نشود.

مهمترین مزیت پارکت لمینت نسبت به سایر کفپوش ها تعویض و تعمیر تایل آسان تایل هاست. در حالت کلی پارکت لمینت از کیفیت بهتری برخوردار است. همچنین اگر از برندهای معتبر پارکت لمینت استفاده کنید آسیب دیدگی تایل ها به حداقل میرسد. اما توجه کنید که عدم کیفیت همیشه  دلیل خرابی نیست.

دلایل مختلفی ممکن است باعث شود که شما را به فکر تعویض و تعمیر پارکت لمینت بیندازد. در این مقاله سعی داریم تا دلایل خرابی و چگونگی تعمیر را برای شما بازگو کنیم تا با نگهداری بهتر از آسییب دیدگی این کفپوش مناسب و زیبا جلوگیری نمایید.(اگر نیاز به اطلاع از قیمت پارکت دارید کلیک کنید)

دلایل خرابی پارکت لمینت

در حالت کلی دلایل زیادی هستند که سبب تخریب و آسیب پارکت لمینت ها می شوند. اگر تایل ها به درستی نصب نشوند همان روز اول با خرابی آنها روبرو خواهید شد. پس نصب حرفه ای قدم اول برای کاهش خرابی است.

حتما بخوانید: نصب پارکت لمینت و نکات مهم در نصب.

بطور خلاصه عوامل زیر باعث آسیب و خرابی پارکت لمینت می شود :

 • خراش و آسیب های سطحی
 • اشتباه و سهل انگاری در زیرسازی
 • استفاده از محصول با کیفیت پایین
 • نصب غیراصولی پارکت و تایل ها که ساییده شدن آنها را به همراه دارد
 • گرما و حرارت بالا
 • رطوبت زیاد
 • چسبیدن موادی مانند آدامس به سطح کفپوش

تعمیر پارکت لمینت چگونه انجام می شود؟

اگر آسیب کفپوش جدی نباشد و مقداری خراش سطحی یا لکه افتاده باشد میتوان مراحل زیر را برای تعمیر آن طی کرد:

دلایل تعمیر پارکت

 1. اول از همه سطحی را که آسیب دیده است با دستمال خیس کاملا خشک کنید. کثیفی ها مانع تعمیر درست لمینت می شوند و در برخی موارد کفپوش را میتراشند.
 2. نکته مهم این است که سطح لمینت حتما باید خشک باشد.
 3. اگر آسیب‌دیدگی یکسان نیست، ابتدا با سمباده لبه‌های خراشیدگی را صاف و یکدست کنید.
 4. حالا به کمک لاک پارکت لمینت و مالیدن آن بر روی سطح، محل آسیب دیده را یکرنگ نمایید. دقت کنید که سطح دچار برجستگی نشود. برای عدم برجستگی از لایه نازک استفاده کنید.
 5. اگر لکه ای روی سطح افتاده است به کمک دستمال نمدار و پاک کننده های مخصوص و کمی آب گرم سعی کنید لکه را از بین ببرید.
 6. در مواردی ظاهرا خراش سطحی است امام با کمی دقت متوجه می شوید که خراش به لایه زیرین نفوذ کرده، در این شرایط تنها راه تعویض پارکت لمینت است.
 7. تعمیر پارکت لمینت

  نحوه تعمیرات پارکت
  روش انجام دادن به ترتیب تعمیر پارکت

  پارکت، کفپوشی با طول عمر بالا است. با این حال ممکن است این کفپوش ها با گذر زمان نیاز به تعمیرات داشته باشند. تعمیر پارکت، باید توسط متخصص انجام شود. این افراد با استفاده از دستگاه های پولیش ایرادات پارکت را به صورت دقیق رفع می کنند. تعمیر پارکت نباید توسط افراد غیر متخصص صورت بگیرد. بسیاری از افراد تصور می کنند که با شستن یا سابیدن پارکت، می توانند پارکت را تعمیر کنند. در حالی که این روش، روشی بسیار ناکارآمد است و تعمیرات پارکت باید توسط افراد ماهر و خبره در این زمینه انجام بگیرد.

تعویض پارکت لمینت

اما اگر تعمیر تایل‌ها امکان پذیر نباشد، ناچار باید تعویض تایل‌های لمینت را انجام دهیم. عملیات تعویض بهتر است توسط نصاب‌ها انجام شود. کار با ابزاری مانند آچار، پیچ گوشتی، کاردک‌های تیز و … کار افراد مبتدی نیست و ممکن است خطرساز و هزینه‌بر باشد.

🔮 سفارش انواع پارکت لمینت بیش از 100 مدل پارکت جدید در ایران
👳‍♂️ فروش حضوری و اینترنتی حضور در دفتر شرکت آرکسان
🤓 خدمات پس از فروش 24 ساعته 7 روز هفته
پارکت های قیمت مناسب تعویض کفپوش با مناسب ترین شرایط

مقالات پارکت

سوالات متداول تعمیر پارکت

اگر خرابی پارکت زیاد نباشد می توانید از قلم های خش گیر استفاده کنید. در غیر این صورت حتما از یک متخصص کمک بگیرید

خرابی پارکت نیاز به بررسی دارد. برای مشاوره با شماره ۰۹۱۲۵۵۵۵۱۴۴ تماس بگیرید