جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

پارکت چوبی

پارکت چوبی نوعی از کفپوش های بسیار پرکاربرد است که در قطعات مختلف به تولید میرسند. پارکت ها در انواع تک لایه و چند لایه وجود دارد اما تغییری در ظاهر پارکت ها ایجاد نمی کند و در نهایت شبیه به هم هستند.

پارکت چوبی

پارکت های چوبی به دلیل زیبایی منحصر بفردی که دارند در مکان های مختلفی مانند محل کار، کف ساختمان‌ها و یا محوطه‌ها استفاده می‌شود. علاوه براین پارکت چوبی سالم‌ترین کفپوش جهان شناخته شده است. پارکت چوبی از انواع چوب درخت های راش، بلوط، گردو، افرا، درخت زبان گنجشک و … ساخته می‌شود.

تفاوت پارکت چوبی و لمینیت

پارکت چوبی و لمینیت تفاوت هایی از نظر جنس، قیمت و مقاومت دارند. پارکت از چوب طبیعی ساخته شده است و لمینیت از مواد صنعتی تولید میشود که ظاهر آنها از طرح چوب کپی شده است. جنس لمینیت ها معمولا از چوب MDF با تراکم چندلایه و فشرده شده است که سطح بیرونی آنها با روکشی مانند نقش و نگارهای چوب طبیعی میباشد.

کدام رنگ پارکت بهتر است؟

یکی از عواملی که در انتخاب رنگ پارکت چوبی حائز اهمیت است، متراژ فضا است. برای مثال در فضاهایی که کوچک هستند از رنگهای روشن استفاده کنید تا به بزرگتر نشان دادن فضا کمک کند. همچنین رنگ پارکت انتخابی باید با سایر المان‌های فضا همخوانی داشته باشد.

پارکت چوبی چه نقشی در دکوراسیون دارد؟

پارکت چوبی یکی از محبوب‌ترین کفپوش هایی است که تاثیر بسیار بالایی در دکوراسیون دارد و آن را لوکس و زیبا نشان می دهد. حس طبیعی به محیط میبخشد و قیمت نسبتا بالایی هم دارد. اما به دلیل مزایای بالا ارزش هزینه کردن را دارد.

آیا پارکت چوبی دست دوم هم قابل استفاده ا‌ست؟

یکی از بهترین مزیت های پارکت چوبی چند لایه ایتفاده مجدد آن است. اگر پارکت چوبی چند لایه ضخیم را انتخاب کرده باشید در یک نگاه متوجه میشوید که توسط کلیک‌هایی مانند پازل در کنار هم چفت و بسته می‌شوند. با نقل مکان از یک خانه به راحیت کنده و در محلی دیگر نصب می‌شوند. همچنین میتوانید آنها را عنوان پارکت دست دوم بفروشید.

شستشوی پارکت چوبی به چه صورت می‌باشد؟

یکی از معایب پارکت چوبی عدم مقاومت در برابر رطوبت و حشرات است. اما امروز چوب‌ها فناوری شده و ترمو شده ساخته می‌شوند که این عیب را برطرف نموده است. با اینجا نباید در هنگام شستشو پارکت چوبی را غرق در آب کرد. زیرا نفوذ آب به درزها سبب پوشیدگی خواهد شد. بهتر است از جاروبرقی و دستمال مرطوب (نه خیس) برای تمیزکاری و شستشو استفاده نمایید.

3 نکته مهم درباره نصب پارکت چوبی که باید بدانید!

  • در زمان نصب هیچگونه درز باز نماند زیرا سبب نفوذ حشرات و رطوبت و در نتیجه پوسیدگی خواهد شد.
  • رعایت درز انبساط فراموش نشود. برای این منظور 3 تا 4 میلی‌متر فاصله کافیست. این فاصله پس از نصب توسط قرنیزهای فاصله پوشانده می‌شود؛ پس نگران این فاصله نباشید.
  • تراز کردن کف پارکت و زیرسازی نصب یکی از مهمترین نکات قبل از نصب است. پیشنهاد نصاب‌ها برای تراز کردن کف استفاده از فوم های مخصوص در زیر پارکت است.
🔮 سفارش انواع پارکت لمینت بیش از 100 مدل پارکت جدید در ایران
👳‍♂️ فروش حضوری و اینترنتی حضور در دفتر شرکت آرکسان
🤓 خدمات پس از فروش 24 ساعته 7 روز هفته
پارکت های قیمت مناسب تعویض کفپوش با مناسب ترین شرایط

مقالات پارکت

سوالات متداول پارکت چوبی

پارکت چوبی