دکوراسیون استخر

تفاوتی نمی‌کند می‌خواهید یک استخر در فضای باز داشته باشید یا یک استخر سرپوشیده؛ اینکه این استخر در حیاط خانه شما باشد یا به ساخت یک استخر در ویلای خود فکر می‌کنید نیز تفاوتی ندارد؛ چیزی که در نهایت حائز اهمیت است این است که راز منحصر به فرد بودن آن استخر، چگونگی طراحی دکوراسیون  آن است. طراحی استخر سرپوشیده با طراحی استخر باغ تفاوت‌هایی دارند. هر یک باید ویژگی‌های خاص خود را داشته باشند تا زیبا و کاربردی به نظر برسند. مثلا در طراحی یک استخر سرپوشیده نیازی به سایه‌بان ندارید؛ می‌توانید یک دست مبلمان یا صندلی مناسب برای استراحت در کنار استخر قرار دهید. درحالی‌که حین طراحی استخر باغ و فضای باز باید به طراحی یک سایه‌بان نیز فکر کنید.
آیا برای طراحی استخر خانگی یا استخر باغی حتما باید فضای زیادی داشته باشیم؟ اگر از یک تیم حرفه‌ای طراحی دکوراسیون استخر کمک بگیرید می‌توانید حتی در یک فضای نه چندان بزرگ هم یک استخر خانگی شیک و زیبا طراحی کرد. اگرچه بزرگ بودن استخر یک مزیت برای آن به شمار می‌رود اما در نهایت آن چیزی که موجب حس رضایتمندی شما در استفاده از استخرتان می‌شود طراحی آن است نه ابعاد و متراژ. یک استخر بزرگ را در نظر بگیرید که نمای داخلی، دیوارها و اطراف آن اصلا زیبا طراحی نشده است. در مقابل استخری را تصور کنید که با دیوارهایی شیک نمای بسیار زیبایی دارد؛ شما ترجیح می‌دهید از کدام یک از این استخرها استفاده کنید؟!

ایده های طراحی دکوراسیون استخر

اهمیت رنگ در دکوراسیون پذیرایی شیک
اهمیت رنگ در طراحی داخلی پذیرایی

ایده‌های بسیار زیادی برای طراحی دکوراسیون استخر خانگی وجود دارد. این ایده‌ها آنقدر زیاد هستند که ممکن است حسابی شما را گیج و سردرگم کند. اما نگران نباشید تیم آرکسان به شما کمک می‌کند که به سادگی برخی از این ایده‌ها را به کلی از انتخاب هایتان حذف کنید! چقدر می‌خواهید برای طراحی استخر خانگی هزینه کنید؟ طبیعتا ایده‌های طراحی دکوراسیون یک استخر را باید مطابق بودجه‌ای که دارید در نظر بگیرید.
اگر بیرون استخر منظره طبیعی و زیبایی وجود دارد می‌توان دور تا دور استخر را پنجره‌های بزرگ شیشه‌ای کار کرد. مسقف کردن استخرها این روزها بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته است. برای سقف استخرهای خانگی می‌توان از شیشه استفاده کرد. به این صورت هم نمای زیباتری به استخر خود داده‌اید و هم به نور خورشید اجازه می‌دهید به صورت محدود در فضای استخر شما جریان داشته باشد.
آیا استخر خانگی در فضای باز حتما باید مسقف باشد؟ خیر؛ سقف داشتن یا نداشتن استخر خانگی که در فضای بیرونی طراحی شده است به ترجیح و سلیقه شما بستگی دارد. بسیاری از افراد به این دلیل که از ساختمان‌های مجاور به محوطه استخرشان دید نداشته باشد آن را به صورت مسقف طراحی می‌کنند. همچنین می‌توان با کاشت درخت و گیاهان مناسب اطراف استخر مانع دید ساختمان‌های مجاور به محوطه استخر شد.

طراحی داخلی دیوار استخر و اطراف آن

متریال‌هایی چون بتن گزینه مناسبی برای طراحی دیوارهای استخر هستند. معمولا اغلب استخرها دیوارهای‌ ساده‌ای دارند درحالی که اگر کمی خلاقیت به خرج دهید می‌توان از متریال‌های شیک‌تری برای طراحی دیوار استخر کمک گرفت. برای کف اطراف استخر نیز می‌توان از چوب‌های ترموود استفاده کرد. این چوب‌ها در برابر آب مقاومت بالایی دارند. استفاده از پارکت‌های چوبی در کنار استخر جلوه بسیار زیبایی به استخر خانگی یا باغ شما می‌دهد.

باغچه در کنار طراحی دکوراسیون استخر باغ

یکی از ایده هایی که برای طراحی استخر باغ می‌توانید به نحو احسن از آن استفاده کنید، طراحی یک باغچه در کنار استخر است. باغچه‌ها را می‌توانید حتی در کنار استخرهای سرپوشیده نیز طراحی کنید. گیاهان در کنار استخرها جلوه خاصی به آن‌ها می‌دهند. موجب تصفیه هوای اطراف استخر و طراوت محیط نیز می‌شوند. برای انتخاب گیاهان مناسب از تیم طراحی دکوراسیون استخر کمک بگیرید.

طراحی های مناسب دیوار استخر

متریال‌هایی چون بتن گزینه مناسبی برای طراحی دیوارهای استخر هستند. معمولا اغلب استخرها دیوارهای‌ ساده‌ای دارند درحالی که اگر کمی خلاقیت به خرج دهید می‌توان از متریال‌های شیک‌تری برای طراحی دیوار استخر کمک گرفت. برای کف اطراف استخر نیز می‌توان از چوب‌های ترموود استفاده کرد. این چوب‌ها در برابر آب مقاومت بالایی دارند. استفاده از پارکت‌ لمینت های چوبی در کنار استخر جلوه بسیار زیبایی به استخرخانگی یا باغ شما می‌دهد.

1. چگونه برای طراحی دکوراسیون استخر از آرکسان مشاوره بگیریم؟

برای دریافت مشاوره از تیم معماری و طراحی داخلی آرکسان می‌توانید از طریق شماره 09304785713 با مشاوران ما تماس گرفته یا فرم درخواست مشاوره موجود در پایین همین صفحه را پر کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

4.برای دیوار های استخر ،پارکت یا پارکت لمینت ؟

برای اخواندن کامل این مطلب میتوانید به دسته بندی پارکت لمینت مراجع کنید

2. آیا طراحی دکوراسیون استخر روباز با دکوراسیون استخر سرپوشیده متفاوت است؟

متریال و المان‌هایی که در طراحی دکوراسیون استخرهای روباز و سرپوشیده مورد استفاده قرار می‌گیرند با یکدیگر متفاوت هستند. طرح مورد نظر خود را به مشاوران تیم آرکسان ارائه دهید تا ایده اولیه طراحی را به شما بگویند.

3. آیا برای ساخت استخر در حیاط خانه به فضای زیادی نیاز داریم؟

اگر طرح و ایده اولیه به درستی برنامه ریزی شده باشد، می‌توانید حتی از فضای محدود حیاط نیز به نحواحسن برای طراحی یک استخر خانگی بهره‌مند شوید. با کمک شیشه‌های مخصوص می‌توان استخرهای خانگی را به صورت مسقف طراحی کرد.