جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

متوسط مدت زمان بازسازی چقدر است؟

Building facade repair

متوسط مدت زمان بازسازی ساختمان، یکی از پرسش هایی است که افراد هنگام بازسازی ساختمان، باغ، منازل قدیمی، خانه های روستایی و آپارتمان های خود با آن مواجه می شوند. بسیاری از افراد بعد از مدتی زندگی در منزل خود احساس خستگی می کنند و تمایل دارند که محیط و دکوراسیون خود را نو و مدرن کنند. به همین دلیل تمایل دارند که اقدام به بازسازی کنند، اما ندانستن مدت زمان بازسازی این افراد را دچار ترس و دلهره می کند. مدت زمان بازسازی، از ساختمانی به ساختمان دیگر متفاوت بوده و به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی که بر مدت زمان بازسازی ساختمان تاثیر می گذارد عبارتند از:

 • تخریب یا عدم تخریب ساختمان
 • تغییر یا عدم تغییر تاسیسات ساختمان
 • بازسازی صفر تا صدی ساختمان
 • اضافه کردن یا نکردن بخشی جدید در ساختمان 
 • سلیقه و نظر کارفرما
 • بودجه 
 • متراژ بازسازی
 • کاربری و…

اینها تنها تعدادی از فاکتورهایی هستند که بر طول مدت بازسازی ساختمان تاثیر می گذارند، اما به صورت کلی بازسازی ساختمان بین یک هفته تا سه ماه به طول می انجامد. بیشتر بدانید: بازسازی دفتر کار ، بازسازی خانه ، بازسازی مغازه ، بازسازی ویلا

آیا جنس نمای ساختمان بر مدت زمان بازسازی تاثیر دارد؟

فرایند بازسازی در ساختمان های قدیمی و جدید کاملا متفاوت است. در ساختمان های قدیمی، به دلیل فرسودگی زیاد، عملیات بازسازی باید با دقت بیشتری انجام بگیرد. در این ساختمان ها با آسیب به قسمتی از بنای ساختمان، ممکن است متحمل هزینه های گزافی شوید. زیرا با آسیب جزئی به تاسیسات ساختمانی، باید تمامی لوله کشی ها و سیم های برق را تعویض کنید. به همین دلیل قبل از شروع پروژه بازسازی، با کارفرما صحبت کرده و ایشان را از طول عمر ساختمان و شرایط آن مطلع کنید. این موضوع کمک می کند تا کارفرما هزینه هایی را به صورت جداگانه برای تاسیسات ساختمانی اختصاص بدهند. گرچه که این موضوع باعث می شود تا هزینه های بازسازی ساختمان افزایش پیدا کند، اما فرآیند بازسازی به درستی انجام می گیرد. 

تاثیر جنس نمای ساختمان بر مدت زمان بازسازی

اگر فرایند بازسازی ساختمان ها به درستی انجام نشود، خطرات و مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. این خطرات و مشکلات عبارتند از:

 • متحمل شدن هزینه های بیشتر
 • مشکلات و خطرات جدی برای همسایه ها
 • افزایش مدت زمان بازسازی ساختمان و…

زمان، عاملی تاثیر گذار بر کیفیت پروژه

کاملا بدیهی است اگر بخواهیم پروژه را در مدت زمان کمی به پایان برسانیم، کیفیت پروژه کمی کاهش پیدا خواهد کرد. به همین دلیل اگر عجله ای برای به پایان رساندن پروژه ندارید، بهتر است پروژه را در مدت زمان مورد نیاز به پایان رسانده و عجله ای برای اتمام کار نداشته باشید. بسیاری از افراد تلاش می کنند تا بازسازی ساختمان را بدون مجوز انجام بدهند. نداشتن مجوز باعث می شود تا کارفرما و مجریان ساختمانی سعی کنند تا کار را با سرعت و فشردگی بسیاری به پایان برسانند. بهتر است برای انجام بازسازی، مجوزهای لازم را بگیرید تا کیفیت انجام پروژه تحت تاثیر قرار نگیرد. همچنین با گرفتن مجوزهای لازم، از بروز آسیب ها و خطرات احتمالی در حین انجام پروژه جلوگیری می شود. 

شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی و اقلیمی که سازه مورد نظر در آن قرار دارد، بر مدت زمان انجام پروژه تاثیر گذار است. در گرما و سرمای شدید، کارگران حجم کار کمتری را می توانند انجام بدهند. همچنین به دلیل بارش و لغزنده بودن جاده ها و خیابان ها، ممکن است کارگران و کارفرماها در زمان مناسب نتوانند حاضر شده و تاخیر داشته باشند. یکی از مسائلی که در بازسازی ساختمان ها وجود دارد، تعداد کارگران و نیروهای اجرایی است. به صورت طبیعی به دلیل سرما تعداد کارگران در فصل های سرد کاهش پیدا می کند. این خود عاملی است که در طول انجام پروژه بازسازی تاثیر می گذارد. 

تاثیر شرایط آب و هوایی بر بازسازی ساختمان

قابل ذکر است که برخی از آیتم های بنایی و اجرایی، ارتباط مستقیمی با درجه هوای محیط دارند. مانند گچ کاری و سنگ کاری. تاثیر شرایط آب و هوایی بر بازسازی عبارتند از:

 • کاهش نیروی کار در فصل سرما
 • کاهش بازدهی نیروی کار د سرما و گرمای شدید
 • تاخیر نیری کار به محل کار به دلیل نامساعد بودن شرایط آب و هوایی
 • تاثیر دما بر روی برخی از آیتم های اجرایی

نتیجه گیری

در این مقاله تلاش شد تا اطلاعات و آگاهی شما را در مورد مدت زمان بازسازی ساختمان ها افزایش دهیم. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا در مسیر بازسازی ساختمان با مشکلات و مسائل کمتری دست و پنجه نرم کنید. قابل ذکر است تمامی نکات گفته شده صرفا تئوری بوده و در مرحله اجرای بازسازی با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. در نتیجه کمی انعطاف پذیری لازم است زیرا ممکن است مدت زمان بازسازی، کمی بیش از تاریخ پروژه به طول بیانجامد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با