جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

چه بخش هایی برای بازسازی خانه باید کنترل شود؟

Home heating and cooling system repair

آیا شما می دانید چه بخش هایی از خانه تان نیاز به بازسازی دارد؟ اگر قصد بازسازی خانه تان را دارید بهتر است لیستی از قسمت هایی را که می خواهید بازسازی انجام بگیرد تهیه کنید. سپس می توانید با مراجعه به متخصصین و مشاورین از آنها نیز مشورت گرفته و سپس اقدام به بازسازی نمایید.

زمانی که بازسازی خانه اولویت بندی نشود، ممکن است در آینده با مشکلاتی روبه رو شوید. به عنوان مثال اگر بدون اولویت بندی بازسازی کنید، ممکن است حین انجام پروژه بخش های دیگر ساختمان نیز نیاز به بازسازی داشته باشند.

هر پروژه بازسازی، ظرافت های مخصوص به خود را دارد، اما در ادامه مقاله نکاتی گفته شده است که متوجه خواهید شد چه قسمت هایی از خانه تان نیاز به بازسازی دارد. در نتیجه اگر مصمم به بازسازی خانه تان هستید، با خواندن هر کدام از این بخش ها و کنترل خانه تان متوجه می شوید که چه بخش هایی از خانه تان نیاز به بازسازی دارد. لازم به ذکر است که صرفا نظر شما کفایت نکرده و لازم است تا از یک مشاور ماهر و با تجربه مشورت و راهنمایی بگیرید.

آشپزخانه

یکی از مهم ترین قسمت هایی که در زمان بازسازی خانه باید کنترل شود، آشپزخانه است. بعضی از قسمت های آشپزخانه به تعمیر و بازسازی نیاز بیشتری دارند. یکی از این قسمت ها، کابینت ها است. معمولا کابینت هایی که زیر سینک ظرف شویی قرار دارند، بیشتر دچار آسیب دیدگی می شوند. زیرا این کابینت ها بسیار در معرض آب قرار داشته و با سرعت بیشتری دچار پوسیدگی می شوند.

بعضی از طراحان و معماران ساختمانی، در آشپزخانه کف شور قرار می دهند. قرار دادن کف شور ها باعث می شود تا بتوان آشپزخانه را به راحتی نظافت کرد. وجود کف شور به معنی وجود قیر و ایزوگام است. معمولا ایزوگام های تولید شده در کشور دارای طول عمری بین 10 تا 15 سال دارند. به همین دلیل اگر از آخرین بازسازی مدت ها می گذرد، بهتر است تا کف آشپزخانه حتما تعویض شود. اگر اقدام به تعویض کف آشپزخانه نکنید، ممکن است تا در آینده مجدد مجبور به بازسازی شوید و دکوراسیون آشپزخانه شما را خراب میکند.

در زمان بازسازی باید تاسیسات آشپزخانه نیز کنترل شود. تاسیسات هر خانه ای یکی از مهم ترین قسمت ها هنگام بازسازی است. پس بهتر است لوله کشی آب، فاضلاب و گاز هنگام بازسازی کنترل شوند. اولویت بازسازی در آشپزخانه عبارتند از:

  • کابیت ها
  • کف پوش ها
  • تاسیسات آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

سرویس ها

سرویس ها، یکی از مهم ترین بخش هایی است که مورد بازسازی قرار می گیرند. دلایل متعددی برای بازسازی سرویس ها وجود دارد. این دلایل عبارتند از:

  • کف سرویس
  • لوله کشی آب و فاضلاب
  • از بین رفتن لعاب کاشی ها

به مرور زمان، لعاب کاشی ها کاهش پیدا کرده و زیبایی خود را از دست می دهند. به همین دلیل صاحب خانه هایی که اقدام به بازسازی خانه می کنند کاشی های سرویس ها را نیز تعویض می کنند. عایق، ایزوگام، لوله های آب و فاضلاب هر کدام دارای طول عمری بین ده تا پانزده سال هستند. به همین دلیل اگر مدت زیادی از تعویضشان می گذرد، آنها را هنگام بازسازی تعویض نمایید.

در ورودی خانه

 در ورودی خانه، یکی از قسمت هایی است که هنگام بازسازی ساختمان ها تعویض می شوند. بهتر است هنگام تعویض در ورودی با همسایه های دیگر مشورت کنید. اگر شما در ورودی خانه تان را تعویض کنید، در خانه شما با سایر درها هماهنگی نخواهد داشت.

امروزه به دلیل سرقت های گسترده ای که در سطح شهر صورت می گیرد، افراد جامعه تمایل دارند تا امنیت بیشتری را برای خود ایجاد کنند. یکی از راه های افزایش امنیت، استفاده از درب های ضد سرقت است. البته نصب در های ضد سرقت باید توسط افراد متخصص و باتجربه انجام بگیرد تا مینیمم خرابی را ایجاد کرده و کارایی لازم را داشته باشند.     

بیشتر بخوانید:

تعویض درب ورودی خانه

لوله کشی آب سرد و گرم

اگر سالها از ساخت خانه تان می گذرد، بهتر است لوله کشی خانه تان را تعویض کنید. در گذشته لوله ها از جنس آهن بودند. به همین دلیل با گذشت زمان این لوله ها با آب و اکسیژن موجود در لوله ها واکنش داده و زنگ می زنند. به همین دلیل لازم است تا این لوله های آهنی را با لوله های پلی پروپیلن تعویض کنید.

در لوله های آهنی به دلیل ایجاد جرم در آنها، فشار آب کاهش پیدا می کند. با تعویض این لوله های قدیمی می توانید شاهد افزایش فشار و کیفیت آب شوید.

سیستم گرمایش و سرمایش

معمولا در گذشته از کولرهای آبی به عنوان سیستم های سرمایشی استفاده می شد. اگر سرمایش خانه شما توسط کولرهای آبی صورت می گیرد، بهتر است آنها را تعویض کنید. اگر هم از اسپیلت و داکت اسپیلت استفاده می کنید، تعویض فیلترها و دریچه ها کفایت می کند.

نباید هیچ خانه ای بعد از بازسازی، همچنان از بخاری و شومینه به عنوان سیستم گرمایشی استفاده کند. این سیستم های گرمایشی منسوخ شده اند. اگر هم سیستم گرمایشی خانه شما شوفاژ یا رادیاتور است، باید لوله کشی آب گرم آن تعویض شود. این لوله ها، از جنس فلزاتی مانند آهن است که به مرور زمان به دلیل وجود اکسیژن و آب دچار زنگ زدگی و خوردگی می شوند. به همین دلیل بهتر است تا این لوله ها تعویض شوند تا عملکرد بهتری داشته باشند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با