جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

بازسازی خانه

بازسازی خانه یکی از اقداماتی است که چندین برابر به جذابیت، آرامش و آسایش محیط خانه می‌افزاید. به زبان ساده، تمام اقداماتی که به منظور نوسازی قسمت‌های آسیب دیده و یا تغییر و تعمیر ساختار کلی یک ساختمان و سازه صورت می‌گیرد، بازسازی خانه محسوب می‌شود. بازسازی خانه نتایجی مطلوب از جمله افزایش عمر، حفظ و ماندگاری و حتی تغییر و تنوع را به دنبال دارد. این نکته را به یاد داشته باشید که بازسازی خانه روش‌ها، اصول و قوانین مختص به خود دارد؛ بنابراین الزامی است طی کردن این روند توسط متخصصان این حرفه صورت گیرد. 

بازسازی خانه

تصمیم و اقدام به بازسازی خانه و یا ساختمان از تصمیمات بزرگ به شمار می‌آید که با توجه به عواملی همچون نیاز و بودجه شما صورت می‌گیرد. در گام اول شما باید مشخص کنید که چه فضاها و قسمت‌هایی از منزلتان نیاز به بازسازی دارد. ممکن است تنها فضای کوچکی از خانه شما و یا کل منزل نیاز به بازسازی داشته باشد. مجموعه آرکسان در روند بازسازی خانه همراه شما است؛ پس با ما باشید. 

مراحل بازسازی خانه

همان ‌طور که گفته شد، ابتدا لازم است مشخص کنید که کل خانه و یا فضاهایی از آن نیاز به بازسازی دارد و پس از تصمیم‌گیری نهایی این پروسه را آغاز کنید. به هیچ وجه در نظر گرفتن بودجه را در این مرحله از یاد نبرید و میزان تقریبی آن را با کمک کارشناسان محاسبه کنید. از دیگر مراحل بازسازی خانه می‌توان به مشورت با افراد متخصص و مجرب، بررسی دقیق فضاهای در نظر گرفته شده، تخمین و تعیین زمان لازم برای روند بازسازی و انجام عملیات توسط افراد متخصص و حرفه‌ای اشاره کرد. در کل، مراحل بازسازی خانه به دو مرحله بازسازی زیرساخت ساختمان و بازسازی دکوراسیون خانه تقسیم می‌شود. 

مراحل بازسازی خانه

در مرحله بازسازی زیرساخت بنا، تعمیرات و یا تغییراتی در قسمت‌هایی همچون لوله کشی، برق کشی و غیره صورت می‌گیرد و در مرحله بازسازی دکوراسیون خانه، بیشتر به تعمیر و تغییر قسمت‌های ظاهری بنا پرداخته می‌شود. به یاد داشته باشید که هر کدام از این مراحل اهمیت خاص خود را دارد و هیچ کدام از آن‌ها قابل چشم‌پوشی نیست. چشم‌پوشی کردن از هریک از مراحل، به هیچ وجه نتیجه مطلوبی در پی نخواهد داشت؛ پس بهتر است این پروسه را به افراد کاربلد و مجموعه‌ای حرفه‌ای بسپارید تا نتیجه‌ای رضایت‌مندانه و لذت‌بخش کسب کنید.

صفر تا صد بازسازی ساختمان

امروزه مردم بیش از پیش به محیط زندگی و پیرامون خود اهمیت می دهند. همین امر سبب شده تا بازسازی خانه رواج پیدا کند. بسیاری افراد بدون داشتن برنامه ریزی و برآورد هزینه انجام بازسازی ساختمان را شروع می کنند که کاملا اشتباه است. همچنین باعث کاهش کیفیت کار نیز خواهد شد.

 • اجرا و نوع پوشش دیوارهای منزل: مرحله اول بازسازی تصمیم گیری درباره دیوارهای خانه است. انواع دکوراسیون های دیوار شامل پوسترها سه بعدی، دکوراتیو سه بعدی، سننگ دکوراتیو، تایل آلومینیوم، دیوارپوش، کاغذدیواری و … است.
 • چیدمان و طراحی منزل: شاید برای بازسازی منزل مبلغ زیادی را هزینه کرده باشید اما زمانی این هزینه ها نتیجه بخش خواهد بود که با چیدمان خانه شما همخوانی داشته باشد. طراحی خلاقانه یکی از مهمترین قسمت های بازسازی است. پس قبل از هر اقدامی به طراحی های متنوع و سبک های موجود توجه کنید و آن را نسبت به فضای موجود در نظر بگیرید.
 • رنگ آمیزی دیوارها و سقف: در این مرحله از بازسازی خانه تصمیم گیری با شماست. کدام طراحی را بیشتر دوست دارید و در فضاهای کوچک از رنگ های قرمز، آبی و سبز کمک بگیرید.
 • نوسازی کف ساختمان: در انتخاب کفپوش بهتر است با کارشناسان و متخصصان مشورت داشته باشید تا بهترین گزینه را با توجه به شرایط ساختمان انتخاب کنید.
 • بازسازی آشپزخانه: معماران براین باوراند که مهمترین بخش خانه آشپزخانه است، زیرا بانوان بیشترین زمان را در آنجا سپری می کنند. باتوجه به اینکه این فضا در معرض دید است، طراحی و دکوراسیون آن باید جلوه زیادی داشته باشد.

بازسازی شامل چه کارهایی میشود؟

ساخت خانه شامل دو مرحله نازک کاری و سفتکاری است. بازسازی کامل منزل تقریبا مشابه با نازک کاری می باشد. در برخی از موارد بازسازی شامل سفتکاری نیز خواهد شد. مراحل سفتکاری شامل پی کنی، ریختن بتن فونداسیون، کرسی چینی، تیر و ستون، بادبند، دیواربرشی، دیوارچینی و سقف می شود. برای انجام هریک از این مراحل در بازسازی ساختمان باید مجوز نوسازی داشته باشید.

نوسازی خانه

مراحلی مانند بازسازی دکوراسیون داخلی منزل، اندودکاری، عایق کاری، کاشی کاری، نقاشی، برقکاری، تاسیسات و نصب در و پنجره نیز در مرحله نازک کاری انجام می شود. تمامی این مراحل در بازسازی منزل قابل انجام است.

بازسازی انواع خانه ها براساس متراژ

مراحل بازسازی در انواع خانه ها براساس متراژ متفاوت است. این روزها به لطف طراحان دکوراسیون داخلی به راحتی میتوان در هر متراژ از خانه زندگی کرد و محیطی دلنشین را ساخت. با توجه به اینکه متراژ متفاوت خانه در ادامه طراحی مناسب درباره هر یک را مختصرا توضیح داده ایم.

بازسازی خانه ۱۰۰ متری

قطعا میدانیم که هر فضا برای بازسازی طراحی، دکوراسیون و هزینه های متفاوتی دارد. خانه های 100 متری معمولا دوخواب هستند. بازسازی خانه 100 متری را میتوان معمولا طوری ایجاد کرد که فضای کافی برای اجرای یک آپارتمان دوخوابه را محیا کرد.

از آنجایی که هزینه های بازسازی با قیمت مصالح و ساخت و ساز کامل بنا قابل مقایسه نیست، مالکان بازسازی را به تخریب ترجیح می دهند. در بازسازی خانه 100 متری دست طراحان برای پیاده سازی انواع دکوراسیون ها باز است.

بازسازی آپارتمان ۶۰ متری

بازسازی آپارتمان های 60 متری و 50 متری به مصالح به کار رفته بستگی دارد و مقوله مهمی است. هزینه بازسازی این آپارتمان ها به سطح و کیفیت کار و همچنین دستمزد عوامل اجرایی نیز مربوط است.

برای بازسازی آپاتمان های 50 متری و 60 متری که فضا می داریم، به تبحر خاصی نیاز است؛ زیرا اینگونه آپارتمان ها باید به گونه ای طراحی شوند که فضا را بزرگ تر و دلبازتر از آنچه هست به نمایش بگذارند. همچنین استفاده بهینه از فضا امری ضروری است.

توجه داشته باشید برای استفاده بهینه از فضاهای کوچک، چیدمان صحیح و دکوراسیون خاص و جذاب بهترین گزینه کمک خواستن از مشاوره بازسازی منزل است.

بازسازی خانه ۷۰ متری

بازسازی خانه 70 متری برای وج های جوان مناسب است و نوع طراحی و هزینه های آن نیز متفاوت می باشد. به دلیل کمبود فضا در اولین مرحله باید دیوارهای غیر باربر را برداشت تا محیط بزرگتر به نظر بیاید. در مرحله دوم ایجاد فضای لباز برای آشپزخانه و استفاده درست برای ایجاد کمد است.

در بازسازی خانه 70 متری که دارای یک اتاق هستند، در نظر گرفتن محیطی برای مهمان اهمیت ویژه ای دارد. پس طراح باید تجربه بالایی در طراحی اینگونه منازل داشته باشد تا بتواند در عین کمبود فضا بیشترین استفاده را ببرد.

در بازسازی خانه های کوچک استفاده از دیوارهای گچی و آجری برای جداسازی باعث میشود تا اتاق ها و مخصوصا آشپزخانه کوچک تر به نظر برسند. در این موارد باید طرح های دلبازتر امروزی را استفاده کرد که رنگ های روشن و ملایمی دارند.

چه بخش‌هایی در ساختمان‌ نیازمند بازسازی است؟

خانه ها از بخش های مختلفی ساخته شده است و هر قسمت به تغییرات مختلفی نیاز دارد. طراحی داخلی خانه میتواند کاملا با محیط بیرونی آن متفاوت باشد. دکوراسیون داخلی و بازسازی هر بخش به سلیقه مشتری بستگی دارد. بخش های مختلفی که در خانه نیاز به بازسازی دارند، شامل موارد زیر است:

 1. نوسازی و بازسازی اصول بهداشتی
 2. تعنیرات تاسیسات ضروری
 3. نوسازی استخر
 4. تغییرات کابینت های آشپرخانه
 5. بهینه سازی تجهیزات گرمایشی و سرمایشی
 6. تعمیر آسانسور
 7. بازسازی آشپزخانه
 8. بهسازی درب و پنجره ها
 9. زیباسازی و بازسازی سقف
 10. زیباسازی محوطه و حیاط
 11. مرمت کف ساختمان

بیشتر بخوانید :

هزینه بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌آید که بهتر است راجع به آن آگاهی کاملی داشته باشید. دسته‌ای از افراد به دلیل مشکلات و دغدغه‌های این پروسه، از انجام آن منصرف می‌شوند. در مقابل افرادی وجود دارند که به بازسازی خانه تمایل دارند و به دنبال دریافت نتیجه‌ای ایده‌آل هستند؛ بنابراین بهتر است قبل از شروع این پروسه هزینه تقریبی آن را در نظر بگیرید. 

در کل روند بازسازی خانه، پروسه‌ای هزینه‌بر و متغیر است. هزینه کلی این عملیات تحت تاثیر فاکتورهای مختلف و متفاوتی همچون فضای در نظر گرفته شده تعیین می‌شود. اقدامات لازم، متریال مصرفی و غیره از دیگر موارد تاثیرگذار بر هزینه بازسازی خانه به شمار می‌آیند. 

هزینه بازسازی خانه

شما می‌توانید با مراجعه به این مجموعه و مشاوره با متخصصین و کارشناسان مجرب آن، اطلاعاتی اعم از هزینه تقریبی بازسازی فضا و خانه خود دریافت کنید. به منظور برآورد هزینه کلی، می‌توان فهرستی از تمامی اقدامات تهیه کرده و نتیجه‌ای تقریبی به دست آورید.

برای اطلاعات بیشتر از وسایل و لوازم مورد نیز بازسازی به محصولات دکوراتیو آرکسان مراجعه کنید.

عوامل مهم در تعیین هزینه بازسازی خانه

در زمان مرمت و بازسازی ساختمان عواملی مانند متراژ هر قسمت، کیفیت متریال مصرفی، برق کارها، تاسیسات، قیمت دستمز استادکارها، تخریب فضاها و صدها مورد دیگر باید بررسی شود. عامل دیگر مهم در تعیین هزینه مدت زمان انجام پروژه است. تمامی موارد گفته شده با جزئیات کامل براساس طرح و بودجه شما قابل تغییر است.

از همین رو معمولا شرکت های بازسازی منزل مسکونی فاکتورهای دقیقی با انواع کیفیت متریال مصرفی پروپوزال های مختلفی را در اختیار کارفرما قرار می دهند تا براساس بودجه و سلیقه خود طرح مناسب خود را انتخاب کند.

بازسازی خانه؛ بخشش روحی تازه به محل زندگی

با قاطعیت می‌توان گفت بازسازی خانه و ساختمان، روحی تازه به بناها و خانه‌های قدیمی می‌بخشد. در نگاه اول پروسه بازسازی خانه و ساختمان با وجود چالش‌هایی همچون زمان اجرا، هزینه، روش بازسازی و غیره روندی سخت و هولناک به نظر می‌آید؛ اما طی کردن این روند به صورت اصولی نه‌تنها سخت نیست، بلکه نتیجه‌ای لذت‌بخش و مطلوب به دنبال دارد. برای مثال علاوه بر بالا رفتن عمر و امنیت بنا، شاهد تغییرات چشمگیری در ظاهر آن نیز خواهید شد.

بازسازی خانه؛ بخشش روحی تازه به محل زندگی

همان ‌طور که در قسمت‌های پیشین تاکید شد، این پروسه نیازمند افراد متخصص و کاربلد است؛ زیرا افراد متخصص عملیات بازسازی را با استفاده از ایمن‌ترین و پیشرفته‌ترین شیوه‌ها انجام می‌دهند و به شما در رسیدن به هدفتان کمک می‌کنند. اگر به دنبال بازسازی خانه و سایر عملیات طی کوتاه‌ترین زمان و مناسب‌ترین هزینه هستید؛ مجموعه آرکسان با افتخار به کمک شما می‌شتابد و تمام هدف این مجموعه ارائه نتایج و خدماتی ایده‌آل به شما است.

اشتباهات رایج برای بازسازی خانه

در بین تمامی مواردی که برای زیباسازی و مدرن سازی خانه بیان شد، نکته هایی وجود دارد که ممنوعیت محسوب می شود و بهتر است در حین اجرای بازسازی ساختمان انجام نشوند. در ادامه با معرفی هر یک همراه ما باشید.

بازسازی بی دلیل

در مواردی نیاز به بازسازی در خانه نیست و ضرورتی برای این موضوع احساس نیم شود. در این شرایط بهتر با تغییرات اکسسوری ها و جزئیات به هدف خود برسید.

برآورد نکردن هزینه ها

یکی از مهمترین مسائل برآورد هزینه قبل از انجام هر کاری است. بهتر است تمامی هزینه ها را برآورد کنید و بودجه کافی تا پایان کار را در نظر بگیرید.

مشورت نگرفتن

برخی افراد بدون مشورت با متخصصان دست به بازسازی خانه می زنند که در حین کار متوجه اشتباهات و خطاهای مختلف می شوند. برای جلوگیری از زمان بر شدن عملیات بازسازی و صرف هزینه های اضافی، قبل از شروع حتما با افراد متخصص مشورت کنید.

مدگرایی

اصلی ترین هدف طراحی بازسازی منزل بهینه شدن ساختمان براساس استانداردهای به روز است. اگر تنها به مد توجه شود پس از گذشت مدتی ظاهر خانه مجددا زننده به نظر میرسد و قدیمی می شود. بنابراین در هنگام انتخاب دقت کافی را داشته باشید.

در نظر نگرفتن ایمنی و استفاده از متریال ضعیف

یکی از آسیب های جدی در بازسازی خانه استفاده از متریال ضعیف است. افرادی هستند که برای صرف هزینه کمتر دست به انتخاب مصالح ارزان قیمت میزنند. توصیه می شود برای ایمنی بیشتر از متریال های باکیفیت استفاده کنید و در صورت کافی نبودن بودجه بخش های بازسازی را کاهش دهید.

سلیقه شخصی

سلیقه شخصی تا حدودی پسندیده است و با سایر عموم همخوانی ندارد. همین امر باعث می شود تا در زمان فروش ملک با مشکلاتی مواجه باشید. سعی کنید تا حد امکان سلیقه شخصی را در ساختار خانه دخالت ندهید و اصولی پیش روید.

انتظار تغییرات کلی

بازسازی خانه تغییراتی ایجاد می کند اما نباید انتظار داشت که همه چیز طوری دیگر به نظر برسد. مثلا نمای پنجره تغییر کند. باید به انتظارات خود پس از بازسازی پاسخ دهید.

ایده‌های بازسازی خانه با هزینه کم

تغییرات برای مالک خانه راحت تر است و اینکه شما مالک هستید یا مستاجر تاثیر زیادی در امر بازسازی دارد. اما تغییرات کوچک نیز میتوانند جذاب باشند و همچنین با هزینه کم به راحتی قابل اجرا هستند. چند مورد از ایده های جذاب با هزینه کم عبارت اند از؛

 • تغییر رنگ دیوارها
 • تغییر در نورپردازی
 • شلف های خاص
 • تعویض یا رنگ کردن درب کابینت ها
 • تعویض کفپوش خانه
 • کلید و پریز
 • تعویض شیرآلات قدیمی
 • برچسب یا استیکرهای دیواری
 • آینه
 • باغچه های دیواری
 • لامپ های تزئینی
 • تغییر چیدمان وسایل

در پایان

بازسازی خانه و تغییر در دکوراسیون خانه تا حدودی امری سلیقه ای است اما با اصولی انجام شود. بهتر است برای ایجاد تغییرات از کارشناسان و تیم های طراحی و معماری مشورت بگیرید تا به نتیجه مطلوب با صرف بهینه ترین هزینه برسید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با