جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

بازسازی آشپزخانه

Kitchen renovation

بازسازی آشپزخانه با چه هدفی صورت می‌گیرد؟ آشپزخانه محیطی در خانه است که خانم ها بیشتر وقت خود را در آنجا می گذرانند به همین دلیل باید دکوراسیون جذابی داشته باشد و البته باید با قسمت های دیگر خانه هماهنگی داشته باشد. اگر آشپزخانه برای شما یکنواخت شده و دوست دارید تغییراتی ایجاد کنید لازم نیست حتما وسایل گرانی خریداری کنید؛ می توانید با روش های ارزان نیز دیزاین و دکوراسیون آشپزخانه تان را عوض کنید. 

آشپزخانه محیطی است که برای بازسازی آن عموما هزینه زیادی باید پرداخت کنید اما روش های بسیار عاقلانه ای وجود دارد که می توانید با کمک آن ها با کمترین هزینه این کار را انجام دهید. ایده های زیادی برای بازسازی آشپزخانه وجود دارد؛ برای مثال می توانید طرح و سبک کابینت ها را تغییر دهید، رنگ کفپوش یا دیوارپوش را عوض کنید یا کلا دیزاین و چیدمان آشپزخانه را از صفر طراحی کنید. همه اینها به این بستگی دارد که قرار است چقدر هزینه کنید. 

بازسازی آشپرخانه

اگر بودجه ای که برای بازسازی آشپزخانه در اختیار دارید محدود است چاره ای ندارید جز آنکه تغییرات اندکی را اعمال کنید. برای مثال می توانید صرفا نحوه چیدمان آشپزخانه را تغییر دهید یا سبک و مدل میز غذاخوری را تغییر دهید. اما اگر در رابطه با هزینه های بازسازی محدودیتی پیش رو ندارید، دستتان در اعمال تغییرات حسابی باز خواهد بود و می توانید هر یک از المان های موجود در آشپزخانه که دوست ندارید را تغییر دهید. در ادامه مطلب ایده هایی برای بازسازی آشپزخانه ها آورده ایم که می توانند کمک کننده باشند. 

پیشنهادات ساده ولی کاربردی برای بازسازی دکوراسیون آشپزخانه قدیمی

یکی از اصلی ترین اهداف بازسازی آشپزخانه ها، قدیمی بودن آن ها است. در گذشته از کابینت های فلزی استفاده میشد و توجه زیادی به رنگ و همخوانی آن‌ها با دیگر بخش های دکوراسیون نمیشد.

پیشنهادات ساده ولی کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه قدیمی

به همین خاطر اگر قصد داشته باشید در یک خانه نسبتا قدیمی زندگی کنید، به احتمال زیاد تصمیم میگیرید دکوراسیون آشپزخانه را مطابق با سبک های جدید دکوراسیون تغییر دهید.

استفاده از پارکت لمینت برای بازسازی کفپوش آشپزخانه

کفپوش ها نقش بزرگی در طراحی و جلوه بخشی زیبا به آشپزخانه دارند. استفاده از پارکت لمینت می تواند حس گرمی بخش به فضای آشپزخانه بدهد. و محیط را برای افراد داخل آن غیر تکراری کند.

 

برای بازسازی و تغییر آشپزخانه قدیمی به جدید ایده های گوناگونی وجود دارد

به عنوان مثال:

تزیین پنجره ها 

پنجره با وجود آنکه راهی برای ورود نور طبیعی به درون آشپزخانه است، از امتیازات ویژه یک آشپزخانه به شمار می رود. اما گاهی به دلیل ظاهر نامناسب این پنجره ها ممکن است ترجیح دهید این پنجره اصلا وجود نداشته باشد. 

اگر ظاهر پنجره با استفاده از یک پرده بهتر می شود این ایده بسیار خوبی است اما اگر محلی که پنجره در آنجا تعبیه شده است به گونه ای است که با نصب پرده ظاهری نامناسب تر پیدا می کند، بهتر است یک طاقچه چوبی در کنار پنجره طراحی کنید و انواع شیشه های تزیینی رنگی و گل های طبیعی را بر روی آن قرار دهید. 

استفاده از ارتفاع و فضای پرت

می توان از فضای بالای پنجره استفاده کنید و یک تاقچه رو آن نصب کنید. این تاقچه نوعی چارجوب پنجره است و جای مناسبی برای قرار دادن بسیاری از وسایل تزیینی و مصرفی است. این فضا در جاهای کوچک اهمیت بیشتری دارد. 

استفاده از شیشه های طرح دار

توصیه ما این است که پنجره ها با شیشه های مشبک یا هر شیشه دیگری که مانع از ورود نور به درون آشپزخانه میشوند پوشانده نشوند اما اگر منظره پشت پنجره منظره جالبی نیست چاره دیگری ندارید. بهتر است برای چنین پنجره هایی از شیشه های طرح دار و رنگی استفاده کنید تا ظاهر نامناسب فضای پشت پنجره، موجب نازیباتر شدن دکوراسیون آشپزخانه تان نشود. 

استفاده از صفحه ی روکابینتی جدید و زیبا

بهتر است یک صفحه رو کابینتی انتخاب کنید که رنگی مکمل رنگ کابینت ها داشته باشد. این صفحه باید ضد آب و ضد خش باشد و به راحتی پاک شود. زیرا بیشترین فعالیت روی این صفحه انجام می شود. از ام دی اف، سنگ مرمر و سنگ گرانیت برای این کار می توان استفاده کرد. برخی از صفحات رو کابینتی ارزان تر و برخی از آنها گرانتر هستند. بنابراین انتخاب از میان آنها به بودجه ای که به بازسازی اختصاص داده اید بستگی دارد. 

ارزان ترین روش برای تبدیل و بازسازی آشپزخانه قدیمی به مدرن

روش های زیادی برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن وجود دارد اما بحث اصلی هزینه است! بسیاری از این ایده های ناب بسیار پر هزینه هستند و تنها در صورتی می توان از آنها استفاده کرد که دستمان در پرداخت هزینه ها باز باشد. اما در صورتی که بودجه کمی داشته باشیم، باید به دنبال ایده های ارزان تر بگردیم؛ ایده هایی که در قسمت بعد به برخی از آنها اشاره کرده ایم. 

ارزان ترین روش برای تبدیل آشپزخانه قدیمی به مدرن

نصب لوسترهای جدید بعد از بازسازی آشپزخانه

برای زیبایی بیشتر می توان از نورپردازی دقیق استفاده کرد و لوسترهای جدید و زیبایی را مطابق با دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کرد. تنوع لوسترها در بازار بسیار زیاد است. مناسب ترین لوستر باید با توجه به مواردی چون متراژ آشپزخانه، ارتفاع سقف و همچنین میزان نور موجود در این فضا انتخاب شود. طراحی لوستر آشپرخانه میتواند کمک زیادی به نورپردازی و زیبایی آشپزخانه منتقل کند.

بازسازی آشپزخانه با تغییر کابینت های فلزی به چوبی 

برای تغییر آشپزخانه تنها بخش های فلزی مانند دستگیره کابینت ها، شیر آب و سایر بخش های فلزی را تغییر دهید. فلزات قدیمی نه تنها دیگر زیبایی خود را از دست داده اند، بلکه به دلیل استفاده طولانی مدت از آنها دیگر آن براقیت و ظاهر زیبای اولیه را نیز ندارند. به همین دلیل می توان با تعویض آنها که هزینه زیادی هم نمی تراشد، حال و هوای جدیدی به آشپزخانه داد. 

استفاده از رنگ های مناسب بعد از بازسازی

برای ایجاد تغییر در هر فضا و محیطی، ارزان ترین کار استفاده از رنگها است که به عنوان ایده تغییر دکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود. اگر وسایل آشپزخانه شما رنگی است بهتر است برای رنگ آشپزخانه از رنگ های خنثی استفاده کنید و برای زیباتر شدن دیوارهایی که به آن رنگ خنثی زده اید چند تابلو و اکسسوری هنری را به دیوار بزنید یا از پرده هایی استفاده کنید که به رنگ دیوار زیبایی ببخشد.

نوسازی آشپزخانه های قدیمی

آیا راهی وجود دارد که به آشپزخانه های قدیمی ظاهری نو و جدیدتر بدهیم؟ برای نوسازی فضاها نیز ایده های بسیاری وجود دارد. عموما یک شرکت طراحی دکوراسیون داخلی می تواند به خوبی از ایده ها برای نوسازی آشپزخانه ها کمک بگیرد. 

چگونه آشپزخانه قدیمی را نو کنیم؟

تیره تر کردن کابینت های آشپزخانه

اگر شکل و ظاهر و طراحی کابینت آشپزخانه شما مناسب است می توان به جای عوض کردن در، یا رنگ کردن کلی کابینت آنها را لکه گیری کنید. برای تغییر رنگ کابینت ها به رنگ قهوه ای روشن می توانید روی آنها یک پرده رنگ قهوه ای به کار ببرید تا به آن ها زیبایی ببخشید.

برخی درها را باز کنید

بعد از رنگ کردن کابینت یا عوض کردن درب های کابینت تغییراتی را می توان به شکل دلخواه برای کابینت انجام داد. می توان درهای کابینت های بالایی را بردارید تا کامل باز باشند تا در برخی ظروف تزئینی و اکسسوری هنری را قرار دهید.

عوض کردن درب های کابینت

از وسایل و ابزارهای جدید  برای بازسازی آشپزخانه استفاده کنید

برای آشپزخانه تان می توانید جلوه های ویژه ای در نظر بگیرید. برای مثال می توانید از برخی وسایل جدید و مدرن استفاده کنید یا دستگیره های کابینت را عوض کنید و از دستگیره های مدرن تر استفاده کنید.

دیگر موادی که میتواند در تغییر دکوراسیون آشپزخانه شما تاثیر زیادی بگذارد تغییراتی مثل طراحی فرش آشپزخانه ، طراحی اپن آشپزخانه یا طراحی پرده آشپزخانه است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با