جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

هزینه بازسازی به چه عواملی بستگی دارد؟

Reconstruction cost

هزینه بازسازی چقدر است؟ بهترین روش برای تغییر و تجدید بنا بازسازی و نوسازی خانه است. بازسازی خانه و ساختمان به دو دلیل انجام می شود. بازسازی یا با هدف فروش خانه های قدیمی یا جهت نوسازی ساختمان و مدیریت هزینه ها صورت می گیرد. اگر قصد بازسازی دارید باید اول هزینه بازسازی ساختمان را محاسبه کنید. به هرگونه عملیاتی که برای مرمت سازی بنا صورت گیرد بازسازی ساختمان می گویند. تمام عملیات های مرتبط به بازسازی ساختمان با هدف افزایش طول عمر بنا صورت می گیرد و از تخریب بنا جلوگیری می کند. عموما پس از گذشت 10 سال از ساخت هر سازه‌ای، نیاز به مرمت و بازسازی آن احساس می‌شود.با تحقیق درباره شرکت بازسازی ساختمان به بهترین نتیجه برای بازسازی ساختمان برسید.

هزینه بازسازی به چه عواملی بستگی دارد؟

در صورت عدم بازسازی، ممکن است خرابی‌ بخش های مختلف خانه هزینه های زیادی بر روی دستتان بگذارد. علاوه بر آن همه ما دوست داریم سبک دکوراسیون و دیزاین خانه را پس از مدتی تغییر دهیم. از دیگر هداف بازسازی، کم یا زیاد کردن تعداد اتاق خواب ها یا بزرگ تر کردن فضای آشپزخانه است. برای مثال اگر حال و پذیرایی بزرگی دارید اما تنها یک اتاق خواب دارید، می‌توانید در بازسازی خانه، بخشی از پذیرایی را به ساخت یک اتاق خواب دیگر اختصاص دهید. یا می‌توان با توجه به نقشه خانه، آشپزخانه را کوچک‌ تر یا بزرگ تر کرد. 

هزینه بازسازی

اینکه هزینه بازسازی چقدر می شود، به تغییرات مورد نیاز بنای شما بستگی دارد. برخی از خانه و بناها نیاز زیادی به اعمال تغییرات ندارند به همین خاطر هزینه های نهایی بازسازی نیز کمتر می شود. در مقابل ممکن است بنایی که قصد بازسازی دارید خیلی قدیمی و فرسوده باشد؛ در چنین شرایطی احتمالا بخش‌های زیادی از بنا نیاز به اعمال تغییرات خواهد داشت و این موضوع هزینه ها را افزایش می دهد. 

هزینه بازسازی آپارتمان

هزینه بازسازی از لحاظ اقتصادی نسبت به هزینه ساخت مجدد بنا کمتر است به همین دلیل بسیاری از صاحبان ملک بازسازی و نوسازی ساختمان را به تخریب کامل بنا ترجیح می دهند. با توجه به هزینه های بازسازی، بهترین راه برای نوسازی ساختمان طراحی مجدد بخش‌ های داخلی مانند کف، نصب پارکت، تعویض کاغذ دیواری، تغییر دکوراسیون آشپزخانه، تعویض کابینت ها، کارگذاری سقف کاذب و… است.

هزینه بازسازی آپارتمان

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان به کلیه اقداماتی گفته می شود که طی آن ساختمان ها و منازل قدیمی و حتی آثار باستانی قدیمی مجدد طراحی و ساخته می شوند. با بازسازی دوام و پایداری با گذشت زمان از بین نمی رود. به همین خاطر برای ساختمان ها و سازه های بزرگ و ارزشمند بازسازی کردن یک امر حیاتی است.

امروزه بازسازی ساختمان در سراسر دنیای عملی کاملا شناخته شده است. در ایران هم آپارتمان ها و ساختمان های تجاری هر چند وقت یکبار ظاهر زیبا و جذاب اولیه خود را از دست داده و رو به فرسودگی و فرسایش می روند در این شرایط باید بازسازی آپارتمان یا همان بازسازی منزل به صورت حرفه ای انجام شود. 

تفاوت بازسازی و نوسازی

بازسازی و نوسازی از لحاظ فنی تفاوت های مهمی دارند که به نیروهای متخصص با مهارت های متفاوتی نیاز دارد. در بازسازی به تقویت ساختار کلی ساختمان پرداخته می شود و با مرمت نما، تعمیر دیوارها، تعمیر کف و رفع مشکلات تاسیسات ساختمان ادامه پیدا میکند. تجدید ساختمان یا سازه با ساختارهای نو به جای ساختارهای قدیمی است. در این حالت نیازی به تغییر ساختار کلی ساختمان نیست و تنها با انجام تغییرات و افزودن عناصر جدید یک ساختمان نو می شود. 

بازسازی و تخریب ساختمان

بسیاری از افراد بعد از مدتی از زندگی در خانه خود مخصوصا ساختمان های قدیمی و فرسوده تصمیم میگیرند تغییراتی در خانه به وجود آورند تا از تکراری شدن فضا برای افراد خانواده جلوگیری کنند. خانه محل آسایس و امنیت است و ظاهر آن می تواند در بهبود سلامت روحی و جسمی موثر باشد. در این شرایط می توان خانه جدیدی خرید و به آن نقل مکان کرد یا با بازسازی منزل فعلی و تعمیر بخش های مختلف با قیمت بسیار مناسب تر اقدام کرد.

بازسازی و تخریب ساختمان

طراحی و بازسازی ساختمان

یکی از مهم ترین دلایل بازسازی ساختمان تخریب ساختمان است که ممکن است کلی یا جزئی باشد. به هرحال هر ساختمانی بعد از گذشت چندین سال زندگی دچار فرسایش می شود و به بازسازی نیاز دارد.

تنها چند تغییر جزئی می تواند باعث جدید شدن محیط و ایجاد یک حس خوب تازگی در افراد و یک تنوع عالی در محیط شود. در بعضی از مواقع تغییر دکوراسیون داخلی یا تغییر کاربری فضاهای ساختمان می تواند یک گزینه عالی برای ایجاد تنوع باشد. اجرای بازسازی در ساختمان و محیط کار موجب افزایش روحیه انرژی و سلامت روان در افراد می شود. بعد از گذشت مدتی انسان ها به ایجاد تنوع و تغییر در محیط زندگی یا کار خود نیازمند می شوند و بازسازی ساختمان و استفاده از روش های مدرن باعث ایجاد احساس خوب در افراد می شود. 

یکی از دلایل اصلی بازسازی آپارتمان افزایش استحکام و پایداری ساختمان است تا بتوانید در برابر حوادث مانند سیل و زلزله و … مقاومت بالایی داشته باشد. استفاده درست از منزل امروزه نقش مهمی دارد. در بسیاری از نقشه های منازل قدیمی به علت اهمیت ندادن به داشتن فضای بازتر و کاربردی تر، میزان فضای پرت یا بلا استفاده در نمای داخلی ساختمان زیاد است. با یک طراحی درست می توان از فضای داخلی ساختمان استفاده بهتری کرد و چشم اندازی زیباتر در ساختمان ایجاد کرد. بازسازی نمای ساختمان باید چشم نواز و زیبا، سازگار با اقلیم و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه و همچنین هماهنگ با بافت و منظره شهری باشد.

مراحل بازسازی ساختمان

 بازسازی ساختمان در بیشتر موارد روند مشخصی دارد که با پیروی از آن می توان پروژه بازسازی ساختمان را به خوبی پیگیری کنید. متداول ترین مراحل در فرایند بازسازی ساختمان را به صورت زیر می توان اولویت بندی کرد:

 • عایق بندی کف و دیوارها
 • تعمیر تاسیسات و لوله کشی ها
 • نقاشی دیوارها
 • تعویض شیرآلات 
 • نوسازی تهویه
 • تعمیر پارکت لمینت
 • طراحی قفسه ها

بازسازی آشپزخانه

 • نوسازی درب های کابینت
 • استفاده از ابزارها و وسایل جدید و مدرن
 • نوسازی کف آشپزخانه
 • تعیین مناسب ارتفاع کابینت ها
 • ساختن یک کانتر زیبا برای ورودی آشپزخانه
 • استفاده کردن از ساختار جزیره ای
 • همخوانی داشتن با دیگر اجزای خانه

بازسازی نمای ساختمان

در بازسازی ساختمان، نمای بیرونی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از پرداخت به نمای داخلی با پیمانکار ساختمان مشورت کنید. بازسازی ساختمان در نمای بیرونی باید شامل بررسی سقف و ستون ها باشد. قبل از گچکاری و طرح دادن و کار روی زیبایی سقف و ستون ها لازم است سقف و ستون های ساختمان مورد بازسازی قرار بگیرند. ستون های فلزی ساختمان باید در صورت نیاز مقاوم سازی شوند و ترک های ریز و درشت سقف بخش های مختلف ساختمان بررسی و عیب یابی شوند. 

بازسازی نمای ساختمان

پس از انجام بازسازی نمای بیرونی هر آنچه در مورد بازسازی صورت می پذیرد مربوط به تجهیزات و قسمت های در معرض دید است و بستگی به سلیقه شخصی کارفرما دارد. 

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با