جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

هزینه بازسازی خانه در منطقه نیاوران تهران

برآورد هزینه بازسازی خانه اولین اقدامی است که قبل از انجام بازسازی باید انجام شود. متداول ترین راهکار برای بدست آوردن هزینه، پرسیدن ریز هزینه های بازسازی از شخص یا فردی است که به تازگی خانه خود را بازسازی کرده است. البته باید گفت که این روش دقیق و کامل نیست، چون هزینه بازسازی به مواردی همچون متراژ خانه، قیمت مصالح ساختمانی مصرفی و دستمزد نیروهای کار بستگی دارد.

بهترین راهکار برای بدست آوردن هزینه بازسازی خانه در منطقه نیاوران تهران، کمک گرفتن از متخصصان این حوزه است، زیرا آن ها از قیمت تمامی مصالح ساختمانی و دستمزد‌ها اطلاع دارند. به علاوه می توانند قیمت بازسازی هر قسمت از خانه را به صورت جداگانه محاسبه کنند.

هزینه بازسازی خانه در منطقه نیاوران تهران

در این مطلب در نظر داریم درباره عوامل موثر در هزینه بازسازی خانه و تمام هزینه هایی که باید هنگام بازسازی پرداخت شود صحبت نماییم.

عوامل موثر در هزینه بازسازی خانه

برای هزینه بازسازی خانه در منطقه نیاوران تهران، نمی توان یک مبلغ مشخص تعیین کرد. بلکه قبل از محاسبه هزینه مواردی مثل متراژ، تعداد آیتم های بازسازی، تعداد طبقات و غیره باید بررسی شود. به طور کلی هزینه بازسازی خانه به موارد زیر بستگی دارد:

قدمت ساختمان

 طبیعتا هر چه ساختمان قدیمی تر باشد به تعمیرات بیشتری نیاز دارد. مثلا بازسازی ساختمانی که 40 ساله عمقی تر از ساختمان 10 ساله بوده هزینه آن نیز بیشتر است. معمولا برای بازسازی ساختمان های کمی جدیدتر فقط قسمت های ظاهری ساختمان مثل رنگ دیوارها، کفپوش ها، کابینت ها، کاشی و سرامیک ها بازسازی می شود.

اما در ساختمان های قدیمی و فرسوده علاوه بر قسمت های ظاهری، بخش های داخلی نیز باید تعمیر شود. مثلا  لوله کشی و سیم کشی های ساختمان ممکن است فرسوده شده باشند و نیاز به تعویض آن ها باشد. همچنین در این ساختمان دیوارها و پی ساختمان نیز، نیاز به سفت کاری دارند.

مساحت خانه

متراژ و تعداد طبقات یکی دیگر از مواردی است که بر هزینه نهایی تاثیر می گذارد. هر چه متراژ و تعداد طبقات بیشتر باشد، پروسه زمانی بازسازی طولانی تر می شود و به مصالح بیشتری نیاز است.

مساحت خانه

 خدمات بازسازی

خدمات یا تعداد مواردی که در بازسازی باید انجام شود، نیز در هزینه بازسازی خانه موثر است. مثلا ممکن است برای بازسازی یک خانه، فقط لازم باشد که اتاق خواب ها بازسازی شود و قسمت های دیگر مثل آشپزخانه، حیاط  و پذیرایی نیاز به بازسازی نداشته باشد. به طور کلی انواع خدمات بازسازی شامل موارد زیر است:

  • بازسازی نمای ساختمان
  • بازسازی آشپزخانه
  • بازسازی سقف و پشت بام خانه
  •  بازسازی کف و دیوار سرویس های بهداشتی
  • تعویض شیرآلات
  • نصب و تعمیر لوازم سرمایشی و گرمایشی
  • نصب کاغذ دیواری یا رنگ کردن دیوارها
  • بازسازی درب و پنجره
  • بازسازی کمد دیواری

مصالح ساختمانی و تزئینی

بدون شک مهم ترین بخش تعیین کننده هزینه بازسازی خانه، بها مصالح ساختمانی و تزئینی است. در بازار می توان انواع مصالح ساختمانی و تزئینی را با برندهای مختلف و قیمت های گوناگون مشاهده کرد. 

دستمزد نیروهای کار

برای بازسازی خانه نیاز افراد مختلف با مهارت های گوناگون لازم است، مانند سنگ کار، نصاب کاغذ دیواری، کاشی کار، نقاش، گچ کار، بنا، نجار و…. هر کدام از این نیروها با توجه به تجربه و تخصصی که دارند، به صورت روزمزد یا بر اساس متر مربع دستمزد دریافت می کنند.

محاسبه هزینه بازسازی خانه در منطقه نیاوران تهران

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره کردیم، هزینه بازسازی خانه در منطقه نیاوران تهران، معمولا به مواردی مثل قدمت ساختمان، خدمات، متراژ، تعداد طبقه و قیمت مصالح ساختمانی بستگی دارد. متخصصان حوزه ساخت و ساز معمولا قبل از برآورد هزینه بازسازی، تمامی این موارد را بررسی می کنند. در ادامه می خواهیم هزینه حدودی برخی از خدمات بازسازی را بررسی نماییم.

هزینه بازسازی نمای سنگی ساختمان

بازسازی نما ساختمان، برای حفظ زیبایی و ایمنی ساختمان انجام می شود. هزینه بازسازی نمای سنگی ساختمان عواملی مثل قیمت سنگ، دستمزد سنگ کار و سایر مصالح مورد نیاز بستگی دارد. قیمت هر متر مربع سنگ نما حدودا بین 130,000 تومان تا 1,500,000 تومان و بیشتر بوده، دستمزد سنگ کار بنا نیز به ازای هر متر مربع 160000 تومان به بالا است.

هزینه بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه خود شامل چند مورد مختلف است، بازسازی و تعویض کابینت‌ها یکی از آیتم های بازسازی آشپزخانه محسوب می شود. معمولا قیمت کابینت با توجه به متریال آن به ازای هر متر مربع، بین 2,600,000 تا 8,000,000 تومان است. بازسازی درب، تعویض سینک و شیرآلات، تعویض کفپوش و دیوارها از دیگر آیتم های بازسازی آشپزخانه است.

هزینه بازسازی آشپزخانه

هزینه رنگ کردن دیوارها یا نصب کاغذ دیواری

برای رنگ دیوارهای ساختمانی معمولا از روغنی استفاده می شود، که قیمت هر لیتر رنگ تقریبا 100000 تومان است. علاوه بر قیمت رنگ، هزینه رنگ کردن دیوارها شامل هرینه زیرسازی و دستمزد نقاش نیز است.

 هزینه کاغذ دیواری نیز، شامل هزینه کاغذ دیواری و دستمزد نصاب است. معمولا قیمت کاغذها صورت رول های 10 متری تعیین می شود، قیمت این کاغذها با توجه به طرح، رنگ، کیفیت و قابل شستشو بودن متفاوت است.

 هزینه بازسازی کاشی و سرامیک

بازسازی و تعویض کاشی و سرامیک های آشپزخانه و سرویس های بهداشتی یکی دیگر از کارهایی است که هنگام بازسازی ساختمان انجام می شود. معمولا قیمت هر متر مربع کاشی و سرامیک با توجه به مرغوبیت آن ها بین 100,000 تومان تا 400,000 تومان است. اجرت نصب کاشی و سرامیک نیز بین 40000 تا 70000 تومان به ازای هر متر مربع است.

هزینه بازسازی کمد دیواری

متریال کمد دیواری، نوع آن و هزینه نصب کمد از جمله مواردی است که در هزینه بازسازی کمد دیواری موثر است. معمولا قیمت هر متر مربع کمد دیواری ام دی اف، نئوپان و هایگلاس بین 800,000 تا 3,000,000 تومان با توجه به متریال کمد دیواری متغیر است.

سخن آخر

برای هزینه بازسازی خانه در منطقه نیاوران تهران نمی توان یک مقدار یا مبلغ معین، مشخص کرد، زیرا هزینه بازسازی خانه به عواملی مثل قدمت ساختمان، تعداد خدمات بازسازی، متراژ و دستمزد نیروهای کار وابسته است. به علاوه مصالح ساختمانی موجود در بازار، با توجه به کیفیت و شرکت سازنده قیمت های گوناگونی دارند.

در شرکت آرکسان کارشناسان مربوطه، پس از بررسی متراژ خانه، قدمت، تعداد خدمات بازسازی و قیمت روز مصالح ساختمانی هزینه دقیق بازسازی ساختمان را برای شما محاسبه می کنند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با