جشنواره بهاره فروش انواع مدل های پارکت لمینت

شما در اینجا هستید:

بازسازی خانه ستارخان

بازسازی خانه در ستارخان تهران

همانطور که میدانید بازسازی شامل تغییرات کلی و جزئی در نمای داخلی و خارجی ساختمان است. محله ستارخان تهران یکی از محلاتی است که در سال‌های اخیر مورد بازسازی‌های متعددی قرار گرفته است. بازسازی خانه ستارخانه با توجه به موقعیت جغرافیایی میتواند متفاوت باشد.

به منظور بازسازی و تعمیر یک ساختمان در محله ستارخان باید ابتدا یکسری فاکتورها پیش از شروع پروژه بررسی شوند. اینکه قدمت سازه یا ساختمان چقدر است، زیرا طول مدت بازسازی ساختمان به عمر آن بستگی دارد. همچنین سلیقه مالک در روند بازسازی تعیین کننده این زمان است.

در حالت کلی بازسازی خانه ستارخان شامل عملیاتی از قبیل؛ بازدید، برآورد هزینه، قرارداد و تعهدنامه، برنامه ریزی برای تحویل، تهیه نقشه و طراحی‌های سه‌بعدی میشود. پس از انجام تخریب و شروع عملیات زیرسازی اولیه ساختمان و انجام نازک کاری‌ها استارت خواهد خورد.

موقعیت جغرافیایی ستارخان

ستارخان محله‌ای پرتردد و در منطقه 2 تهران و نزدیک صادقیه قرار دارد. این محله از شرق به بزرگراه شهید چمران، از سمت غرب به بزرگراه یادگار امام، از شمال به بزرگراه جلال آل احمد و از جنوب به خیابان آزادی میرسد.

مراحل بازسازی خانه ستارخان

همانطور که گفته شد پس از تخریب دو مرحله زیر شامل بازسازی خانه ستارخان است:

زیرسازی اولیه ساختمان: باتوجه به اینکه مصالح ساختمانی عمر مفید خود را دارند، اگر این عمر به سر رسیده باشد، عملیات زیرسازی اجتناب‌ناپذیر است. این عملیات شامل لوله‌کشی ساختمان، سیم‌کشی، کانال‌کشی و … در بافت داخلی ساختمان میباشد.

انجام نازک کاری در ساختمان: پس از ساخت زیرساخت انجام نازک‌کاری در ساختمان صورت میگیرد. این مرحله هم میتواند براساس سلیقه مالک باشد و هم میتواند با هنر طراحان انجام شود. در حالت دوم تمامی بازسازی توسط تیم معماران صورت میگیرد.

با توجه به این اینکه بازسازی منزل از بخش های مختلفی مانند بازسازی آشپزخانه ، بازسازی پذیرایی ، بازسازی اتاق و … تقسیم میشود زیرسازی هر بخش باید به صورت اصولی انجام شود.

در پایان

بهتر است بازسازی خانه ستارخان را به تیم های پروژه بسپارید زیرا برای این کار تخصص دیده‌اند و تجربه کافی در انجام عملیات بازسازی را دارند. شرکت طراحی داخلی آرکسان با سابقه طولانی در بازسازی و نوسازی ساختمان میتواند مشاوره ای کامل در زمینه بازسازی و نوسازی منزل با توجه به بودجه شما بدهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

مقالات مرتبط با