دکوراسیون ویلا

برای داشتن محیطی آرام و لذت بخش در ویلا، اقدام به طراحی دکوراسیون ویلا امری ضروری تلقی می‌شود. شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی داخلی در کنار شماست تا ویلای خود را مطابق با اصول طراحی ساختمان های ویلایی دیزاین کنید.

فرایند طراحی دکوراسیون داخلی یک ویلا باید توسط افراد باتجربه و حرفه ای در این زمینه صورت بگیرد چراکه اصول کلی طراحی ویلا از جزئیات زیادی برخوردار است. برای طراحی دکوراسیون ویلا سبک‌های زیادی وجود دارد. بنابراین ابتدا شما باید تصمیم بگیرید چه سبکی را برای طراحی دکوراسیون ساختمان ویلایی خود می‌پسندید.

اگر نمی‌توانید تصمیم گیری کنید یا نمی‌دانید با توجه به سبک معماری ساختمان، چه نوع دکوراسیونی برای آن مناسب است کافی‌ست از طراحان شرکت معماری داخلی آرکسان راهنمایی بگیرید. در طراحی دکوراسیون ویلاهای مدرن و کلاسیک رنگ، بافت و تمامی عناصر دیگر باید به دقت انتخاب شوند. سبک مدرن، سبک کلاسیک، نئوکلاسیک، سبک معاصر، نئو مدیترانه ای و نئو ویکتوریا همگی از سبک های رایج طراحی ویلا در ایران هستند. 

طراحی دکوراسیون ویلا مدرن

دکوراسیون ویلا مدرن
دکوراسیون داخلی ویلا مدرن
دکوراسیون داخلی ویلا های مدرن و شیک
نمای داخلی ویلا و مدرن

با مشاهده تصاویر فوق که نمونه هایی از طراحی ویلا به سبک مدرن هستند متوجه می‌شوید که طراحی ویلا به سبک مدرن از یک سبک ساده و مشخصی پیروی می‌کند. بزرگ‌ترین ویژگی ساختمان های مدرن این است که می‌توانند به سادگی انسان را با زندگی امروزی پیوند دهند. طراحی دکوراسیون ویلا به سبک مدرن اگر مطابق اصول صورت بگیرد، همه چیز درست بر سر جای خود قراردمی‌گیرد و در طراحی با المان غافل گیر کننده ای مواجه نخواهید شد. انتخاب درست رنگ‌ها یکی از اصول جدایی ناپذیر در طراحی ویلا مدرن است. دوست داران سبک مدرن در طراحی گاهی به اشتباه تصور می‌کنند که در سبک مدرن باید تنها از یک رنگ تبعیت کنند در حالی که در این سبک می‌توان رنگ ها را به خوبی با یکدیگر ترکیب کرد. برای مثال ترکیب رنگ‌های تیره با  چند رنگ خنثی مانند سفید یا خاکستری ایده مناسبی به نظر می‌رسد. رنگ های پاستلی جزو بیشترین رنگ هایی هستند که برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلاها مورد استفاده قرار می گیرند اما باز هم تاکید می‌کنیم  که هیچ ضرورتی برای استفاده از صرفا یک رنگ در دکوراسیون مدرن یک ویلا وجود ندارد.

طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ​سنتی

سبک سنتی از دیگر سبک های مورد علاقه در طراحی دکوراسیون ویلاها است. به همان اندازه که نگاه کردن به دکوراسیون مدرن ما را با زندگی امروزی انسان پیوند می‌دهد، نگاه کردن به ویلایی که به سبک سنتی دیزاین شده است این قابلیت را دارد که شما را به گذشته ببرد. تسلط و تجربه در طراحی دکوراسیون سنتی ویلا بسیار حائز اهمیت است چراکه یک اشتباه کوچک در چیدمان یا انتخاب عناصر طراحی می‌تواند نتیجه کار را تغییر دهد. بافت ها یکی از مهم ترین عناصر طراحی دکوراسیون ویلاهای سنتی به شمار می‌روند. استفاده از الگو و بافت مناسب برای طراحی یک ویلای سنتی، موجب می‌شود نمای داخلی ویلا منحصربه‌فردتر به نظر برسد. انتخاب کفپوش ها و پارکت ، دیوارپوش، کاغذ دیواری ها، فرش و پرده همگی از مهم‌ترین آیتم های طراحی دکوراسیون سنتی به شمار می‌روند. شرکت طراحی دکوراسیون داخلی آرکسان با تجربه زیاد در طراحی ساختمان های ویلایی نیاز و سلیقه شما را به خوبی درک خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی ویلا ​کلاسیک ​

دکوراسیون ویلا ​کلاسیک ​
طراحی دکوراسیون ویلا ​کلاسیک ​
دکوراسیون انواع ویلا ​کلاسیک ​و شیک
دکوراسیون داخلی انواع ویلا ​کلاسیک ​

دکوراسیون ویلا به سبک کلاسیک و لوکس سلیقه شمار زیادی از افراد است. برخی افراد حین دکوراسیون داخلی ویلا کاربردی بودن عناصر و امکان استفاده راحت از این ویلا برایشان در اولویت است اما در مقابل عده‌ای نیز به سبک کلاسیک در دکوراسیون علاقه‌مند هستند. برای مثال ترجیح می‌دهند مبلمانی که برای ویلا می‌خواهند خریداری کنند بسیار لوکس و کلاسیک باشد حتی اگر حس یک کاناپه راحتی را منتقل نکند! در دکوراسیون کلاسیک ویلاها از عناصر زیادی استفاده می‌شود که اغلب آن‌ها ظاهری لوکس و سلطنتی دارند. شاخص ترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون کلاسیک، رنگ های سرد هستند. رنگ سفید، کرم یا تنالیته‌های قهوه ای بیشترین رنگ هایی هستند که در طراحی سبک کلاسیک ویلاها به چشم می‌خورند. سبک کلاسیک در دکوراسیون ویلاها به نوعی می‌تواند همان سبک و سیاق مدرن باشد با این تفاوت که عناصر و اثاثیه لوکس‌تر و تجملی تر انتخاب شده اند.

طراحی دکوراسیون ویلا ​کوچک

زمانی که صحبت از دکوراسیون داخلی ویلا می‌شود ممکن است تصور کنید از یک ساختمان با متراژ خیلی بزرگ یا یک ساختمان دوبلکس صحبت می‌کنیم. آیا امکان طراحی داخلی دکوراسیون ویلاهای کوچک نیز وجود دارد؟ اگر تیمی با تجربه و متخصص این کار را انجام دهند، حتی در یک ویلای کوچک نیز می‌توان طراحی منحصربه‌فردی را پیاده سازی کرد. انتخاب مبلمان، رنگ کفپوش یا دیوارپوش ها و همچنین انتخاب پرده و فرش در ویلاهای کوچک بسیار مهم است. سبکی که برای طراحی داخلی یک ویلای کوچک در نظر می‌گیرید باید متناسب متراژ و اندازه این ویلا باشد. برای مثال در ویلاهای کوچک استفاده از سبک کلاسیک و سلطنتی برای طراحی داخلی چندان نتیجه ایده آلی به همراه ندارد. 

نقش کفپوش در زیبایی و طراحی ویلا

کف پوش نقش اصلی را در طراحی ساختمان ایفا میکند. بسیاری از طراحان ابتدا رنگ کفپوش را در نظر می یگریند و سپس اقدام به طراحی می نمایند.

با توجه به حس و فضای ویلا یمتوانید از انواع کفپوش های سرامیکی، کفپوش های پی وی سی یا پارکت استفاده کنید.

در اغلب ویلاها استفاده از پارکت لمینت بیشتر دیده می شود برای همین اکثر افراد رو به خرید پارکت لمینت آورده اند. (اطلاع از قیمت پارکت)

1. از چه سبک هایی برای طراحی دکوراسیون ویلا می‌توان تبعیت کرد؟

سبک مدرن، سبک کلاسیک، سبک فرانسوی، سبک اسکاندیناوی، سبک روستیک، سبک ماکسیمالیست، سبک ترانزیشنال، سبک نئوکلاسیک، سبک بوهمین و سبک های روستایی و سنتی انواع سبک شناسی در دکوراسیون داخلی ویلاها به شمار می‌روند. 

2. مناسب ترین سبک طراحی دکوراسیون داخلی یک ویلا چه سبکی است؟

انتخاب یک سبک مناسب برای طراحی دکوراسیون ساختمان های ویلایی به عوامل متعددی چون متراژ ویلا، بودجه و سلیقه شخصی صاحبین ویلا بستگی دارد. 

3. رایج ترین سبک طراحی دکوراسیون ویلا در ایران چه سبکی است؟

طراحی مدرن در میان ایرانیان بیش از سبک های دیگر در دکوراسیون مورد توجه است. پالت‌های رنگی در این سبک ساده و خنثی هستند. در طراحی به سبک مدرن خبری از شلوغی و زرق و برق زیاد نیست.